PDA

View Full Version : برنامه نویسی سه لایه مناسب برای چه پروژه هایی؟

sara_aryanfar
دوشنبه 26 تیر 1391, 14:02 عصر
با سلام با توجه به اینکه ما می تونیم تفکیک کار لایه ها رو در کلاس ها هم انجام بدیم و یا برای هر کدام فولدر خاصی داشته باشیم برای من سوال شده که اساسا ما در چه پروژه هایی بهتر هست از برنامه نویسی سه لایه بهره ببریم و در کدام نه برنامه نویسی سه لایه باعث کاهش زمان خطایابی و توسعه پروژه میشه اما برای پروژه های کوچکتر چی مثلا الان من در حال طراحی نوعی سیستم کلیکی هستم آیا بهتره از طراحی سه لایه با لایه های فیزیکی مجزا بهره ببرم یا نه کار لایه ها رو می تونم با چند کلاس هم انجام بدم ؟ممنون

alonemm
دوشنبه 26 تیر 1391, 16:49 عصر
باسلام:

دقت داشته باشید که معماری چندلایه در امر کدنویسی و سرعت و اطمینان از خطاها خیلی کمک میکنه.

مثلا من یک FrameWork برای کار با DataBase نوشتم که برای لایه DAL ازش استفاده میکنم که بخاطر ساختن کوئری ها سرعت کدنویسی رو بالا میبره و کدنویسی من راحت تر هست و دیگر درگیر تعریف اشیا بانک اطلاعاتی و ... نیستم و اطمینان دارم کوئری ها به درستی ساخته میشوند.

در مورد توسعه هم که خیلی راحتر میتونم با اضافه کردن متدها و ... توسعه بدمش و فقط DLL جدید رو به پروژه اضافه کنم.
در مورد خطایابی هم که مشخص هست که از چه متدی و کجا هست چون مدیریت خطاها و مقادیر پاس شده در صورت خطا مشخص کننده این هست که کجا و در چه صورتی خطا رخ داده.

پس با ذکر موارد بالا میشه گفت شما به درستی درمورد لایه بندی داده ها جستجو نکردید/

موفق باشید.