PDA

View Full Version : قرعه کشی

oggiii
چهارشنبه 21 تیر 1391, 12:47 عصر
سلام بر اساتید سی شارپ
یه سئوال فنی دارم !
می خوام برای یه قرعه کشی یه کد بنویسم
که اونهایی که پول بیشتر تو حسابشون هست و همینطور زودتر حساب باز کردند اولویت بالاتری نسبت به بقیه داشته باشند یه قرعه کشی بشه تا بهشون وام تعلق بگیره ! این اضافه که اطلاعات از پایگاه داده خوانده میشه
اینجا گیر کردم که چطوری باید این کد رو بنویسیم ! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Farshid007
چهارشنبه 21 تیر 1391, 13:06 عصر
تو قرعه کشی واقعی وقتی می خوان به کسی اولویت بدن باید تعداد عدد برای اون فرو رو بیشتر کنن تا شانس بیشتری بیارن
تو هم باید یه همچین چیزی رو پیاده سازی کنید
باید برای هر فرد تعدادی عدد مشخص کنی
مثلا از 1 تا 5 --->شاهمرادی
5 تا 8 ---------> کریمی
و ...
(اگه دقت کنی الان اولویت با شاهمرادی هستش)
بعد باید با کلاس Random باید بین اینا شانسی بندازی

oggiii
چهارشنبه 21 تیر 1391, 13:26 عصر
میشه توضیح بیشتر بدی به همراه کد ؟ متوجه نشدم ! چون باید از پایگاه داده اینا خونده بشه گیج کننده ش واسم

Farshid007
چهارشنبه 21 تیر 1391, 13:54 عصر
میشه بگی تو پایگاه داده چه اطلاعات ذخیره میشه؟

oggiii
چهارشنبه 21 تیر 1391, 13:58 عصر
اطلاعاتی مثل اطلاعاتی که موقع باز کردن حساب بانکی باید داشته باشی
اش شماره مسلسل بگیر تا مبلغ واریز و تاریخ ثبت ! این فقط برای افتتاح حسابه
اما برای اینکه به کسی وامی بدیم باید جدول دیگه ای قاعدتا داشته باشیم مثل جدول loan که داخلش بگه وام به کی تعلغ گرفته چقدر باز پرداختش هست ماهانه و ...

Farshid007
چهارشنبه 21 تیر 1391, 14:34 عصر
منم هنگ کردم:عصبانی:

S.Reza
چهارشنبه 21 تیر 1391, 21:32 عصر
ایده ای به ذهنم رسید شاید مفید باشه

فرض بفرمائید 10 نفر در لیست موجود هستند که دارای امتیازاتی از 1 تا 50 می باشند

ما باید این 10 نفر رو از نظر امتیازی جدا کنیم (اونی که امتیاز بیشتری داره دارای اولویت بیشتری است ) مثلا افرادی که بیش از 40 امتیاز دارند گروه A و افرادی که بین 30 تا 40 امتیاز دارند گروه B و کمتر از 30 امتیاز گروه C

حال باید مشخص کنیم که چه تعداد جایزه داریم مثلا 5 جایزه داریم

از این جایزها به عنوان مثال 50 درصد به گروه A تعلق دارد 25 درصد به گروه B و 15 درصد به گروه C

شما باید مشخص کنید 50 درصد جایزه به چند نفر تعلق خواهد گرفت به همان تعداد بین گروه A قرعه کشی انجام دهید و همین عمل برای گروه B و C نیز باید انجام شود

شما میتوانید در این قرعه کشی حالات دیگه ای رو هم در نظر بگیرید مثلا به جای اینکه 25 جایزه رو فقط در گروه B تقسیم کنید میتوانید گروه A رو هم به افراد شرکت کننده اضافه کنید و همچنین برای تقسیم کردن 15 درصد جایزه بین گروه C میتوانید گروه A و B رو نیز در این قرعه کشی شرکت دهید

یک ایده دیگه هم به ذهنم رسید اما کامل نیست اگر کاملش کردم مینویسم