PDA

View Full Version : سوال: پیغام هنگام بسته شدن فرم

silvery
چهارشنبه 28 تیر 1391, 08:13 صبح
سلام من میخوام وقتی فرممو میبندم یه پیغام بهم نشون بده که آیا میخواهید از برنامه خارج شوید.اما نمیدونم واسه دکمه ی NOباید چی بنویسم تا برنامه بسته نشه.ممنون میشم راهنماییم کنین

mze666
چهارشنبه 28 تیر 1391, 08:20 صبح
سلام - برای دکمه No فکر نمیکنم بخواد چیزی بنویسید. شما فقط چک میکنید اگر Yes بود پنجره رو میبندید. همین.

silvery
چهارشنبه 28 تیر 1391, 08:27 صبح
سلام - برای دکمه No فکر نمیکنم بخواد چیزی بنویسید. شما فقط چک میکنید اگر Yes بود پنجره رو میبندید. همین.
امتحان کردم اما وقتی NOرو هم میزنم فرم بسته میشه چون در هر حال رویداد form closed داره اتفاق میفته

aradrobo
چهارشنبه 28 تیر 1391, 08:51 صبح
سلام .
شما باید علامت ضربدر که برای بستن برنامه هست از بین ببرید که نمایان نباشد . قابلیت فرم هستش که روی حالت none بذارید ، بعدش خودتون یک باتن واسه بسته شدن بذارید و بعد سوال رو از کاربر بپرسید . اینجوری قشنگ تر هم میشه

silvery
چهارشنبه 28 تیر 1391, 09:00 صبح
فرمایش شما متین.من اینکارو انجام میدم.اما بازم باید وقتی روی دکمه ی خروج میزنم پیغام نشون بده و باز میریم سر خونه ی اول یعنی کدی که واسه دکمه ی Noباید بنویسم.حالا چه کنم؟

aradrobo
چهارشنبه 28 تیر 1391, 09:26 صبح
فرمایش شما متین.من اینکارو انجام میدم.اما بازم باید وقتی روی دکمه ی خروج میزنم پیغام نشون بده و باز میریم سر خونه ی اول یعنی کدی که واسه دکمه ی Noباید بنویسم.حالا چه کنم؟

براتون یک نمونه ساختم . ببینید همینو می خواهید ؟
دانلود (http://uplod.ir/h1eqlod9tqkr/WindowsFormsApplication4.rar.htm)

silvery
چهارشنبه 28 تیر 1391, 09:35 صبح
بله همینه .حالا فهمیدم منظورتون چی بود.

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 28 تیر 1391, 10:51 صبح
برای no باید بنویسی
e.Cancel = true;

daneshjo90
چهارشنبه 28 تیر 1391, 12:29 عصر
سلام
ميتوني از كد زير هم استفاده كني
if (MessegeBox.Show("آيا براي خروج مطمئن هستيد ؟", "خروج",MessegeBoxButtons.YesNo,MessegeBoxIcons.Question) == DialogResult.No)
e.Cancel = true;
else
Environment.Exit(0);

به دردت خورد ؟