PDA

View Full Version : سوال: ساخت رقص نور فقیری برای کنترل win media player

aliman12
پنج شنبه 22 تیر 1391, 02:15 صبح
سلام دوستان
چطور میشه برای کنترل مدیا پلیر یک رقص نور خیلی خیلی ساده ساخت؟
منظورم از خیلی خیلی ساده اینه که فقط میخوام یه دونه خط باشه که به اندازه شدت صدا بالا پایین بشه
مثلا رقص نورهای پلیرهارو دیدید که 10 تا 20 تا خط دارن که ارتفاعشون کم و زیاد میشه حالا من میخوام یک دونه از اونارو داشته باشم که بر مبنای میزان صدا ارتفاعش کم و زیاد بشه
یا به عبارتی بهتر بخوام بگم چطور میشه شدت صدایی رو که داره از ویندوز مدیا پلیر پخش میشه رو بدست آورد

setroyd
شنبه 24 تیر 1391, 00:25 صبح
این کار با api های پیچیده شدنیه ولی ocx هایی در این رابطه هست که من قبلا دیدم شما یه سرچ کن و از اونها استفاده کن بهتره .

aliman12
شنبه 24 تیر 1391, 00:36 صبح
سپاس
یک OCX دیدم که آرگومانی دریافت میکرد که یک عدد از نوع long بود و برمبنای همون عدد رقص نور رو نشون میداد
در اون نمونه سورس از کنترل خاصی برای پخش مالتی مدیا استفاده شده بود که یک event داشت و در همون رخداد متغیری رو به اسم vis data برگشت میداد و زمانیکه این vis data رو میدادیم به اون کنترل رقص نور همه چی ردیف بود
اما متاسفانه مدیا پلیر چنین رویداد و چنین عددی رو بازگشت نمیده
حالا چاره چیه؟

the king
شنبه 24 تیر 1391, 02:04 صبح
یک زمانی یک Player ساخته بودم با شمایل شبیه به Winamp کلاسیک که اسپکتروم داشت، بجای Windows Player از کمپوننت ActiveX ای به اسم DMC2
استفاده کرده بودم که خودش بر اساس کتابخانه مشهور Un4seen BASS عمل می کرد و کار کردن باهاش ساده بود. صرفا عیب بزرگ اش این بود که
اسپکتروم احتیاج به داده مجزا برای فرکانس های مجزا داره، اما DMC2 صرفا یک داده برای بلنگوی چپ و یک داده برای بلندگوی راست تحویل می داد.
اگه مستقیما از BASS های نسخه جدید استفاده کنید هم با سیستم عامل های جدید سازگار تره و هم امکانات اش مناسب تره. مثال هم که همراه اش هست.

BASS Audio Library (http://www.un4seen.com/bass.html)

volkswagen
شنبه 06 آبان 1391, 16:22 عصر
سلام

دوستان اگه مثال هایی در این زمینه دارند اینجا بزارند و یک توضیح مختصر بدند تا بقیه استفاده کنند.

ممنون.