PDA

View Full Version : مبتدی: ارائه برنامه به مشتری!

somaye1391
چهارشنبه 21 تیر 1391, 10:34 صبح
با سلام و خسته نباشید
من تازه برنامه نویسی با جاوا رو شروع کردم و در کنار تمرین دارم یه برنامه برای یک بنگاه املاک می نویسیم.
تقریبا بیشترش انجام شده،چون خودم دارم یاد میگیرم!حالا نمیدونم چطوری این برنامه رو به صورت exe به مشتری باید بدم؟!
لطفا راهنمایی ام کنید.
با تشکر

M0TR!X
چهارشنبه 21 تیر 1391, 12:49 عصر
سلام.

استاد ما میگفت برای اینکهexen تحویل بدی باید publish کنی

منم یه پروژه دارم بنگاه معاملاتی میخواستم بدونم برنامه شما چه امکاناتی داره توضیح بدین ممنونن میشم

somaye1391
چهارشنبه 21 تیر 1391, 13:16 عصر
همونطور که گفتم در اصل تمرینه(برای همسر دوستم که پاساژ داره) اطلاعاتی درباره همه مغازه دارها در پاساژ و اطلاعات کامل درباره هر مغازه و امکانتش و ...
نگفتید چطوری میتونم publish کنم؟
نمیتونم که Eclipse و... رو سیستمش نصب کنم بگم هروقت خواستی deploy کن!تو Brows این آدرس و بزن بتونی از نرم افزار استفاده کنی!
لطفا راهنمایی کنید.

spiderman200700
چهارشنبه 21 تیر 1391, 13:40 عصر
برنامه های جاوا با پسوند jar هستند. نیازی به exe کردن ندارند.
فقط کافیه JRE روی سیستم نصب باشه. همین

persianshadow
چهارشنبه 21 تیر 1391, 13:43 عصر
خب اصولآ برنامه های جاوا exe نیست خروجیشون. و شما با فرمت jar طرف هستید ولی از این پروژه استفاده کنید :‌ http://jsmooth.sourceforge.net/

somaye1391
چهارشنبه 21 تیر 1391, 14:05 عصر
خیلی از راهنماییتون متشکرم.
فکر کنم من سوالمو درست مطرح نکردم!
این برنامه ای که تو Eclipse نوشتم چطور باید تو سیستم مشتری ارائه کنم(بعد از نصبJRE یا JDK) ؟

maktoom
جمعه 23 تیر 1391, 20:16 عصر
سلام
با نرم افزارهای install ساز می تویند کارتون روانجام بدید. اما همینطور که spiderman200700 (http://barnamenevis.org/member.php?133001-spiderman200700) گفت در نهایت درسته که شما یک فایل exe دارید که خیلی براحتی نصب میشه. اما در اصل داره از همون jar ای که قبلا تولید کردید استفاده می کنه. مزیتش اینه که هر برنامه جانبی یا درایوری که برای اجرای برنامتون لازم دارید میتونید در حین ساختن install به فایلاتون اضافه کنید.
خروجی کار یه فایل نصبیه که بترتیب چیزایی که براش تعیین کردید نصب می کنه. و مثل برنامه های دیگه یه آیکون میذاره تا بتونید روش کلیک کنید و برنامتون ران بشه.
اما تبدیل واقعی jar به exe چیزی نیست که به کار شما بیاد. اون کار یه کار با کاربرد خاصه.
موفق باشید

spiderman200700
شنبه 24 تیر 1391, 01:03 صبح
خیلی از راهنماییتون متشکرم.
فکر کنم من سوالمو درست مطرح نکردم!
این برنامه ای که تو Eclipse نوشتم چطور باید تو سیستم مشتری ارائه کنم(بعد از نصبJRE یا JDK) ؟

توی ویندوز حتی با winrar هم میتونید برنامتونو پک کنید.

persianshadow
یک شنبه 25 تیر 1391, 14:43 عصر
بعد از اتمام برنامه کافیه روی سیستم کاربر نهایی JRE نصب باشه. JDK همونظور که از اسمش برمیاد ابزار توسعه جاوا هست.