PDA

View Full Version : روش هايي كه براي ساخت كيبورد مجازي فارسي وجود دارد

zohreh1366
سه شنبه 20 تیر 1391, 13:58 عصر
سلام دوستان من به دنبال روشهايي هستم كه بشه كيبوردي مشابه كيبورد پيش فرض آندرويد با حروف فارسي ساخت من اين كارو با كلاس reshape انجام دادم ولي ميخوام گوشي هاي با آندرويد ورژن پايين تر از 2.1 هم پشتيباني كنن خيلي ممنون ميشم راهنمايي كنيد و هر روشي كه امكان داره رو بيان كنيد

srfarzad
سه شنبه 20 تیر 1391, 14:33 عصر
خب روش reshape از 2.1 به بالا رو پشتیبانی میکنه ولی میتونی بجاش از یونیکد جاوا استفاده کنی..فک نمی کنم مشکلی پیش بیاره

zohreh1366
چهارشنبه 21 تیر 1391, 10:45 صبح
ممكنه بيشتر توضيح بدين چطور ميتونم از يونيكد جاوا استفاده كنم؟ من منظورم اينه كه گوشي هاي با اندرويد 1.5و1.6 هم باهاش مشكل نداشته باشن ممنون

powerboy2988
چهارشنبه 21 تیر 1391, 11:01 صبح
ممكنه بيشتر توضيح بدين چطور ميتونم از يونيكد جاوا استفاده كنم؟ من منظورم اينه كه گوشي هاي با اندرويد 1.5و1.6 هم باهاش مشكل نداشته باشن ممنون

شما چرا می خواین برای این مدل از Android برنامه نویسی کنید و براش کیبورد درست کنید؟؟

استفاده از این Version ها خیلی کمه...

zohreh1366
چهارشنبه 21 تیر 1391, 13:45 عصر
ميشه استفاده از روش يونيكد جاوا رو توضيح بدين ؟روش ساده تر ي براي فارسي كردن وجود داره؟ ميشه كيبورد خود آندرويد رو با نصب فونت فارسي كرد؟ِيا بايد كيبورد رو خودمون طراحي كنيم؟ تويه برنامه هاي فارسي كه براي آندرويد نوشته شده كدوم روش بيشتر استفاده ميشه؟اگه راههاي ديگه اي ام وجود داره لطفا توضيح بدين

mahdi.rajabi
دوشنبه 26 تیر 1391, 16:49 عصر
سلام دوست من

بهترین کار برای کیبورد فارسی استفاده از Inputmethod که در آن اندروید به شما این اجازه رو میده که یه کیبورد با تمام ویزگی های خود کیبورد اندروید بسازی. از لینک زیر استفاده کن. اگه جایی شو متوجه نشدی بگو من کیبوردی و که خودم نوشتم برات به عنوان نمونه ارسال کنم

http://developer.android.com/guide/topics/text/creating-input-method.html

mehranazizi3620
یک شنبه 17 خرداد 1394, 18:52 عصر
این سایت ک نوشتی تقلبیه واز نمیکنه اشتباه ادرس سایتی رو ک نوشتی

sina_sarv
یک شنبه 18 مرداد 1394, 00:18 صبح
سلام دوستان
یه سوال داشتم من ی برنامه میخام بنویسم ک وقتی روی دکمه ی روی ص بزنم مقداری ک برای اون دکمه در نظر گرفتم رو در ادیت تکست بنویسه یجورایی شبیه به دکمه های کیبورد عمل کنه مثلا میخام با استفاده از یک دکمه که مقدارش "0" رو با هر بار کیلیک روی اون مقدار صفر رو داخل ادیت تکست وارد کنه .

خیلیییی ممنون میشم کسی جوابمو بده

morahimi
یک شنبه 18 مرداد 1394, 00:45 صبح
این سایت ک نوشتی تقلبیه واز نمیکنه اشتباه ادرس سایتی رو ک نوشتی

دوست عزیز تقلبی نیست
سایت برنامه نویسی اندروید خود گوگله
ما تحریمیم
باید با قندشکن وارد شی

sina_sarv
یک شنبه 18 مرداد 1394, 00:49 صبح
دوست عزیز تقلبی نیست
سایت برنامه نویسی اندروید خود گوگله
ما تحریمیم
باید با قندشکن وارد شی

دوست عزیز سلام
شما می تونید به سوال من جواب بدید ؟؟؟

sina_sarv
یک شنبه 18 مرداد 1394, 00:49 صبح
سلام دوستان
یه سوال داشتم من ی برنامه میخام بنویسم ک وقتی روی دکمه ی روی ص بزنم مقداری ک برای اون دکمه در نظر گرفتم رو در ادیت تکست بنویسه یجورایی شبیه به دکمه های کیبورد عمل کنه مثلا میخام با استفاده از یک دکمه که مقدارش "0" رو با هر بار کیلیک روی اون مقدار صفر رو داخل ادیت تکست وارد کنه

morahimi
یک شنبه 18 مرداد 1394, 13:16 عصر
تو آخرین برنامه ام ازش استفاده کردم

ٍEdittext.setText(c);

sina_sarv
یک شنبه 18 مرداد 1394, 15:03 عصر
تو آخرین برنامه ام ازش استفاده کردم

ٍEdittext.setText(c);

مشکلی که این روش داره اینه که وقتی روی دکمه ی دیگه میزنی که یک مقدار دیگه داره
مقدار قبلی در ادیت تکست حذف بجاش مقدار جدید میشینه
من میخام هر دوتا مقدار رو بتونم با استفاده از دکمه های که تعریف کردم داخل ادیت تکست وارد کنم و دکمه هام عملکرددی شبیه به دکمه های کیبورد داشته باشه

sina_sarv
یک شنبه 18 مرداد 1394, 15:18 عصر
میشه سورس اون کیبوردی که نوشتین رو برام بفرستین
یا در اینجا یا به ایمیلم

sinakarimi1991@gmail.com