PDA

View Full Version : نمایش متن فارسی خطا در برنامه

mahdy.asia
یک شنبه 25 تیر 1391, 19:14 عصر
من در اسکیوال خطای 547 دارم می خوام به کاربر پیغام فارسی نمایش بدم توی help اسکیوال نگاه کردم این خطا هنگام Constrant رخ می دهد اما این کانسترنت مربوط به استفاده فیلد pk در جدول دیگر است یا خیر مشخص نیست آیا روشی هست که دقیقا مشخص کند این خطا به چه علت رخ داده است.
خطا در اسکیوال :

delete from per_Personal where srl_per = 744723
===================
Msg 547, Level 16, State 0, Line 1
The DELETE statement conflicted with the REFERENCE constraint "FK_PM_Group_per_Personal". The conflict occurred in database "NicPmDB2", table "dbo.PM_Group", column 'srl_per

rk1983xx
سه شنبه 03 مرداد 1391, 04:26 صبح
من در اسکیوال خطای 547 دارم می خوام به کاربر پیغام فارسی نمایش بدم توی help اسکیوال نگاه کردم این خطا هنگام Constrant رخ می دهد اما این کانسترنت مربوط به استفاده فیلد pk در جدول دیگر است یا خیر مشخص نیست آیا روشی هست که دقیقا مشخص کند این خطا به چه علت رخ داده است.

من این چیزی رو که شما خواستید نفهمیدم دقیقاً
ولی علت مشکل شما اینه که :
خطا در اسکیوال :

delete from per_Personal where srl_per = 744723
===================
Msg 547, Level 16, State 0, Line 1
The DELETE statement conflicted with the REFERENCE constraint "FK_PM_Group_per_Personal". The conflict occurred in database "NicPmDB2", table "dbo.PM_Group", column 'srl_per

این رکوردی که داری حذف می کنی (744723) در جدول "dbo.PM_Group" در دیتابیس "NicPmDB2" استفاده شده و شما هم در زمان طراحی جدول Cascade نکردی و الان باید بری دستی اون ردیف رو پاک کنی تا بتونی این دستور دیلیت رو به انجام برسونی
امیدوارم که مشکلت حل بشه

mahdy.asia
سه شنبه 03 مرداد 1391, 23:38 عصر
من این چیزی رو که شما خواستید نفهمیدم دقیقاً
ولی علت مشکل شما اینه که :
خطا در اسکیوال :
من خودم هم می دونم خطا چی هست خودم بصورت عمد اینکار را انجام دادم تا خطا اتفاق بیفتد و بتوانم آن را ارسال نمایم من می خواهم این خطا با جزئیات از طریق نرم افزار دلفی قابل خواندن باشد و حتی بتوان آن را به فارسی به کاربر نمایش داد البته روش هایی هست برای اینکار اما مثلا خطای 547 هم برای کانسترنت ها و هم برای فیلدهای کلیدی ارسال می گردد و اینکه دقیقا چه خطایی اتفاق افتاده مشخص نیست