PDA

View Full Version : مشکل در استفاده از فرمت Date در SQL Server برای ماه های 31 روزه

ko-mohammad
چهارشنبه 28 تیر 1391, 22:01 عصر
سلام
من در برنامه ای که نوشتم، جاهایی که قرار هست تاریخ رو در دیتابیس ذخیره کنم در دیتابیس مشکل دارم، مشکل مربوط میشه به ماه هایی که در تقویم شمسی 31 روزه هست ولی در تقویم میلادی 30 روزه هست، مثلا 31 تیر ماه، 31 شهریور، 29،30،31 اردیبهشت، حالا نزدیکترینش هم 31 تیر هست،می خوام تا قبل از اون تاریخ نسخه اصلاح شده رو تحویل بدم( قبل از اینکه مشتری بو ببره:))
اگر بخوام از فرمت های دیگه ای مثل nvarchar و... استفاده کنم، ت, سایر بخش هایی برنامه از این فرمت برای query هام کمک گرفتم، مشکل پیدا می کنم
حالا می خواستم بدونم بقیه برای انجام این جور کارها چی کار می کنن؟؟

ali_habibi1384
پنج شنبه 29 تیر 1391, 01:07 صبح
بايد حتما nvarchar كني راه حل ديگه نداري.يا كه تاريخ رو ميلادي وارد كني و توي يه فيلد ديگه با يه تابه به فارسي تبديل كني

ko-mohammad
پنج شنبه 29 تیر 1391, 09:12 صبح
اگه nvarchar کنم دیگه نمی تونم روی تاریخ ها کوئری بزنم، نزدیک 20 جا از between ، > و < برای کوئری هام تو تاریخ استفاده کردم، تکلیف اونها چی میشه؟؟ برنامه بدون اون ها که دیگه کار نمی کنه؟؟

Y_Safaiee
پنج شنبه 29 تیر 1391, 09:30 صبح
با سلام خدمت شما

کاری که دوستمون ali_habibi1384 (http://barnamenevis.org/member.php?48789-ali_habibi1384) فعلا در حال حاضر بهترین کاره,متاسفانه به خاطر عدم نوشتن زبان برنامه نویسی و پایگاه داده توسط ایرانیا همه چیز از زبان فارسی ساپورت نمیشه من جمله تاریخ شمسی , خود منم همیشه برای تاریخ ها از nvarchar استفاده میکنم و اما چاره Between چیه؟

چارش استفاده از علامت بزرگتر و کوچیکتره یعنی اینطوری :

"Select * from kharid where datekharid >='" + textBox1.Text + "' and datekharid <='" + textBox2.Text + "'";

البته شاید دوستان کد تقلب داشته باشن ک بشه بدون ویرایش فیلدتون تاریختونو درست کنین

موفق باشین
بایت بایت