PDA

View Full Version : از نتیجه جستجو چطور گزارش بگیرم

mordadangel
یک شنبه 18 تیر 1391, 21:06 عصر
سلام
من ی عالکه مشکل دارم کمممممممممممک
1-من یک فرم دارم که کاربر با استفاده از اون جستجویی روی بانک اطلاعاتی انجام میده مثلا دو تاریخ وارد میکنه و اسناد ثبت شده در اون بازه بهش نمایش داده میشه چطور از نتیجه ای که حاصل میشه و توی یک دیتا گرید نمایش میدم گزارش درست کنم در واقع می خوام این اطلاعات بتونه پرینت بگیره
2- فست ریپرت نصب کردم اما نمیتونم تو وی بی ازش استفاده کنم
3- مهم نیست با چی فقط بتونم فرمت پرینت درست کنم
لطفا زودی کمک کنین خیلی فوریه

MohammadGh2011
یک شنبه 18 تیر 1391, 21:26 عصر
سلام عليکم
شما ميتونيد با Data Report خود ويژوال بيسيک گزارش بگيريد.براي اضافه کردن اون از منوي Project گزينه ي Add Data Report رو انتخاب کنيد و بعد گزارش رو طراحي کنيد و به بانک متصلش کنيد.

موفق باشيد

mordadangel
یک شنبه 18 تیر 1391, 22:15 عصر
سلام عليکم
شما ميتونيد با Data Report خود ويژوال بيسيک گزارش بگيريد.براي اضافه کردن اون از منوي Project گزينه ي Add Data Report رو انتخاب کنيد و بعد گزارش رو طراحي کنيد و به بانک متصلش کنيد.

موفق باشيد

مرسی که جواب دادین
ببینید من یک دکمه گذاشتم روی فرمم به اسم "چاپ" دیتا ریپورت هم میتونم بسازم اما فقط میتونم وصلش کنم به بانک و یک جدول یا ویو خاص . اما الان من می خوام نتایج جستجو روی یک جدولم نمایش بدم پارامترهای جستجو هم توسط کاربر تعریف میشن
یعنی کاربر دو تا تاریخ وارد می کنه من دیتای بین اون دو تا تاریخ بهش نشون میدم حالا این وسط دیتا ریپورت چی کارش کنم؟

mordadangel
یک شنبه 18 تیر 1391, 23:06 عصر
خب من توی این زمان یک کارایی کردم از همینجا یک تیکه کد پیدا کردم که اول جواب نمیداد اما با یک کم دستکاری درست شد:
گذاشتم که با زدن دکمه چاپ این روال انجام بشه:
'Adodc1.RecordSource = "SELECT * From sanad where SanadNo=1 "
'Adodc1.Refresh
With SanadRegister
Set DataReport1.DataSource = .Adodc1
DataReport1.WindowState = 2
DataReport1.Show vbModal, Me
End With
دو خط اول کامنت کردم دومی ارور میداد اولی هم لزومی نداشت
اما مشکلی که الان هست اینه که بعد از انجام جستجو مثلا یک رکورد بر میگردونه و تو دیتا گرید نمایش میده اما دیتاریپورت خالیه اینو چی کارش کنم؟

MohammadGh2011
دوشنبه 19 تیر 1391, 10:40 صبح
سلام عليکم

سورس زير را بررسي کنيد.

موفق باشيد

mordadangel
سه شنبه 20 تیر 1391, 21:20 عصر
خیلی ممنونم که وقت گذاشتین
با این روش جواب میده مشکلم این بود که من با یک دکمه دیگه (دکمه جستجو) adodc فیلتر میکردم و می خواستم همون حاصل چاپ کنم که نمیشد
الان متوجه شدم وقتی نتیجه جستجو یک رکورد باشه گزارش خالی برمیگردونه حالا اگه نتونم راه حل پیدا کنم مجددا در فراخوانی دکمه پرینت روال جستجو تکرار می کنم آره؟خوبه؟
خیلی ممنونم

mordadangel
سه شنبه 20 تیر 1391, 21:26 عصر
با اضافه کردن یک Adodc1.Recordset.Requery مشکل حل شد خیلی ممنون خیلی ممنون خیلی کمک کردین