PDA

View Full Version : سوال: تخمین رتبه آنلاین برای سایت کنکوری ( برنامه نویسی تحت وب)

meshki-push
جمعه 23 تیر 1391, 22:12 عصر
سلام .....نمیدونم جای درستی این سوال رو پرسیدم یا نه!!! تو رو خدا ببخشید اگه جاش اینجا نیست!چون من تازه واردم! حالا سوالم اینه!
ما یه سایت کنکوری تازه افتتاح کردیم 20 روزه...تو این 20 روز انقد رو سئو و بهبود صفحات کار کردم که ورودی گوگلم به بیش از 600 نفر در روز رسیده و رتبه 1 تو جستجوهای کنکوری...حالا به اصرار کاربران میخوایم تخمین رتبه آنلاین تحت وب بذاریم! یعنی داوطلب های کنکوری که می یان بتونن با وارد کردن درصد های درس هاشون به طور آنلاین رتبه شون رو تخمین بزنن...
تخمین رتبه آنلاین هم نحوه کارش اینجوریه که داوطلب می یاد ثبت نام میکنه بعد بر اساس گروه آزمایشی (ریاضی.تجربی.انسانی.هنر.زبا ) مورد نظر درصدهاش را وارد میکنه و رتبه اش بر اساس آمار کنکوری های 90-91 اعلام میشه...
..این قابلیت رو فقط سایت گزینه 2 داره...و فقط هم برای عضو شده هاشون هست..یعنی همه نمی تونن استفاده کنن! و رایگان هم نیست! و کاربران باید پولی را بابت اشتراک واریز نمیاند. اما ما میخواهیم این کار را رایگان بذاریم.

و تخمین تراز دانشگاه آزاد را هم میخواهیم به صورت آنلاین بگذاریم. مثل این وب( http://100dar100.net/ ) که فکر میکنم تحت ASP باید باشه...(میتونید تو وب ذکر شده مشاهده کنید که چجوریه!)

آیا کسی میدونه باید از چه اسکریپت و یا زبانی باید استفاده بشه؟اصلا اسکریپت نه!ماژول یا .....من زیاد اطلاعات ندارم!(و فقط به زبان های css , html مسلطم و تو جاوا و کد هاش و بقیه ماجرا هنوز مبتدی ام) اما میدونم که برای همچین پروژه ای نیاز به بانک اطلاعاتی رتبه های سالهای گذشته داریم. چون طبق اونها و بر اساس اونها باید تخمین رتبه زده بشه.
کسی میتونه همچین برنامه ای تحت وب بنویسه؟ و سوال این که اصلا این چه تابعی هست!و یا از چه نوع تابعی باید استفاده بشه!
و هزینه همچین چیزی اگه بخوایم برا سایتمون بذاریم چقد میشه! ما حاضریم هزینه کنیم...کسی میتونه کمک کنه؟
از عزیزان دست به کد ممنون میشم یه توضیحی بدن و اگه توضیحات اضافی میخوان ذکر کنن تا جامع تر توضیح بدم؟(فک میکنم کامل توضیح دادم که چی میخوام!)

meshki-push
شنبه 24 تیر 1391, 14:15 عصر
یعنی بین این همه برنامه نویس کسی نبود سوال من رو جواب بده!!!!!!!!!!!!!!!

چی بگم! فقط یه راهنمایی کوچولو هم میکردید حل میشد..اما دریغ از یه جواب!!:افسرده:

NIK
شنبه 24 تیر 1391, 14:49 عصر
یعنی بین این همه برنامه نویس کسی نبود سوال من رو جواب بده!!!!!!!!!!!!!!!

چی بگم! فقط یه راهنمایی کوچولو هم میکردید حل میشد..اما دریغ از یه جواب!!:افسرده:

دوست من اینجا انجمن تخصصی برنامه نویسیه. سوال شما خیلی کلیه و هر جوابی هم که به شما بدم، خودش شروع سوالات زیاد دیگه هست. با این حال ...

مطمئنم ماژون آماده ای برای این کار وجود نداره. باید فرایند رتبه بندی رو بدونید.
اگه فرایند رو بلد باشید، پیاده سازی اون خیلی مشکل نیست.

meshki-push
شنبه 24 تیر 1391, 22:37 عصر
ممنون مسلم جان...آره خدایی خیلی هم کلیه!! باید یکی باشه از صبح تا شب پشت سر هم جواب بده!! البته اگه شروع بشه..ولی حداقل یه راهنمایی میکردید که برای همچین طرحی باید به کجا مراجعه کنم؟ مرجعی سراغ دارید بتونه این کار رو پیاده کنه؟ باز هم ممنون از شما که حداقل منو بی جواب نذاشتید

NIK
یک شنبه 25 تیر 1391, 08:33 صبح
فرایند رتبه یندی رو نمیدونم از کجا باید پیدا کنید اما پیاده سازی اون در یک وب سایت آماده کمتر از یک هفته زمان میبره.
اگه فرایند رو میدونید، من میتونم برای پیاده سازی راهنماییتون کنم.

در ضمن اونطور که فهمیدم فقط سایت گزینه 2 این کار رو انجام میده. پیشنهاد میکنم اگه فرایند رتبه بندی رو میدونید، سعی کنید خودتون پیاده کنید... !!!

konkoory_82
یک شنبه 25 تیر 1391, 10:00 صبح
می تونید از یه نفر که تخصصش ریاضر و یا آمار هست فرآیند تخمین رو بپرسید. مسلما شما به داده های واقعی نیاز دارید انیکه رتبه های مختلف چه نمره ای رو داشتن . تا بشه اول بر اساس درصدها نمره رو حساب کنید و بعد از اون بر اساس نمره رتبه رو احتمالا با میانگین گرفتن نمره های مشابه در سالهای مختلف تخمین بزنید.

meshki-push
دوشنبه 26 تیر 1391, 00:16 صبح
ممنون از پاسختون...اما مشکل اصلیم همینه که من چیزی از این فرایند تخمین که میگین سر در نمییارم..اما تمام اطلاعات و داده ها را دارم..یعنی میدونم که چه کسی با چه رتبه ای چه درصدهایی زده...
یه تقه بزنید راه میوفتم ..فقط باید چه جوری این فرایند رو پیاده سازی کنم؟ دقیقا باید چی باشه؟ یعنی درصدها و نمره ها و رتبه ها و .... کافیه؟ و برای پیاده شازی چجوری باید عمل کنیم؟

مثلا همین سایت 100 در 100 که گفتم ( http://100dar100.net/ ) چجوری تخمین تراز رو تحت وب پیاده کرده؟
باز هم شرمنده

NIK
دوشنبه 26 تیر 1391, 09:29 صبح
ضریب هر درس مشخصه. باید نمره مثبت و منفی فرد با توجه به ضریب اون درس مشخص بشه. مثلا هر تست ریاضی با توجه به ضریب 4 (اگه درست یادم باشه)، 4 نمره مثبت حساب میشه.
میدونم یه فرمولی هم وجود داره برای درسهایی که در امتحان اون سال، کمترین درصد پاسخگویی رو داشته باشه. یعنی اگه سال 91 میانگین پاسخگویی به ریاضی، 50% باشه و من 60% بزنم، اون 10% اضافی تاثیر زیادی در رتبه من داره. نمیدونم چطوری حساب میکنند. چیزی هم نیست که خودتون بتونید کشف کنید. حتما باید از سازمان سنجش بدست بیارید.

بازم عرض میکنم. وقتی فرایند رو بدست بیارید، پیاده سازی اون سخت نیست.

در ضمن باید به دیتای سال 90 یا 91 هم برای رتبه بندی دسترسی داشته باشید. یا حداقل به اطلاعات چند هزار داوطلب که بتونه نمونه آماری ما باشه.