PDA

View Full Version : سوال: گرفتن عکس از پشت برنامه، SplashScreen سایه دار

tam2145
دوشنبه 19 تیر 1391, 22:57 عصر
سلام دوستان
من می خواهم برای برنامه ام یک صفحه آغازین مانند فتوشاپ (( منظورم مستطیل آبی است که اطلاعات در حال خواندن نمایش داده میشه در هنگام شروع برنامه)) و ... حال چون بگ گراند سایه 50% داره ، وقتی رنگ بگ کراند را حذف می کنم ، رنگ بکگراند توی قسمت سایه نمی رود ، حال می خواهم از پشت برنامه یک عکس بگیرم و اون را به عنوان تصویر بگ گراند تعریف کنم و ... که این طوری همه چیز حله !! حال من بلد نیستم چطور این کار را بکنم و بعد بدم به برنامه !!
اگه می شود یه نمونه برام بگذارید !!!
اگر سوال تکراری بود ، ببخشید !! چون هر چی گشتم پیدا نکردم ، اینجا سوال کردم ، اگه قبلا گفته شده لینک بدید ، خودم پیگیر می شوم !!
منتظر کمک شما دوستان هستم ...

salehbagheri
دوشنبه 19 تیر 1391, 23:46 عصر
این پاسخ من هیچ ارتباطی به نحوه عکس گرفتن از صفحه نمایش نداره ولی نیاز شما رو بر آورده میکنه

در این پروژه با استفاده از توابع API بکگراند یک عکس سایه دار حذف شده (Transparency) و در نتیجه تصویر دلخواه، ایجاد میگردد.

البته باید ذکر کنم که پروژه به زبان #C هست! همچنین برای تست، دو فایل AppResource را در کنار فایل اجرایی برنامه قرار دهید.

tam2145
سه شنبه 20 تیر 1391, 19:20 عصر
سلام دوستان
یکی پروژه بالایی را برای من به vb.net تبدیل کنه !! هر کاری کردم نشد !!
بخدا کمک کنید .....
منتظرم.....................

viper2009
چهارشنبه 21 تیر 1391, 03:15 صبح
سلام دوستان
یکی پروژه بالایی را برای من به vb.net تبدیل کنه !! هر کاری کردم نشد !!
بخدا کمک کنید .....
منتظرم.....................

ببین این نمونه کمکی می کنه!
http://www.codeproject.com/Articles/6511/Transparent-Splash-Screen

tam2145
چهارشنبه 21 تیر 1391, 07:54 صبح
سلام
دستت درد نکنه ولی کارمو راه ننداخت !! چونکه رنگ بک گراند را به صورت کامل حذف نمی کنه !!
ببینید من می خواهم یک تصویر سایه دار را به عنوان تصویر بک گراند فرم انتخاب کنم ، حال رنگ بک گراند فرم را از بین می برم ولی توی قسمت های سایه تصویر ، رنگ بکگراند فرم حذف نمی شود .
حالا دو راه دارم :
1- یک عکس از پشت برنامه بگیرم و بدم به عنوان تصویر بکگراند فرم و از یک پیکچر باکس برای تصویر خودم استفاده کنم .
2- بیام از روش مدیر بخش توی پاسخ 2 ، استفاده کنم ، که اون هم به #C نوشته و هر کاری می کنم ، نمی تونم تبدیل کنم !

کمک کنید ...

tam2145
پنج شنبه 22 تیر 1391, 08:49 صبح
سلام دوستان
من یک چیزی توی مایه های پروژه مدیر بخش نوشتم ولی کاملا با اون متفاوت هست و مشکلاتی داره که می خواهم بهم کمک کنید تا رفعش کنم !!
پروژه که من نوشتم با vb.net 2008 است که نیاز به هیچ کامپوننتی نداره !! برای دانلود پروژه اینجا (http://faupload.com/upload/91/Khordad/splash-screen-tam2145-.rar) کلیک کنید .
البته دوبار فشرده کردم یکبار با winrar و یکبار هم با KGB Archiver تا حجمش را 16% کنم !!

مشکلاتی که داره :
1- وقتی روی پیکچر باکس ، شئ مانند لیبل ایجاد می کنم ، وقتی بکگراند لیبل را حذف می کنم ، مانند پیکچر باکس نمی شه و بکگراند فرم را بخودش می گیره !!
2- چون برنامه من از دسکتاپ مدام عکس می گیره ، فکر کنم حجم داریور ویندوز را پر می کنه !!

چطور می شه این دو را رفع کرد ؟؟؟؟؟

tam2145
پنج شنبه 22 تیر 1391, 09:11 صبح
سلام دوستان !!
یک صفحه برای اینکار در vb.net پیدا کردم که فکر کنم به روش مدیر بخش باشه ، یک نگاه بکنید ، هر کی فهمید اینجا یک توضیح خودمونی هم به ما بده !!
اجرش هم با سیدالشهدا .....
اینم آدرس اون جا :
http://www.maxvergelli.com/2009/11/11/drop-shadow-for-bitmap-vbnet