PDA

View Full Version : مبتدی: خطا در هنگام اديت و اجرا

emperor_vb6
دوشنبه 26 تیر 1391, 18:42 عصر
دوستان قبلا كه من كد مينوشتم جايي از برنامه كه ارور ميداد يا BreakPoint قرار ميدادم وقتي به محيط كد نويسي ميرفتم و اونو درست ميكردم يا تغيير ميدادم برنامه رو كه ادامه اش رو اجرا ميكردم بدون پيغامي اجرا ميشد و ادامه ميداد.اما الآن ميگه كه بايد برنامه رو متوقف كنم و دوباره اجرا كنم كه تغييرات اعمال بشه!
آيا تنظيمات خاصي براي اين مورد وجود داره؟
جال اينجاست كه توي بعضي برنامه هام كه اين كارو ميكنم ارور نميده و برنامه با تغييرات جديد اجرا ميشه!:عصبانی++:
http://1.0.0.img98.net/out.php/i404753_untitled.jpg

مرتضی تقدمی
دوشنبه 26 تیر 1391, 19:02 عصر
سلام
این پیغام به خاطر اینه که تغییراتی که اعمال کردید دارای خطاست و برای ادامه کار باید یا کد رو تصحیح کنید یا اینکه اجرا رو متوقف.
موفق باشید

emperor_vb6
دوشنبه 26 تیر 1391, 19:08 عصر
نه عزيز منكه گفتم موقع بريك پوينت هم وقتي كدم رو اصلاح ميكنم و دكمه ادامه اجرا رو ميزنم (فرق نميكنه خطا داشته باشه يا نه) بازهم همون خطا رو ميده!
متن پيا كانلا واضحه ميگه براي اجراي كدت بايد برنامه رو كامل متوقف كني دوباره كامپايل كني تا دوباره اجراش كني.
اما توي بعضي برنامه هام اينجوري نيست كد رو كه عوض ميكنم ادامه رو ميزنم بدون خطا ادامه ميده و تغييرات هم اعمال ميشه.:ناراحت:
من .Net2010 كار ميكنم همه برنامه هام هم دات نت 2010

مرتضی تقدمی
دوشنبه 26 تیر 1391, 19:10 عصر
ممکنه یک نمونه تغییر کد رو که باعث این پیغام میشه رو بذارید اینجا؟

emperor_vb6
دوشنبه 26 تیر 1391, 20:38 عصر
مثلا شما توي يك حلقه

for (int i=0;i<10;i++)

وقتي مثلا روي حلقه for بريك پوينت ميذاري و شرط i<10 رو ميكني i<11 اون پيغام رو ميده و ميگه دوباره اجرا كن.در صورتيكه در هر دو حالت هيچ ارور syntax نداره و از نظر منطقي هم مشكلي نداره.
اولا فكر ميكردم خود دات نت اين مدليه اما ميبينم توي بعضي برنامه هام اين مشكل پيش مياد.انگار كه حتما موقع اجرا بايد exe برنامه رو بسازه و بعد سورس و exe باهم بروز باشن.
قبلا براي ساخت exe جديد build ميكردم برنامه رو اما الان خودش اينكارو ميكنه و اين خيلي وقت منو تلف ميكنه :گریه:

emperor_vb6
دوشنبه 26 تیر 1391, 22:55 عصر
دوستان كسي بلد نيست؟