PDA

View Full Version : سوال: کم کردن حجم برنامه برای ارسال روی اینترنت

mohamadlvs
پنج شنبه 22 تیر 1391, 20:09 عصر
سلام
می خوام پروژه ام رو برا استاد ارسال کنم حجمش 15M هست .که 7.5M اون فایل های بانک SQL است . راهی برا کم کردن حجم نیست که بتونم راحتر ارسال کنم و از اونطرف هم سریعتر دانلود بشه؟
البته با نرم افزار های فشرده سازی تا 6M میشه ولی اگه بشه یه بلایی سر این بانک در آورد که کمتر بشه

Sirwan Afifi
پنج شنبه 22 تیر 1391, 21:30 عصر
میگه چیکار کردید که پروژه تون حجمش زیاد شده؟

mohamadlvs
پنج شنبه 22 تیر 1391, 21:56 عصر
چیزی هم نداره . بانکش یه 10 تایی جدول داره که اونم رکوردهاش همش 7-8 تایی اند!

jafarpalideh
پنج شنبه 22 تیر 1391, 22:00 عصر
اگه توی فرستادن با حجم بالا مشکل داری خوب پارت پارتش کن و بفرست

کامبیز اسدزاده
جمعه 23 تیر 1391, 00:27 صبح
از نرم افزار 7zip استفاده کنید.
هنگام فشرده سازی از Archive Format : bzip2 استفاده کنید و همینطور Compression method رو روی Bzip2 قرار بدین. و یا روی gzip بذارید که نیاز به CPU قوی دارد.

اینم لینک : http://nanosoftco.com/download-center/essential/7zip.html

Mahmoud.Afrad
جمعه 23 تیر 1391, 01:52 صبح
از دیتابیس میتونی اسکریپت بگیری که میشه یک فایل متنی با حجم کم.
برای پروژه هم با 7zip روی ultra فشرده کنید البته قبلش فولدر obj داخل پوشه پروژه رو پاک کنید(این پوشه در هنگام دیباگ دوباره ساخته میشه)

hosseinenayati_2009
جمعه 23 تیر 1391, 03:32 صبح
نباید بانک تون اینقدر حجم داشته باشه.شما بانک تون را خالی کنید. اگه عکس هایی که برای باتن ها و صفحه گذاشتین را حذف کنید(البته از برنامه و فایل مربوطه منبع)و برنامه تون را با نرم افزار کم حجم کنید میشه راحت فرستاد.
الان استاد شما 100 % ای دی اس ال داره دانلود براش خیلی راحته شما نمی خواد نگران استادتون باشید.
اگه شما مشکل دارید بدید یکی که اینترنت پرسرعت داره بفرسته.

ali_kolahdoozan
جمعه 23 تیر 1391, 05:50 صبح
چطور حجم بانک شما اینقدر شده ؟ یک Shrink بزن ببین چی میشه . البته احتمال زیاد عیب از جای دیگست .

میلاد رئیسی
جمعه 23 تیر 1391, 10:36 صبح
سلام .
به نظر من بانک رو اسکریپت کن و اسکریپت حجمش در حد کیلو بایت میشه .

موفق باشی

mohamadlvs
جمعه 23 تیر 1391, 11:42 صبح
یک دیتابیس خالی بدون هیچ جدول و داده ای درSql Server 2008 چقدر باید حجم داشته باشد؟
من ایجاد کردم فایل ldf 1M و فایل mdf 3M شد. آیا همینطوره؟

Mahmoud.Afrad
جمعه 23 تیر 1391, 12:20 عصر
چیزی که الآن میگید با چیزی که در پست اول گفتید فرق داره(4 یا 7 مگ بالاخره؟؟) دیتابیس همین حدود میشه(4 مگ منظورمه). برای پروژه هم فکر کنم از کمپوننتهایی استفاده کردید که حجم برنامه زیاد شده. در هر صورت مجبور هستید که البته میتونید به یک کافی نت مراجعه کنید در حد چند دقیقه ارسال میشه.

mohamadlvs
جمعه 23 تیر 1391, 13:17 عصر
ممنون بابت همه راهنمایی ها.

از دیتابیس میتونی اسکریپت بگیری که میشه یک فایل متنی با حجم کم.
برای پروژه هم با 7zip روی ultra فشرده کنید البته قبلش فولدر obj داخل پوشه پروژه رو پاک کنید(این پوشه در هنگام دیباگ دوباره ساخته میشه)

البته 7zip با winrar زیاد فرق نمی کنه ، امتحان کردم زیاد تفاوت حجمی نداره

چطور حجم بانک شما اینقدر شده ؟ یک Shrink بزن ببین چی میشه . البته احتمال زیاد عیب از جای دیگست .

اگه درست بگم Shrink واسه مواقعی که زیاد در بانک حذف ، درج و ... انجام شده باشه یعنی زیاد با بانک کار شده باشه ، در هر حال امتحان کردم فرقی نکرد. یعنی مشکلی، چیزی داره؟ به نظرتون 10-12 تا جدول که هر کدام حدودن 7-8 تا رکورد دارن به اضافه دیاگرام
3-4 MB حجم می برد؟

سلام .
به نظر من بانک رو اسکریپت کن و اسکریپت حجمش در حد کیلو بایت میشه .

بله حجمش کم شد ولی نه یک کیلو بایت! حجم خود فایل اسکریپت(sql.) در حدود 1.30MB شد ! اون رو تو یه فایل تکست (txt) شد 700KB

چیزی که الآن میگید با چیزی که در پست اول گفتید فرق داره(4 یا 7 مگ بالاخره؟؟)

در پست اول منظورم بانک خودم بود که داخلش جدول و دیتا وجود داره . ولی این یه بانک خالی بود.
:تشویق::تشویق:

FastCode
جمعه 23 تیر 1391, 13:23 عصر
سلام
:متعجب:* خیلی
1.30 MB؟
من با ۴۰۰ تا جدول حجم sql ام اینقدر نمیشه.
از LZMA تسنفاده کن
LZO نه

mohamadlvs
جمعه 23 تیر 1391, 14:04 عصر
سلام
* خیلی
1.30 MB؟
من با ۴۰۰ تا جدول حجم sql ام اینقدر نمیشه.
از LZMA تسنفاده کن
LZO نه
پس حتمن یه مشکل هست؟ 10>400 !

FastCode
شنبه 24 تیر 1391, 16:29 عصر
لطفاً فایل رو بزار اینجا
خیلی علاقه مند شدم که بفهمم چرا اینقدر بزرگه.