PDA

View Full Version : فروشگاه اینترنتی

reza.user
سه شنبه 27 تیر 1391, 00:11 صبح
با سلام خدمت دوستان

چه اشکالی داره که من فروشگاه اینترنتیو با کوکی ها درست کنم؟
سوال دوم اینکه چیکار کنم کوکی بعد خروج کاربر حذف بشه؟
سوال سوم اینکه اگه با کلاس ها و Profile ها پیاده سازی کنم پروفایلمو که به namespace کلاسم وصل میکنم متدهای کلاسم میاد برای پروفایل ولی localhost قاطی میکنه

هرکی کمکم کرد نوکرشم هرکی هم کمک نکرد نوکرش نیستم

majesticsoft
سه شنبه 27 تیر 1391, 00:30 صبح
مزایای کوکی ها :

چون کوکی ها از کامپیوتر سمت کلاینت استفاده می کنند در نتیجه دارای کارایی خوبی هستند.

معایب کوکی ها :

1. ذخيره حجم اندكی از اطلاعات : صرفا" امكان ذخيره حجم اندكی از اطلاعات به صورت متن در آنها وجود دارد .

2. عدم ايمن بودن : در صورتی كه كاربر كوكی و فايل مربوط به آن را پيدا می كند ، می تواند به سادگی به آن دستيابی پيدا نمايد ( خواندن ، حذف ) .

3. امكان حذف آنها توسط كاربران : همواره اين احتمال وجود خواهد داشت كه كاربران اقدام به حذف كوكی های موجود بر روی كامپيوتر خود نمايند .

4. وجود محدوديت در برخی مرورگرها با توجه به نوع دستگاه سرويس گيرنده : كوكی ها می توانند در تعداد مخاطبان با توجه به نوع دستگاه آنها محدوديت ايجاد نمايند . به عنوان نمونه ، بكارگيری كوكی به همراه مرورگرهای از قبل تعبيه شده در دستگاه های موبايل مناسب نمی باشد .

5. وابسته به تنظيمات كاربر : برخی از كاربران امكان ايجاد كوكی را از طريق مرورگر خود غيرفعال می نمايند . اين كار می تواند مسائل متعددی را برای برنامه های وب به دنبال داشته باشد .

عوامل فوق باعث شده كه كوكی به عنوان يك گزينه ضعيف برای ذخيره اطلاعات مورد توجه قرار بگیره . در مواردی كه اطلاعات پيچيده ، خصوصی و يا حجم آنها زياد باشه ، استفاده از كوكی بسيار محدود می شه .

حذف کوکی با کد زیر:

Response.Cookies.Remove("login");