PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اضافه کردن دیتابیس به فایل ستاپ

ehsan446
جمعه 23 تیر 1391, 17:33 عصر
سلام من از sql server 2008 استفاده می کنم پروژه ام تمام شده و حالا میخوام ستاپ بسازم من از کانکشن استرینگ local استفاده کردم:
"Data Source=.;Initial Catalog=DrugStore;Integrated Security=TRUE;"
حالا نمیدونم چطور به پروژه و فایل ستاپ اضافه ش کنم که در کامپیوتر کاربر با یک نصب ساده اجرا بشه و نیاز به اضافه کردن دستی دیتابیس در هر سیستم نباشه
و سوال دیگر اینکه باید حتما sql server به طور کامل روی سیستم کاربر نصب بشه؟
ممنون

Mahmoud.Afrad
شنبه 24 تیر 1391, 05:41 صبح
اگر از قابلیت های شبکه دیتابیس استفاده نمکنید از کانکشن استرینگ زیر استفاده کنید
@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|datadirector y|\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"فایل دیتابیس رو همراه فایل های دیگه به پروژه ستاپ اضافه کنید. در ساخت ستاپ در قسمت پیش نیازها باید sqlserver express edition رو تیک بزنید تا اضافه بشه. در این صورت با نصب ستاپ خود به خود sqlserver نصب خواهد شد.

ehsan446
یک شنبه 25 تیر 1391, 00:40 صبح
اگر از قابلیت های شبکه دیتابیس استفاده نمکنید از کانکشن استرینگ زیر استفاده کنید
@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|datadirector y|\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"فایل دیتابیس رو همراه فایل های دیگه به پروژه ستاپ اضافه کنید. در ساخت ستاپ در قسمت پیش نیازها باید sqlserver express edition رو تیک بزنید تا اضافه بشه. در این صورت با نصب ستاپ خود به خود sqlserver نصب خواهد شد.

برای استفاده از این روش باید sqlexpress نصب شود؟

مرتضی تقدمی
یک شنبه 25 تیر 1391, 01:34 صبح
برای استفاده از این روش باید sqlexpress نصب شود؟
سلام

بله. باید نصب شود.

ehsan446
دوشنبه 26 تیر 1391, 08:23 صبح
یعنی راهی وجود ندارد که بدون استفاده از sqlexpress اینکارو انجام بدیم؟

مرتضی تقدمی
دوشنبه 26 تیر 1391, 15:29 عصر
نه. می تونی از بانک های اطلاعاتی دیگه ای مثل access استفاده کنی. البته اونا هم باید آفیس رو سیستم طرف نصب باشه. در مورد sqlite هم یک جستجو بکن ببین بدردت می خوره یا نه.
موفق باشید