PDA

View Full Version : حذف تگ <a> از داخل html یک صفحه

sara_aryanfar
چهارشنبه 21 تیر 1391, 18:59 عصر
با سلام خدمت دوستان فرض کنید ما در سایت خود در بخشی یک سورس سایت رو دریافت کرده ایم حال داخل این سورس تعدادی لینک می باشد با چه Regex می توانیم تگ <a> را به کل حذف کنیم یعنی خود <a></a> ها هم حذف شوند ؟و اینکه آیا Regex بهترین روش هست؟

Rohollaes
چهارشنبه 21 تیر 1391, 20:30 عصر
result = System.Text.RegularExpressions.Regex.Replace(resul t,
@"(<( )*(/)( )*a( )*>)","</a>",
System.Text.RegularExpressions.RegexOptions.Ignore Case);

من تمام کارهایی از این قبیل رو با regax انجام میدم , مثل تبدیل کدهای کپی شده از word یا تبدیل کدهای html به plan text و ....

aminghaderi
چهارشنبه 21 تیر 1391, 20:56 عصر
من تمام کارهایی از این قبیل رو با regax انجام میدم
کاش یه آموزش مختصری (نصف صفحه ای یا یک صفحه ای ) در این باره می دادید ، چون یه موضوع پر کاربرد هست و کمی هم دشوار (به نظر من) و یاد گیریش زمانبر و...
ممنونم.

Rohollaes
چهارشنبه 21 تیر 1391, 21:19 عصر
بله حتما جناب قادری , همون طور که میدونید عبارت منظم (regular expression) یا regax الگوییه که بخش خاصی از یک متن رو مشخص میکنه که کاربردهای فراوانی هم داره از جمله صحت آدرس ایمیل, کد پستی , تلفن ، تعداد معین کاراکتر و ........
کاراکترهای موجود در یک عبارت منظم به 2دسته تقسیم میشن :
1-لیترال ها :کاراکترهای عددی ، حرف و .. که معنای عمومی دارن
2- متا کاراکترها: علائمی که باعث ایجاد الگو میشن و معنی مشخصی دارن مثل : / , $ ، + ، * و .....
که برای ایجاد الگوی درست باید با متاکاراکترها الگوی مورد نظر رو ایجاد کنیم
پیشنهاد میکنم چگونگی عملکرد متاکاراکترها رو حتما یاد بگیرین
یه فایل ضمیمه کردم که مثال هایی ار نحوه کار با اونارو داره ...
موفق باشید ...

sara_aryanfar
چهارشنبه 21 تیر 1391, 21:37 عصر
آیا امکان این هست که ما بتونین با عبارات با قاعده متن کامل رو هم بخونیم فرض کنید در سایت های مختلف مطالب در وسط صفحه نمایش داده میشن و دارای ساختارهای متفاوتی هستن ما می تونیم کل یک خبر رو به راحتی در بیاریم؟

Rohollaes
چهارشنبه 21 تیر 1391, 22:03 عصر
آیا امکان این هست که ما بتونین با عبارات با قاعده متن کامل رو هم بخونیم فرض کنید در سایت های مختلف مطالب در وسط صفحه نمایش داده میشن و دارای ساختارهای متفاوتی هستن ما می تونیم کل یک خبر رو به راحتی در بیاریم؟
دقیقا متوجه منظورتون نشدم ... شما کافیه الگویی که میخواهید رو بدست بیارید و اونو با regax پیاده سازی کنید که خود کلاس regax شامل متدهایی برای برگرداندن متن مورد نظر, صحت تطبیق و..... می باشد