PDA

View Full Version : مشکل با 9-patch

dr_jacky_2005
یک شنبه 25 تیر 1391, 15:04 عصر
با سلام
من یه مشکل کاملا مزخرف در ارتباط با nine patch دارم.
تصور کنید که برنامۀ من سه دسته سایز رو پشتیبانی میکنه . فکر کنید که دستۀ اول رو بدون مشکل عکس هاش رو کپی کردم توی پروژه ، layout هاش هم ساختم و با امولاتورِ مربوطه ، برنامه دست و nine patch اومد بالا .

حالا میرم که دستۀ دوم رو بسازم . عکس ها رو که کپی میکنم . layout ]ا هم میسازم . وقتی میرم توی حالتِ
design اکلیپس تا ظاهره برنامه رو ببینم ، یکی از عکس ها nine patch نشده و خطوطِ سیاهِ اطرافِ عکس را میبینم . و عکس هم کــــــش میاد !

دلایلی که توی نت اومده رو خواهشا نگید . چرا؟
1-چون چک کردم
2- از همه مهم تر : وقتی پروژه رو پاک میکنم کلا و دستۀ اول و دوم رو دوباره میسازم ، درست میشه بعضی وقتا . بعد مثلا دستۀ سوم یا درسته ، یا رندوم ، اون هم عکسش خراب میشه و 9patch نخاهد بود!
3-رنگِ پیکسل ها کاملا مشکیه
4-پسوندِ عکس درسته
....

واقعا هیچ دلیلی نداره که بعضی وقتا درسته ، و سایز های دیگرو راحت میسازم و بعضی وقتا یهو سره یه سایز گیر میده و یکی از عکس ها ( مثلا title ) ناین پچ نشده ! به غیره این که باگ باشه .
دارم از Helios Service Release 2 ، احتمالا هم ورژنِ 3 و خورده ای استفاده میکنم .:گیج:

dr_jacky_2005
سه شنبه 27 تیر 1391, 12:43 عصر
با سلام
من یه مشکل کاملا مزخرف در ارتباط با nine patch دارم.
تصور کنید که برنامۀ من سه دسته سایز رو پشتیبانی میکنه . فکر کنید که دستۀ اول رو بدون مشکل عکس هاش رو کپی کردم توی پروژه ، layout هاش هم ساختم و با امولاتورِ مربوطه ، برنامه دست و nine patch اومد بالا .

حالا میرم که دستۀ دوم رو بسازم . عکس ها رو که کپی میکنم . layout ]ا هم میسازم . وقتی میرم توی حالتِ
design اکلیپس تا ظاهره برنامه رو ببینم ، یکی از عکس ها nine patch نشده و خطوطِ سیاهِ اطرافِ عکس را میبینم . و عکس هم کــــــش میاد !

دلایلی که توی نت اومده رو خواهشا نگید . چرا؟
1-چون چک کردم
2- از همه مهم تر : وقتی پروژه رو پاک میکنم کلا و دستۀ اول و دوم رو دوباره میسازم ، درست میشه بعضی وقتا . بعد مثلا دستۀ سوم یا درسته ، یا رندوم ، اون هم عکسش خراب میشه و 9patch نخاهد بود!
3-رنگِ پیکسل ها کاملا مشکیه
4-پسوندِ عکس درسته
....

واقعا هیچ دلیلی نداره که بعضی وقتا درسته ، و سایز های دیگرو راحت میسازم و بعضی وقتا یهو سره یه سایز گیر میده و یکی از عکس ها ( مثلا title ) ناین پچ نشده ! به غیره این که باگ باشه .
دارم از Helios Service Release 2 ، احتمالا هم ورژنِ 3 و خورده ای استفاده میکنم .:گیج:

حالا هم دارم ازINDIGO استفاده میکنم . که به گفتۀ خودشون کلی باگ رو برطرف کردن!:عصبانی:

البته شاید هم باگ نباشه . نمیدونم ! :(

طرزِ خاصی داره خروجی گرفتن ؟

halig313
پنج شنبه 10 مهر 1393, 13:43 عصر
من هم مشکل شما رو دارم
بعضی از عکس هایی که با 9patch تنظیم میکنم درسته و از اونجایی که تعیین کردم کش میاد
اما
بعضی هاش درست کش نمیاد و انگار که از 9patch استفاده نکردم -_- (نکته:این عکس ها در پوشه bin/crunchهم نشون داده نمیشه)

کار های بی نتیجه ای که انجام دادم:
1-cleanکردن و اجرا
2-refreshکردن و اجرا
3-حذف پوشه bin و اجرا کردن
4-حذف R و اجرا کردن
5-تعویض نام عکس 9patch
6-تعویض نام عکس و دوباره عمل 9patchرا انجام دادن
7-تغییر اندک سایز در فوتوشاپ و دوباره 9patch کردن
8-وارد کردن دستی فایل عکس به پوشه crunch
9-تعویض eclips
10-تعویض و آپدیت SDK
11-تمام پوشه های drawableرو هم چک کردم

ببخشید که سرتون رو درد آوردم،خیلی گشتم اما جوابی پیدا نکردم.:گریه:

اگه کمکی از دستتون بر میاد لطفا دریغ نکنید.