PDA

View Full Version : گفتگو: اکسس برای چه پروژه هایی مناسب است؟

شاگرد آرام
چهارشنبه 28 تیر 1391, 09:48 صبح
سلام
من حدود سه ساله که به طور تقریبا حرفه ای (یعنی کسب درآمد) از اکسس استفاده می کنم و اخیرا به این نتیجه رسیدم که اکسس فقط برای جاهایی مناسبه که
1-خود شخص برنامه نویس حضور داشته باشه
2- نیاز به استفاده برنامه در شبکه نباشه
3-کابری که پشت برنامه میشینه به کامپیوتر وارد باشه
4-سرعت بالا ملاک نباشه
5- نرم افزار تولید شده نیاز به توسعه و عمر زیاد نداشته باشه ( عدم پشتیبانی کامل vba از شیء گرایی)
6- سطوح دسترسی و امنیت جدی مد نظر نباشه
و موارد دیگری که استفاده از اکسس رو محدود میکنه مثل تفاوت فاهش بین ورژن های مختلف اکسس ، محدودیت های UI و همچنین غیر قابل پیش بینی بودن و همچنین اگه دو تاورژن آفیس بریزی سیستم بهم میریزه و ..

اگه دوستان در این زمینه نظری دارن و یا راهکاری و یا شاید من اشتباه کنم لطفا نظراتشونو در این قسمت بنویسن

mazoolagh
چهارشنبه 28 تیر 1391, 11:50 صبح
برای هر 6 مورد مثال های نقض زیادی هست

sajjad_kochekian
جمعه 30 تیر 1391, 12:15 عصر
سلام
اتفاقا من با اکسس تحت شبکه کار می کنم چندید سال است .البته با تلفیق SQL
چندین جا هم برنامه را نصب کرده ایم که ممکن است سالی یک مرتبه سر بزنیم
حتی سطح دسترسی های خوبی هم اعمال کرده ایم
یک نرم افزار هم سراغ دارم که بران آن برنامه نصب ساخته اند و به راحتی نصب میشه(آسان حساب) و فکر کنم بیش از هزار نسخه تا به حال فروخته باشه
شاید از لحاظ برنامه نویسی ضعیف باشه ولی سرعت بالایی توی پیاده سازی داره.

شاگرد آرام
یک شنبه 01 مرداد 1391, 13:46 عصر
با تشکر از توضیحات دوستان
در دو موردی که مثال زدید به استفاده از sql و سرعت پایین نرم افزار آسان حساب اشاره فرمودید
چرا شما وقتی از sql استفاده میکنید interface رو با دات نت یا دلفی یا .. پیاده نمیکنید؟
برنامه های آسان حساب از چندین فایل ocx استفاده می کنند که با رابط com نوشته شده و به کمک اکسس آمده اند و این تواناییها از خود اکسس نیست

ARData
سه شنبه 03 مرداد 1391, 11:44 صبح
بيشترين خطاهاي اکسس مربوط به اريجينال بودنشه بعضي فرمول هاي ساده رياضي يا تخريب زود هنگام برنامه ، خطاهاي غير منطقي و سرعت پايين اجرا يا اتصال به ديتابيس مربوط به سيستم هک شده اين برنامه مي باشد افراد حرفه اي در صورت امکان از برنامه اريجينال آفيس استفاده نمايند که قيمت آن صدها برابر گرانتر از سي دي هاي هک شده است ...

RESMAILY
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 18:37 عصر
به نام خدا
با سلام. با اجازه دوستان. تجربه بنده مي گويد كه يك تعداد از عيوب مربوط به اين است كه برنامه هاي نوشته شده داراي الگوريتم درستي نيستند و يا به اندازه كافي باصطلاح ماجولار نيستند. از آنجاييكه شايد اغلب راريه كنندگان (نه همه) آشنايي با مباني برنامه نويسي ندارند و باصطلاح تا يك روالي كار كرد برنامه را رها مي كنند لذا بيشتر برنامه ها داراي عيوب منطقي هستند. چند پيشنهاد زير را اگر مد نظر قرار دهيم مشكلات كمتر مي شود.
1 - حتما از روال خطاياب در ماجول ها استفاده شود.
2 - حتما متغيرها را جدا گانه تعريف كنيد و به درستي انتخاب و تعريف شوند. حتي المقدور اين كاررا به عهده خود آكسس نگذاريد و در مصرف حافظه دست و دلباز نباشيم.
3 - تا آنجا كه ممكن است از كويري هاي آماده استفاده شود و از نوشتن عبارات اسكيو ال در متن برنامه يا سورس مربوط به فرم و رپورت و كنترل خودداري شود.
4 - تا مي شود از ماكروها استفاده نماييم.
5 - در موارد ساده از توابع دروني و امكانات خود آكسس استفاده شود
6 - الگوريتم ها حتما به پيمانه هاي كوچك و بسيار كوچك تقسيم شوند. باصطلاح ماجولار باشند.
7 - كمتر از ماجول هاي عمومي استفاده شود.
8 - همواره راهي ساده تر وجود دارد و مي شود الگوريتم ها را مختصر تر و :ارآمد تر نمود.
9 - بحث امنيت را خيلي هولناك و پيچيده نكنيم . اگر انتظارمان را از آكسس به واقعيت آن نزديك كنيم و امكانات امنيتي آكسس را درست بكار بگيريم چندان نااميد كننده نيست.
10- و ازهمه شايد مهم تر تحليل درست برنامه قبل از اقدام به طراحي است. من ديده ام كه درصد غير قابل تصوري از مشكلات مربوط به طراحي جداول اصلي است.
موارد ديگري هم هست كه الآن بخاطرم نيست. ولي من اشكالات ناشي از عدم رعايت اصول برنامه نويسي را نزد برنام نويسان وي بي يا فاكس پرو(كه خيلي هم رايج است) و جزآن هم ديده ام.
سرانجام اينكه من برنامه نويس اصولي نيستم. ولي با به بكار گيري توصيه هاي فوق كه در همين تالار كمابيش ذكر شده است، برنامه هايي دارم كه گاه بيش از هشت سال است كه در نزد دوستان مختلف ام كار مي كند و اگر نياز به بنده شده موضوع مربوط به تعويض ويندوز و تعويض افيس و مسايل اينچنيني بوده است. تازه نمي دانيد كه نظم و ترتيب برنامه هاي قديمي ترم چه افتضاحي است!