PDA

View Full Version : برای تولید فیلدهایی مثل کد دانشجویی پیشنهاد شما چیست؟

white fox
پنج شنبه 01 دی 1384, 03:26 صبح
من یه سوال برام پیش اومد...
فرض کنید در یک پرژه ای شما میخواید فیلدی داشته باشید برای کد دانشجویی یا کد استاد چه نوع فیلدی معمولا شما در پروژه هاتون استفاده میکنید؟
فیلد های auto number? یا یه فیلدی که خودتون بهش مقدار بدید؟

یک فرض دیگه : ما یه فیلدی داریم از نوع nvarchar که برای همین منظوره شما برای اینکه کد رو به ترتیب بدید آخرین رکورد رو چجوری برمیگردونید که بتونید یکی بهش اضافه کنید؟

با تشکر از راهنمایی شما

mehdi_saifodin
پنج شنبه 01 دی 1384, 08:14 صبح
اگه به خواهید کد های شما به ترتیب اضافه شوند بهتر کد خود را numeric تعریف کنید سپس در هر بار ماکزیمم را پیداه کرد ه و به آن اضافه می کنیم ولی درحالتی که شما از ورچر استفده کنید ابتدا در sql سورت کرده سپس group by کرده ومکزیمم فیل مورد نظر را پیدا می کنیم سپس در صورتی که در ورچر عدد نوشته شده باشد میتوان به آن ارزش عددی داد و به آن اضافه کرده کد جدید بدست می اید ولی بنظر خودم بهتر است آن را long تعریف کنید ولی در صورتی که بخواهید کدهای شما مفهوم دار باشند مثلا در شروع هر سال دو رقم اول کد نشانگر سال تحصیلی باشد وغیره بهتر چند فیلد در نظر بگیرید که کد شما ترکیبی باشد
ادرس ایمیل :mehdisaifodin@yahoo.com

mzjahromi
پنج شنبه 01 دی 1384, 08:36 صبح
مواردی که دوستمون گفتن درسته. من هم چند مورد رو میگم
1- فیلد Auto یه سری معایبی داره که من خودم ترجیح میدم برای اینجور کارا ازش استفاده نکنم
2- اگه بخواهی خودت ماکزیمم رو پیدا کنی و یکی بهش اضافه کنی و برنامه ات در حالت شبکه ازش استفاده می شه. مثل همون بحثی که در Critical Section وجود داشت ممکنه پیش بیاد که باید به این نکته توجه داشته باشی.