PDA

View Full Version : مبتدی: کمک: طراحی و راه اندازی سایت (مقدماتی)

hb1364
دوشنبه 19 تیر 1391, 17:44 عصر
سلام دوستان
ببخشید اگه سوالم خیلی ابتدایی هست. من تازه کارم و میخوام یه سایت درست کنم ولی اصلاً هیچی در مورد سایت نمیدونم.
سوالات من ایناست:
1- من از برنامه Corel Website Creator X6 برای طراحی وب سایتم میخوام استفاده کنم. فکر کنم این برنامه نیاز به فارسی ساز داره. چطوری میتونم اینکار را بکنم؟ من از نمونه های خود این برنامه استفاده میکنم. آیا برنامه بهتر و راحتتری سراغ دارید؟
2- حالا فرض کنید من با قالبهای اماده برنامه فوق الذکر یه سایت ساختم. چطوری اون را به هاست انتقال بدم تا نشان داده بشه؟ وقتی سرچ کردم دیدم بعضی جاها میگن باید سطح دسترسی یه فایل بنام web.config را به 777 تغییر بدم ولی این فایل نه توی file manager هاستم وجود داره و نه برنامه ای که گفتم این فایل را میسازه.
3- من برنامه های ورد پرس و ای107 را هم روی هاستم آپلود کردم ولی کار با اینا را نپسندیدم. چون اولی که حالت وبلاگ داره و دومی هم نتونستم باهاش رابطه برقرار کنم.
4-اگه امکان داره یه برنامه مدیریت محتوی که راهنمای فارسی داشته باشه بهم معرفی کنید
در ضمن، هاست من لینوکس هست.

بازم ببخشید اگه سوالاتم خیلی ابتدایی بود. ولی لطفاً کمکم کنید تا یه سایت ساده با چندتا منو را بتونم طراحی کنم .

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 19 تیر 1391, 23:50 عصر
سلام . شما اگر برنامه نویسی وب ، و html css ، بانک های اطلاعاتی و ... رو نمی شناسید ، باید از همین سیستم های مدیریت محتوی استفاده کنید . جوملا یکی از سیستم هاست ، کتاب فارسی هم داره : مدیریت محتوی وب ، امیر ارمغان

و دنبال نرم افزارهایی که بخواید باهاش سایت طراحی کنید بدون دانش طراحی سایت ، نباشید چون نمیشه . شما جوملا رو توی سیستم خودت با استفاده از کتاب و ... راه اندازی کن ، بخش مدیریتش و ببین ، اگر می خوای وب سایت داینامیک داشته باشی ، باید اونها رو بتونی پیاده سازی کنی . اگر هم قراره وب سایت استاتیک داشته باشی ، باز هم حداقل مشکلی که سر راهت هست سازگاری با مرورگرهای مختلفه و خود طراحی هم نیازمند html css ، حداقل هست .

موفق باشی

khanlo.javid
سه شنبه 20 تیر 1391, 09:14 صبح
دوست عزیز اگه از وب چیزی نمیدونید باید دربارش کلی تحقیق و مطالعه داشته باشید.من به شما سیستم مدیریت محتوی جوملا رو پیشنهاد میکنم که هم آموزش فارسی داره و هم کار کردن باهاش راحته آدرس وب سایتش رو هم میزارم امید وارم به دردت بخوره.

www.joomla.ir (http://www.joomla.ir)

موفق باشید.

sahama
چهارشنبه 21 تیر 1391, 11:32 صبح
البته دوستان خوب راهنمایی کردن ولی برای رفع یه ابهام در ایران سایت های فراوانی پشتیبانی جوملا رو انجام می دهند که مهمترینشون جوملا آی آر - جومفلا - جوملا فارسی - جوملا فروم - جومینا و جی پرتال و ....
در این بین جومینا و جوملا آی آر که دوستمون قبلا اشاره کرد چون بیشتر فعالیتشون تجاری است مسائل خودشون رو دارند در بین بقیه هم جوملا فارسی joomlafarsi.com بهترین فعالیت رو داره و همین طور نماینده رسمی بومی سازی جوملا در منطقه فارسی زبان هم هست

hb1364
دوشنبه 02 مرداد 1391, 18:08 عصر
سلام-از پاسخ دوستان متشکرم
1- من جوملا 2.5.6 را روی لوکال هاست نصب کردم . وقتی نمایش سایت را انتخاب میکنم یک صفح باز میشه که پر از خطا بصورت زیر است. چرا؟
2- در ضمن چطور میشه عنوان سایت را وقتی باز میشه بجای "جوملا 2.5 فارسی مزین بنام امیرکبیر" عنوان خودم را بذارم؟

3- چطور میشه لوگوی joomlafarsi.com را از بالا و پایین صفحه حذف کرد؟

( ! ) SCREAM: Error suppression ignored for( ! ) Strict standards: Only variables should be assigned by reference in C:\wamp\www\templates\yougrids\yjsgcore\yjsg_core. php on line 26Call Stack#TimeMemoryFunctionLocation10.0007149352{main }( )..\index.php:021.42685574528JSite->render( )..\index.php:4831.42735575280JDocumentHTML->parse( )..\application.php:25941.42735575304JDocumentHTML->_fetchTemplate( )..\html.php:41451.42775575544JDocumentHTML->_loadTemplate( )..\html.php:59161.42835595000require( 'C:\wamp\www\templates\yougrids\index.php' )..\html.php:53171.42975656880require( 'C:\wamp\www\templates\yougrids\yjsgcore\yjsg_core .php' )..\index.php:20

sahama
دوشنبه 02 مرداد 1391, 18:53 عصر
توی هاست معمولا این خطا ها نیست و اگر هم باشه کافی است که نمایش پیام های خطا رو خاموش کنید
در لوکال هم می تونید نمایش پیام های خطا رو در فایل php.ini خاموش کنید به هر حال این سوالات رایجی هستند و توی فروم همون سایت joomlafarsi.com براشون پاسخ وجود داره که می تونید با جستجوی ساده اونها رو پیدا کنید

s2/mri
دوشنبه 02 مرداد 1391, 21:05 عصر
سلام
برا ساخت قالب که معروف ترین و پرکاربردترین نرم افزار DreamWaver
من از وردپرس استفاده میکنم به نظرم خیلی راحت تر از جومولاست
اینم لینک
http://www.wp-persian.com

hb1364
سه شنبه 03 مرداد 1391, 21:39 عصر
سلام
بازم از پاسخ دوستان متشکرم
مشکلات مطرح شده تا حدی رفع شد
اما یه سوال دیگه: من قالبم را عوض کردم و از قالب کروم فارسی شده (Cooperatev2) سایت جومینا استفاده میکنم. وقتی توی فایل template_css.css رنگ پس زمینه را عوض میکنم، بازم تغییری نمیکنه؟ چطوری میتونم رنگ پس زمینه را عوض کنم؟

hb1364
یک شنبه 08 مرداد 1391, 18:05 عصر
سلام
مشکلاتم تا اینجا حل شد
اما یه مشکل دیگه اینه که وقتی مطلبی را میخوام با منو نشون بدم خطای زیر را میگیره و پنجره مربوطه را نشان نمیده. مشکل از کجاست؟

500 - JHtml: :icon پشتیبانی نشده. فایل پیدا نشد.

شما به دلایل زیر نمی توانید این سایت را ملاحظه نمایید

مطلب از انتشار خارج شده باشد
یک موتور جستجو که یک لیست تاریخ گذشته از این سایت دارد
a آدرس اشتباه تایپ شده است
شما به این صفحه دسترسی نداشته باشید
منبع خواسته شده پیدا نشد
در هنگام پردازش درخواست شما خطایی رخ داده است
لطفا یکی از صفحات زیر را امتحان کنید:

صفحه اصلی (http://localhost/index.php)
اگر واقعا در این مورد مصمم هستید لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید و خطای زیر را گزارش دهید.
JHtml: :icon پشتیبانی نشده. فایل پیدا نشد.

hb1364
دوشنبه 09 مرداد 1391, 09:46 صبح
سلام
جواب سوال آخرم را پیدا کردم. از وبسایت جوملا: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=583407
راه حل مشکل مطرح شده:
check your template,
find for html\com_content\article;
find a file maybe default.php;
edit or remove it;
you won't get Err:500.