PDA

View Full Version : سوال: چک کردن دسترسی کاربر

iner30
سه شنبه 27 تیر 1391, 21:23 عصر
سلام
میخواستم ببینم چطوری یه فانکشن بنویسم که دسترسی هر کاربر رو چک کنه تو صفحه و ببینم که اجازه دسترسی به اون رو داره یا نه
میخوام یه فایل باشه که فقط بالای هر صفحه ام فراخوانیش کنم و نخوام تو هر صفحه از شرط استفاده کنم...

desatir7316
سه شنبه 27 تیر 1391, 21:45 عصر
چرا از session ها استفاده نمی کنی
توی همه صفحه ها هم می تونی ازش استفاده کنی؟
توی انجمن در این رابطه بگرد مطلب هست

iner30
سه شنبه 27 تیر 1391, 22:11 عصر
از session که استفاده میکنم
میخوام ببینم راه راحت تری نیست که من نخوام اول هر کدوم از کدهام چک کنم ببینم کاربرم دسترسی به این صفحه رو باید داشته باشه یا نه
آخه هم کاربر عادی هست ، هم عضو ، هم مدیر

dousti_design
سه شنبه 27 تیر 1391, 23:37 عصر
اگه ساختار پروژه ات استاندارد نوشته شده باشه باید همه کدهایی که اجرا میشن همشون از طریق یه صفحه مثل index.php فراخوانی(include) بشن. میتونی تو همون index فقط یه بار شرط بذاری روی همه قسمتهای برنامه ات اعمال میشه

iner30
چهارشنبه 28 تیر 1391, 15:44 عصر
کدهای هرصفحه ام رو بین هد و فوتر قرار میدم ، یعنی هدر و فوتر فراخوانی میشن و کدهای هر صفحه هم بین اونهاست
منظورتون در مورد استاندارد دقیقا چیه؟

imanitc
پنج شنبه 29 تیر 1391, 08:48 صبح
دوست عزيز شما کاردرستي کرديد فقط بايد قبل از فراخواني صفحه وسطي چک بکني که اون کاربر که کدش توي سشن هست ايا دسترسي به اين صفحه فرا خواني شده رو داره يا نه ميتوني يه پيام مناسب بهتش بدي در ضمن ميتوني دسترسي ها تو به نوع کاربر بدي
يعني کاربرات به جند دسته تقسيم کني مثلا مدير کل مدير و .. بعد دسترسي ها توي يک تيبل ديگه ست کني بر اساس يوزر تايپت
اگر بخاهي دقيقتر دسترسي بدي ميتوني صفحاتي که نوع کاربر خاصي به اونها دسترسي نداره و ميخاي يک کاربر خاص اون ببينه توي يک تيبل ديگه اون دسترسي رو بهش بدي