PDA

View Full Version : سوال: در مورد اسکریپت امتیاز دهی

soroush.r70
جمعه 23 تیر 1391, 17:40 عصر
دوستان من یه اسکریپت امتیاز دهی دارم که نمونشو اینجا می ذارم این اسکریپت یه مشکل داره اونم اینه که هر کسی یه بار امتیاز داد بازم می تونه بده چطوری می شه کاری کرد اگر کسی یه بار به مطلب امتیاز داد برای بار دیگه امتیاز دهی مربوط به اون مطلب برای اون کاربر غی فعال بشه.

اگر کسی می تونه ممنون می شم برام ردیفش کنه.

php_java
جمعه 23 تیر 1391, 18:43 عصر
شما فایل function.php را در این فایل نگذاشته اید!

colors
جمعه 23 تیر 1391, 20:31 عصر
درود

معمولا هر کاری کنی راهی نداره، حداقلش میتونی با ثبت نام کاربران یا درخواست ایمیل برای ثبت امتیازشون تا حدود زیادی جلوگیری کنی.

کلا دنبال ثبت اطلاعاته کاربر ( ip, cookie , ... ) نباش

tehro0n
شنبه 24 تیر 1391, 16:29 عصر
درود

معمولا هر کاری کنی راهی نداره، حداقلش میتونی با ثبت نام کاربران یا درخواست ایمیل برای ثبت امتیازشون تا حدود زیادی جلوگیری کنی.

کلا دنبال ثبت اطلاعاته کاربر ( ip, cookie , ... ) نباش

اگه برای این که کاربر باز هم با ثبت ip می تونه نظر ثبت کنه می خواهید ایمیل یا مشخصات بگیرید، خوب با این کار هم راحت تر میشه نظر ثبت کرد!
اگه به دلیل انحصاری نبودن هر ip برای یک شخص و اینکه ممکن است چند فرد از یک isp بخواهند نظر خودشان را ثبت کنند و با پیغام (شما قبلا نظر خود را ثبت کردید) مواجه شوند، نمی خواهید از ثبت ip استفاده کنید که این هم راه حل داره! شما می تونید ip+user_agent طرف رو با md5 ثبت کنید تا انحصاری تر شود!

در نهایت به نظر من بهترین گزینه ثبت ip با یک سری مشخصات اضافی در جدولی جداگانه است، به طوری که هر ثبت نظر بیاد این ip رو اضافه کنه و نفر بعدی هم بیاد چک کنه ببینه این مشخصات ip در یک ساعت یا یک روز یا .. گذشته ثبت شده یا نه اگه نه که ثبت و اگه شده پیغام خطا بده :دی

colors
یک شنبه 25 تیر 1391, 11:19 صبح
اگه برای این که کاربر باز هم با ثبت ip می تونه نظر ثبت کنه می خواهید ایمیل یا مشخصات بگیرید، خوب با این کار هم راحت تر میشه نظر ثبت کرد!
اگه به دلیل انحصاری نبودن هر ip برای یک شخص و اینکه ممکن است چند فرد از یک isp بخواهند نظر خودشان را ثبت کنند و با پیغام (شما قبلا نظر خود را ثبت کردید) مواجه شوند، نمی خواهید از ثبت ip استفاده کنید که این هم راه حل داره! شما می تونید ip+user_agent طرف رو با md5 ثبت کنید تا انحصاری تر شود!

در نهایت به نظر من بهترین گزینه ثبت ip با یک سری مشخصات اضافی در جدولی جداگانه است، به طوری که هر ثبت نظر بیاد این ip رو اضافه کنه و نفر بعدی هم بیاد چک کنه ببینه این مشخصات ip در یک ساعت یا یک روز یا .. گذشته ثبت شده یا نه اگه نه که ثبت و اگه شده پیغام خطا بده :دی

اصلا نمیشه به کاربر اعتماد کرد! الان من خودم 6 تا مروگر نصب دارم و هر بار که connect & disconnect کنم یه IP میگیرم و میتونم 6 تا امتیاز ثبت کنم. در کل تو این بحث بهترین گزینه گرفتن ایمیل و ارسال لینک تایید برای اطمینان از صحت ایمیل هست و یا نحایتا همون ثبت نام کاربر که همون میشه

tehro0n
یک شنبه 25 تیر 1391, 13:25 عصر
اصلا نمیشه به کاربر اعتماد کرد! الان من خودم 6 تا مروگر نصب دارم و هر بار که connect & disconnect کنم یه IP میگیرم و میتونم 6 تا امتیاز ثبت کنم. در کل تو این بحث بهترین گزینه گرفتن ایمیل و ارسال لینک تایید برای اطمینان از صحت ایمیل هست و یا نحایتا همون ثبت نام کاربر که همون میشه
مساله اصلی برای نظر سنجی اینه که کاربر با این روش کلا نظر نمی ده، من سایت سرویس دهنده ابزار وب دارم، یک وبلاگ نویس حتی حاضر نیست ابزار دلخواهش رو برای اینکه برداره اول ثبت نام کنه بعد برداره! دیگه چه برسه به اینکه فقط بخواد نظر بده، برای این موضوع من مخالف تاییدیه و ایمیل هستم.

این تابع رو خودم استفاده می کنم و فکر کنم مناسب ترین حالت برای گرفتن ip باشه

function get_IP() {
if (!empty($_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'])) { // check ip from share internet
$ip=$_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'];
} elseif (!empty($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'])) { // to check ip is pass from proxy
$ip=$_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];
} else {
$ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
}
return $ip;
}

در کل کسی که بخواد نظر هرز ثبت کنه بالاخره این کارو می کنه، پس به خاطر این افراد نباید کار را برای همه سخت کرد
موفق باشید

colors
یک شنبه 25 تیر 1391, 14:04 عصر
همش بستگی داره به اینکه موضوع فعالیتت چی باشه و من نمیگم حتما باید از این روش استفاده کنید، من نظرم اینه که واقعا هیچ راهی برای اینکه کاربررو تشخیص داد نیست و ثبت IP , user agent , ... همش دلخوشیه الکیه!

soroush.r70
یک شنبه 25 تیر 1391, 19:38 عصر
شما فایل function.php را در این فایل نگذاشته اید!

کل فایلاش همینه کسی می تونه برام ردیفش کنه ممنون می شم کارم گیره متشکرم

soroush.r70
دوشنبه 26 تیر 1391, 17:46 عصر
آقای شهرکی و بقیه استادان کجان بابا این تالار از هم پاشید.

soroush.r70
سه شنبه 27 تیر 1391, 21:46 عصر
من وقتی آی پی گرفتم و در داخل بانک ثبت شد باید شرط بذارم که کاربر نتونه دوباره به اون مطلب امتیاز بده...؟