PDA

View Full Version : ايجاد يك مبدل تاريخ ميلادي به شمسي بدون محدوديت زماني

pmoshir
چهارشنبه 28 تیر 1391, 08:22 صبح
با سلام خدمت دوستان
خيلي جستجو كردم ولي تمامي مبدلهاي تاريخ شمسي به ميلادي يك محدوديت زماني دارند مثلا تا تاريخ 1399/12/29 بيشتر تبديل نمي كنند از دوستان خواهش ميكنم يك مبدل معرفي كنند كه محدوديت زماني نداشته باشد.
با تشكر

RESMAILY
چهارشنبه 28 تیر 1391, 08:38 صبح
به نام خدا
با سلام. البته اين قبيل سوالات را دوستاني مثل اقاي پيروز مهر يا دكتر ardata معمولا پاسخ مي دهند و در اين زمينه برنامه هايي را در اختيار اعضا گذاشته اند و ا گرچه من زياد دقت نكردم ولي در آكتيو اكسي كه اين دوستان به اعضاي اين تالار هديه كردند تاريخ مشخص شما پوشش داده شده بود.
اجمالا اگر به دليل اين محدوديت زماني توجه كنيم بدنيست. كه از جمله دلايل تغييراتي است كه در گذشته تاريخ ميلادي (بصورت توافقي) ايجاد شده و اختلاف زماني است كه در طول چند سال به وجود مي آيد(ظاهرا) و الگوريتم را از يك توالي منطقي خارج مي كند.
اما من فكر مي كنم مي شود يك روال نوشت كه همواره در يك بازه عملي و البته تعيين نشده عمل نمايد. مثلا اگر نخواهيد با اين روال تاريخ دقيق پانصد سال قبل (بيشتر يا كمتر)يا بعد را بازيابي كنيد مي شود از آن استفاده كرد.
از آنجا كه فعلا (و تا سال ها ) سنوات ميلادي در مقاطع زوج (2000،2004، و...) كبيسه هستند، با استفاده از عدد ثابت 79 كه فاصله روزهاي اغاز سال ميلادي تا اغاز سال شمسي (چه كبيسه يا عادي) مي شود روالي نوشت كه درمحدوده مورد نياز شما مشكل را حل كند. واضح است كه زير روال هاي مورد نياز را هم مي شود از همين روال استخراج نمود.
اين روال ساده است. خودتان آن را بنويسيد و پارامترهاي مورد علاقه تان را درآن لحاظ فرماييد.

pmoshir
چهارشنبه 28 تیر 1391, 08:59 صبح
سيستمي كه در دست طراحي است نياز به درج اطلاعات سالهاي آينده و گذشته دارد به همين دليل به مشكل خوردم.آيا شما نمونه اي داريد؟

mahdi_107
چهارشنبه 28 تیر 1391, 09:16 صبح
سلام

يك نمونه قطعه برنامه اي كه خودم نوشتم
البته يه مقدار شلوغه ولي هيچ محدوديتي نداره

pmoshir
چهارشنبه 28 تیر 1391, 09:45 صبح
با تشكر از همكاري شما
فكر كنم اگر بشه اين نمونه شما رو بصورت ماژول در بياريم براي تمامي كاربران قابل استفاده بشه
با تشكر

mahdi_107
چهارشنبه 28 تیر 1391, 09:50 صبح
قابلي نداره
هركار دوست دارين باهاش بكنين
هدف من راحتي كار دوستانه

البته من سعي مي كنم در اولين فرصت اين كار رو انجام بدم و در همين تاپيك آپ مي كنمش

pmoshir
یک شنبه 01 مرداد 1391, 10:15 صبح
دوستان فايل ضميمه مشكل رو حل كرد تست شد در تبديل ميلادي به شمسي و شمسي به ميلادي بدون محدوديت زماني كار مي كند