PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی برای چاپ فرمم

nekooee
شنبه 24 تیر 1391, 04:51 صبح
سلام.
من دیشب تا صبح نشستم و تمام انجمن و انجمنهای خارجی رو خوندم اما متاسفانه چون مبندی هستم و همه توضیحات خلاصه هستند نتونستم یاد بگیرم. همه کدها رو امتحان کردم و بالاخره یک ایرادی وسط کد میگرفت که نمیفهمیدم مشکل ا زچیه.
بالاخره کد زیر جواب داد:
یک PrintDialog1 و PrintDocument1 اضافه کردم و :

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
PrintDialog1.ShowDialog()
PrintDocument1.Print()
End Sub
Private Sub PrintDocument1_PrintPage(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Drawing.Printing.PrintPageEventArgs) Handles PrintDocument1.PrintPage
Dim b As New Bitmap(Me.Width, Me.Height)
Me.DrawToBitmap(b, New Rectangle(0, 0, Me.Width, Me.Height))
e.Graphics.DrawImage(b, New Point(0, 0))
End Sub
Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
Dim PrintPreviewDialog1 As New PrintPreviewDialog
PrintPreviewDialog1.Document = PrintDocument1
PrintPreviewDialog1.WindowState = FormWindowState.Maximized
PrintPreviewDialog1.PrintPreviewControl.Zoom = 1.0
PrintPreviewDialog1.Show() PrintPreviewDialog1.Show()
End Sub

خوب این دو تا کلید کار میکردند. اما من چندتا مشکل دارم با این کد که ممنون میشم برام حل کنید
1- من میخوام محتوای form دیگری چاپ بشه نه محتوای خود فرمی که کلید داخل آن هست. چه تغییری در کد باید بدم؟
2- کلید دوم که در حالت ماکزیمایز باز میشه و هیچی. اما کلید اول که پنجره انتخاب پرینتر رو باز میکنه در بالا سمت چپ مانیتور ظاهر میشه. چجوری میشه این Center screen بشه؟
3- می خوام سایز کاغذ چاپ رو A5 تعیین کنم.
4- روی کلید اول که کلیک میکنم بعد از ظاهر شدن پنجره انتخاب پرینتر وقتی کنسل میکنم باز هم پرینت میگیره!
لطفا راهنمایی کنید.
من هدفم از این کار اینه که یک سری اطلاعات رو از کاربر بگیرم و اینها رو در فرم دیگری قرار بدم که کاربر اون فرم رو نمیبینه و اون فرم برای چاپ طراحی شده و باید چاپ بشه.
با تشکر

nekooee
شنبه 24 تیر 1391, 14:29 عصر
دوستان کسی کمک نمیکنه؟