PDA

View Full Version : دریافت اطلاعات کاربر از سایت و انتقال اونها به سایت دیگر (سیستم تبلیغات کلیکی)

sara_aryanfar
پنج شنبه 22 تیر 1391, 20:36 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان چند روز پیش بحثی در مورد ip وجود داشت اینکه نمیشه ایپی یک کاربر رو داشت الان من می خوام سیستمی رو پیاده کنم که به جای آی پی اطلاعات سخت افزاری کاربر رو ذخیره کنم سوالات من در این ضمینه
1-آیا امکان این کار هست که اطلاعات سخت افزاری کاربر ذخیره بشه
2-با توجه به اینکه در صورت میسر بودن این کار ما برای مقایسه هر کاربر به تعداد زیادی جستجو در بانک نیاز هست آیا این عمل به صرفه هست مثلا برای اینکه بفهمیم یک کاربر از فلان سایت یک بار بازدید کرده باید بین 100000 رکورد جستجو بشه اونم برای هر بازدید کننده
3- این اطلعات رو به چه طریقی به سایت خودم منتقل کنم توجه کنید کاربر در حال بازدید از یک سایت دیگری هست که تنها یک کد جاوا از من در اونجا هست؟

afg_javan
شنبه 24 تیر 1391, 14:50 عصر
سلام
در مورد سوال اولتون باید بگم میشه با برنامه های ویندوزی میشه همه اطلاعات سخت افزاری رو دریافت کرد اما در مورد برنامه های تحت وب فکر می کنم بشه اما به چند سخت افزار محدود دلیلشم امنیت (قبلا نمونه هایی دیده بودم)
در مورد سوال دوم شما هم باید بگم از نظر من این روش برای تعداد بازدید کم بد نیست اما اگر به طور همزمان 100 کاربر از آگهی بازدید داشته باشند در اینصورت perfomance کار زیر سوال می ره به نظر من راه های دیگری هم هست فقط یکم بیشتر دقت و تحلیل گسترده ایی انجام دهید
درمورد سوال سوم شما اطلاعی ندارم

sara_aryanfar
شنبه 24 تیر 1391, 15:32 عصر
خب در چنین سیستم هایی اولویت اول جلوگیری از تقلب هست راه هایی مانند ست کردن کوکی هم به ذهنم رسید اما اگر این کوکی ها توسط نرم افزاری هربار پاک بشه چی یه روش دیگه هم که به ذهنم رسید این بود که بیام و برای بازدید های هر کاربر یه جدول مجزا داشته باشم اینطوری تعداد جستجو خیلی میاد پائین اما نمی دونم منطقیه برای هر کاربر یک جدول جستجو؟

afg_javan
شنبه 24 تیر 1391, 16:28 عصر
به نظر من بیا یک فیلد درون جدول مشاهده تبلیغات اضافه کن که آی پی بازدید کننده رو بگیره
حالا چک کن ببین آی پی کاربری که بر روی تبلیغات کلیک کرده درون جدول وجود داره
اگه وجود داشت پس کاربر قبلا کلیک کرده:متفکر::متفکر::متفکر::مت کر::متفکر::متفکر:
برای اینکه مشکلی از لحاظ سرعت پیش نیاد به صورت زیر سلکت بگیر
select count(*) from view where ip='192.168.1.1'
چون مقدار به صورت عددی و بین 0 یا 1 هست مشکلی از لحاظ سرعت پیش نمی یاد

sara_aryanfar
شنبه 24 تیر 1391, 18:01 عصر
تفاوتی نداره از طرفی ip مستند نیست برای اینکار چون به راحتی میشه اونو عوض کرد وکاربر هم هربار که به اینترنت قطع یا وصل میشه این ایپی عوض میشه