PDA

View Full Version : سوال: ایجاد خودکار ای دی دستی

ashe405
شنبه 24 تیر 1391, 18:14 عصر
سلام دگربار خدمت دوستان و اساتید گرامی

دوستان من و دوستم یه برنامه بایگانی داریم می نویسیم که در این برنامه یه سری نامه وجود داره که زده میشه و باید این نامه ها بایگانی بشه اون وقت باید این نامه خودش خودکار یه شماره نامه داشته باشه یعنی اگه بخوان یه نامه جدید اضافه کنن خود برنامه خودکار شماره نامه رو تولید کنه
نظر خودم اینه که اول بیاد شیش شماره اول تاریخ باشه و بعدش چون سه نوع نامه داریم یه رقم بین یک تا سه باشه و بعد سه رقم که در روز بتونن تا 1000 نامه داشته باشن مثلا 9011221001 که این 901122 تاریخشه ، 1 نوع نامه هست ، 001 شماره نامه که اون روز نوشتن هست
البته یکم سخت میشه چون باید با هربار نامه جدید نوشتن باید کوری رو چک کنم ببینم که ایا اون ای دی بوده یا نه که یکی جدید بشه و ...
ولی می خواستم ببینم شما دوستان راهی بهینه و بهتر در نظرتون ندارین ما رو راهنمایی کنین یا پیشنهادی بهتر بدین
سپاسگزارم

khataei
شنبه 24 تیر 1391, 19:12 عصر
سلام
وقتی دیتابیس می سازید یک قسمت ID بنویسید و نوع آن را Auto number بگزارید .

fjm11100
شنبه 24 تیر 1391, 19:47 عصر
راهی که به ذهن میرسه همون بدست آوردن آخرین Id موجود با Select کردن و استفاده از Top است البته حتما باید از بزرگ به کوچک Order کرد.

ashe405
شنبه 24 تیر 1391, 19:47 عصر
سلام
وقتی دیتابیس می سازید یک قسمت ID بنویسید و نوع آن را Auto number بگزارید .

خیلی ممنون مثل اینکه توضحاتو نخوندین فراتر از این می خواستم
بازم سپاسگزارم از شما مشکلم طبق همون حرفی که زدم مشکلم حل شد یعنی همون طوری که گفتم نوشتم

ashe405
شنبه 24 تیر 1391, 19:51 عصر
راهی که به ذهن میرسه همون بدست آوردن آخرین Id موجود با Select کردن و استفاده از Top است البته حتما باید از بزرگ به کوچک Order کرد.

ممنون ای دی رو دو قسمت کردم یکی تاریخ و نوع نامه
یکی شماره تعداد
بعد یک کوری نوشتم که با ای دی اول سرج کنه و ادی دوم را بیشترینشو با ماکس برگردونه و یکی به ای دی دوم اضافه کنه اگر جدولی برگشته بود در غیر این صورت صفر بزاره ای دی دوم رو

fjm11100
شنبه 24 تیر 1391, 20:01 عصر
میگن ماکس از تاپ و order کندتره البته من فقط شنیدم