PDA

View Full Version : crystal report چیست

سپهر-111
پنج شنبه 22 تیر 1391, 21:52 عصر
سلام دوستان
ببخشید که این سوال ابتدایی میکنم اخه هرچی تو انجمن گشتم جواب مناسبی نیافتم
crystal report چیست
به چه درد میخوره
دوتا مثال بزنید که جا بیفته
ممنون از توجه شما

mohammadriano
پنج شنبه 22 تیر 1391, 22:38 عصر
سلام دوستان
علیک سلام

ببخشید که این سوال ابتدایی میکنم اخه هرچی تو انجمن گشتم جواب مناسبی نیافتم
بله!

crystal report چیست
ابزار گذارش گیری

به چه درد میخوره
به درد گذارش گیری

دوتا مثال بزنید که جا بیفته
مثال 1 : خروجی بانک اطلاعاتی رو بر روی ابعاد مختلف کاغذ چاپ می کند
مثال 2 : خروجی بانک را بر روی فایل Html ، اکسل و ... ذخیره می کند

ممنون از توجه شما
خواهش می کنم

ali190
پنج شنبه 22 تیر 1391, 22:49 عصر
سلام
ممنون میشم بگید چطور میتونم در کریستال ریپورت به سایر فرمتها خروجی گرفت ، البته در VB6
ممنونم
یاعلی

mohammadriano
پنج شنبه 22 تیر 1391, 23:01 عصر
ExportReport

ali190
پنج شنبه 22 تیر 1391, 23:16 عصر
ممنون میشم کد کاملش رو بذارید
من خیلی وقته ه از کریستال 10 در گزارش گیری هام استفاده میکنم ولی نتونستم ازش اکپرت بگیرم
ممنون میشم کد کاملش رو برام بذارید
یاعلی

mohammadriano
پنج شنبه 22 تیر 1391, 23:44 عصر
ممنون میشم کد کاملش رو بذارید
من خیلی وقته ه از کریستال 10 در گزارش گیری هام استفاده میکنم ولی نتونستم ازش اکپرت بگیرم
ممنون میشم کد کاملش رو برام بذارید
یاعلی
خیلی تعنه آمیز پست می گذارید!
به هرحال

CrystalReport1.Export

89590

ali190
جمعه 23 تیر 1391, 09:58 صبح
سلام

خیلی تعنه آمیز پست می گذارید!
به هرحال
گمون کنم سوء تفاهم پیش اومده ، بنده اصلاً همچین قصدی رو نداشتم ، برعکس تو تمامی پستهایی که تو این تایپیک درج کردید تشکر هم کردم ، به هرحال اگر تعبیر سوئی از پستم داشتید ازتون عذرخواهی میکنم.
خب
میتونم بپرسم شما از چه ورژنی از کریستال ریپورت در برنامتون استفاده مکینید.
من از ورژن 10 استفاده میکنم ، بنده گزارشاتم رو در محیط خود کریستال طراحی میکنیم و بعد با کدنویسی اونارو در برنامم نعریف و آدرس دهی میکنم ، ولی د رتصویری که شما درج کردید انگار گزارشاتتون مثل یک آبجکت در پروژست ، ضمناً من در کار با کریستال ریپورتم این پنجره Export رو اولین باره که میبینم
امکانش هست در این خصوص یک سورس قرار دهید.
ممنونم از لطفتون
یاعلی

mohammadriano
جمعه 23 تیر 1391, 14:23 عصر
سلام
89596
نیازی به سورس نیست

ali190
جمعه 23 تیر 1391, 17:50 عصر
باسلام
ممنون از راهنماییتون
ولی با اینکه کریستال ریپورت رو سیستمم دارم ولی در منوی مربوطه Designer مربوط به کریستال ریپورت رو ندارم
چطور میتونم اضافش کنم؟
ممنونم
یاعلی

mohammadriano
جمعه 23 تیر 1391, 18:05 عصر
باسلام
ممنون از راهنماییتون
ولی با اینکه کریستال ریپورت رو سیستمم دارم ولی در منوی مربوطه Designer مربوط به کریستال ریپورت رو ندارم
چطور میتونم اضافش کنم؟
ممنونم
یاعلی
تا حالا برای من همچین اتفاقی رخ نداده!
شاید دوستان دیگه بتونند کمکتون کنند.
بهتره کریستال ریپرت خودتون رو حذف کنید بعد دوباره اقدام به نصب کریستال ریپرت کنید.
موفق باشی
خب این فایل رو من Save کردم.
89610

ahp_online
جمعه 23 تیر 1391, 20:19 عصر
سلام
این اکتیو ایکس یک کامپوننت چهت نمایش فرم ساخته شده در کریستال ریپورت میباشد؟؟میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟

ali190
جمعه 23 تیر 1391, 22:06 عصر
لینکش کار نکرد

mohammadriano
جمعه 23 تیر 1391, 22:39 عصر
این اکتیو ایکس یک کامپوننت چهت نمایش فرم ساخته شده در کریستال ریپورت میباشد؟؟میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟
در چه مورد نیاز به توضیح دارید؟
شما 2 راه برای ساخت گذارش با کریستال ریپرت داری یکی با خود نرم افزار Crystal Reports 10 و دیگری اظافه کردن Report مانند یک فرم یا ماژول به برنامه خودتون

لینکش کار نکرد
بهتره مجموعه Crystal Reports 10 رو نصب کنید

ahp_online
شنبه 24 تیر 1391, 15:57 عصر
در چه مورد نیاز به توضیح دارید؟
شما 2 راه برای ساخت گذارش با کریستال ریپرت داری یکی با خود نرم افزار Crystal Reports 10 و دیگری اظافه کردن Report مانند یک فرم یا ماژول به برنامه خودتون

بهتره مجموعه Crystal Reports 10 رو نصب کنید
من فرم ریپورت رو با کریستال ریپورت ساختم ولی همه ی فیلدهای بانک اطلاعاتی توی این صفحه ریپورت جا نمیشه.چطوری می تونم با ویژوال بیسیک فیلدهایی که با دستور select فیلتر میکنم رو پرینت بگیرم؟؟

mohammadriano
شنبه 24 تیر 1391, 16:50 عصر
چطوری می تونم با ویژوال بیسیک فیلدهایی که با دستور select فیلتر میکنم رو پرینت بگیرم؟؟

CrystalReport1.SQLQueryString = "select * from bank"
CrystalReport1.PrintOutEx

* یعنی همه فیلدها
به جای * می تونید نام فیلدهایی که مدنظر دارید رو بنویسید
موفق باشی

ahp_online
شنبه 24 تیر 1391, 20:20 عصر
باید قبلش فرم رو با کریستال ریپورت درست کنی بعد تو وی بی مسیر فایل ریپورت رو بردی یا نیازی به اینکار نیست ؟؟؟میشه یک سورس ساده بزارید یا دقیق تر توضیح بدید؟؟
ahp_online
شنبه 24 تیر 1391, 20:26 عصر
باید قبلش فرم رو با کریستال ریپورت درست کنی بعد تو وی بی مسیر فایل ریپورت رو بردی یا نیازی به اینکار نیست ؟؟؟میشه یک سورس ساده بزارید یا دقیق تر توضیح بدید؟؟
mohammadriano
شنبه 24 تیر 1391, 20:49 عصر
تست آزمون و خطا می تونه از شما یک برنامه نویس خوب بسازه

ahp_online
یک شنبه 25 تیر 1391, 09:54 صبح
ممنون میشم راهنمایی کنید چون واقعیتش سریعتر میخوام جواب بگیرم چون فورس می باشد :)

mohammadriano
یک شنبه 25 تیر 1391, 16:03 عصر
ممنون میشم راهنمایی کنید چون واقعیتش سریعتر میخوام جواب بگیرم چون فورس می باشد :)
خروجی فایل کریستال ریپرت شما یک فایل هست باپسوند RPT یک کریستال ریپرت به برنامه خودتون مطابق عکس ارسالی اظافه کنید
و بعد گذینه From an Existing Report رو انتخاب کنید و سپس فایلی که با خود برنامه کریستال ریپرت ایجاد کردید را انتخاب کنید
89740

ahp_online
یک شنبه 25 تیر 1391, 20:02 عصر
سلام
ممنون از پاسختون،فقط یک سوال : من فرمی که با کریستال ریپورت میسازم فیلدهایی که میخوام پرینت بگیرم باید به صورت دستی تو کریستال ریپورت فرم رو به بانک وصل کنم و فیلدهای انتخابی رو اضافه کنم یا با کد نویسی میشه این کار رو کرد؟؟
اگر با کد نویسی میشه پس من کافیه یک فرم سفید در سایز آچار با پسوند RPT ذخیره کنم؟؟
سوال دوم اون عکس بالا در VB باید از کجا بیارمش؟؟

ahp_online
سه شنبه 27 تیر 1391, 20:33 عصر
از اساتید خواهش میکنم یکی مشکل منو حل کنه لطفا