PDA

View Full Version : گذاشتم نرم افزار روی شبکه

ahp_online
چهارشنبه 21 تیر 1391, 15:51 عصر
سلام
دوستان من یک نرم افزار نوشتم با ویژوال بیسیک حالا می خوام روی سرور بزارم و همه بتونند از طریق شبکه بازش کنند.چطوری می تونم اینکار رو بکنم؟؟اینم بگم نرم افزارم شامل بانک اطلاعاتی می باشد.

ho3ein.3ven
چهارشنبه 21 تیر 1391, 16:19 عصر
سلام . بیشتر توضیخ بده . برنامت سرور و کلاینت داره ؟
اگه اینجوری باشه که می تونی سرور رو بزاری روی وی پی اس و کلاینت رو بدی به کاربران

ahp_online
چهارشنبه 21 تیر 1391, 20:04 عصر
سلام
ببینید من یک نرم افزار حسابداری نوشتم حالا چون چند تا سیستم میخوان ازش استفاده کنند.یکی از سیستم ها به عنوان سرور توسط سیستم های دیگه استفاده میشه.نرم افزارم هم یک بانک اطلاعاتی با اکسس داره.چطوری می تونم این نرم افزار را روی سرور نصب کنم که همه بتوانند استفاده کنند.در ضمن امکان داره چند تا سیستم در آن واحد بخوان اطلاعات ثبت کنند؟؟
من اصلا با شبکه کار نکردم و بلد نیستم.لطفا راهنمایی کنید؟؟

mohsen_iceman2000
چهارشنبه 21 تیر 1391, 21:37 عصر
سلام دوست خوب بانک اطلاعاتی اکسس قابلیت تحت شبکه قرار گرفتن نداره ولی در چندین حالت می تونی برنامتو تحت شبکه قرار بدی

ببین کدوم راه بهت کمک می کنه

1- بانک اطلاعاتی و Connection string هاتو به بانک اطلاعاتی sql ارتقاء بدی که خیلی پیشنهاد می کنم

2- از قابلیت WinSoc استفاده کنی که حجم کدتو زیاد می کنه و کیفیت خوبی نمی ده و بلخره پروِژه به شکست می خوره

3- پیش و پاه افتاده ترین کار هم اینه که بانک Access رو رو سرور Share کنی و واسه کامپیوتر های دیگر آدرس Share شده سرور رو بدی ولی اگر 2 تا کاربر همزمان از یه فرم استفاده کنن به مشکل می خوری - شاید تو جستجو مشکل بخوری و ...

کار آخرو اول کن - من خودم یه نرم افزار نوشتم که 6 سال شب و روز دارم کد می زنم اول 2 سال داشتم با access کار می کردم اصلانم sql بلد نبودم ولی الان که دارم 4 سال Sql کار می کنم قابلیت هایی که این می ده هیچ نرم افزاری نمی ده

یه ایمیل بده که عکس پروِژمو بفرستم ببین چی کار کردم بعد 4 سال

نرم افزار یه موجود زندست اگر می خوای تو این بازار بمونی باید هی قابلیت جدید اضافه کنی

شاید واسه یه جای کوچیک نوشتی ولی شاید مدیر اونجا یه نرم افزار ببینه بگه اونو استفاده کنیم بهتره و...

رامین مرادی
چهارشنبه 21 تیر 1391, 22:34 عصر
دوست عزیز اگه اشتباه نکنم اکسس تا 6 یوزر رو تو شبکه پشتیبانی میکنه اگه حجم کاریت روی دیتا بیس کمه از اکسس استفاده کن ولی نه من هم پیشنهادم استفاده از اس کیو ال هستش که بهترینه ولی با اکسس هم میتونی کارتو راه بندازی
یه چیز دیگه هم بگم چرا می خوای واسه خودت کار اضافی بتراشی یه دو نه نرمافزار بنویس تو کل سیستم ها اجراش کن و یه دونه بانک تو شبکه بزار نیاز نیست یه دونه سرور طراحی کنی بعد بشینی با هزار مکافات کلاینت براش بنویسی و داده های ورودی و خروجی رو چک کنی و امنیت و هزارتا مسائل دیگه پیشنهادم شیر کردن بانک تو شبکس

ahp_online
پنج شنبه 22 تیر 1391, 16:30 عصر
سلام
آدرس میل : A.hayai66@gmail.com

ممنون از پاسختون، اگه بخوام بانک اکسس رو share کنم باید توی نرم افزار آدرس و آی پی سرور رو بدم و بعد نرم افزار رو روی همه ی سیستم ها نصب کنم.درسته ؟؟ حالا اگر کسی بخواهند باهم دیگه اطلاعات وارد کنند یا جستجو کنند مشکلی بر نمی خورم؟؟؟
اگه بخوام sql کار کنم مطلب آموزشی سراغ دارید که کارمو راه بندازه؟؟

mohsen_iceman2000
جمعه 23 تیر 1391, 10:41 صبح
دوست عزیز من اگر بخوای access کار کنی باید 2 تا Exe درست کنی یکی واسه کامپیوتر سرور که آدرس DataBase رو بگی مثلا C:\Example.mdb و واسه کلاینت ها باید آدرس share شده رو بگی -

مشکلاتی که می خوری :
1- چون تو شبکه گذاشتی و از Resource شبکه می خوای استفاده کنی Permision می خواد یعنی وقتی نرم افزار رو نصب کنی بعد Restart کنی نرم افزار که میاد بالا باز نمی شه چون باید بری دوباره User Name و Password کامپیوتر سرور رو بزنی تا اجازه دسترسی به اون فایل db رو بده
2- اگه از OCX استفاده کردی - تو برخی از قسمت ها به مشکل می خوری
3- به هیچ وجه نمی تونی چند نفر همزمان از فرمان با تراکنش ها بالا استفاده کنی تو جستجو هم شاید به مشکل بخوری
مشکل ردیف 3 رو با کد نویسی بالا می شه حل کرد ولی ارزششو نداره
4- باید یه سری تنظیمات شبکه رو انجام بدی - مثلا اجازه دسترسی شبکه رو به پوشه DataBASE باید every one باشه و Full Share باشه که این یه مشکلی داره که هر کسی می تونه بانکتو پاک کنه

- اینو رک بهت بگم که من خودم خیلی دنبال آموزش گشتم به هیچ وجه نتونستم پیدا کنم 2 ماه روش کار کردم تا تونستم کل کد هامو به sql تبدیل کنم

ولی وقتی به sql وصل کنی انقدر آپشن بهت می ده که کد نویسید از access نصف می شه - الان که مثلا محیط sql رو ندیدی فکر می کنی سخته تو اونجا امکان گرفتن نسخه پشتیان به صورت اتوماتیک ، کار با امنیت ، کار با جستجو کردن فوق پیشرفته ، اصلا قابل قیاس نیست
ایمیل کردن عکس نرم افزارمو

ahp_online
جمعه 23 تیر 1391, 20:15 عصر
آقا شرمنده مشکل تایپی پیش اومد و ایمیل رو اشتباه نوشتم:
A.Hayati66@gmail.com
اگه لطف کنید و دوباره میل کنید.برای آموزش و شروع به کار با SQL آموزشی دارید؟؟