PDA

View Full Version : قفل فلش مموری

aliooali
چهارشنبه 28 تیر 1391, 22:24 عصر
دوستان عزیز من میخوام وقتی فلش مموری به کامپیوتر وصل شدش براش درایو درست نشه و تمام محتویات آن قابل مشاهده نباشه و فقط برنامه ای که نوشتم بتونه اول فایل ها رو نشون بده ( فایل ها pdf هستن )

متشکرم

arenaw
پنج شنبه 29 تیر 1391, 03:43 صبح
خب چن تا راه داره
میتونی اونا رو هیدن کنی (که البته خیلی روش ضعیفیه)
میتونی اونا رو داخل یه فولدر بریزی و توی desktop.ini اون فولدر، آدرس مثلا recycle bin رو بدی، جوری که وقتی اون فولدر دستی بخواد باز بشه، طرف به جای محتویات اون فولدر، فایل های توی سطل آشغال رو ببینه
میتونی فایل هایی که میخوای رو رمز نگاری کنی.
البته اگه بخوای روی سیدی بریزی فایل هاتو، میتونی اونا رو به اصطلاح Super Hidden کنی که با اکسپلورر اصلا قابل مشاهده نیستند

هر کدوم رو خواستی بگو تا برات توضیح بدم

aliooali
جمعه 30 تیر 1391, 13:27 عصر
دوست عزیز یه راه دیگه هم بفکر خودم رسیده ببینم میشه کاراییش کرد

1- تا فلش رو به usb کامپیوتر وصل کردیم درایو فلش خودمون کلا مخفی بشه و یا براش اصلا درایو درست نکنه

2- راه دوم : وقتی فلش رو وصل کردیم و طرف مقابل روی فلش کلیک کرد که بازش کنه ( اصلا باز نشه ) یعنی

مثل فوادر System Volume Information که اصلا باز نمیشه ولی محتویاتش داره توسط ویندوز خوانده میشه

( منم میخوام که اصلا باز نشه و محتویاتش توسط برنامه خودم خونده بشه )

.................................................. ............

روش دوم و سوم رو که خودتون گفته بودین رو برام توضیح بدین لطفا

با تشکر

arenaw
شنبه 31 تیر 1391, 02:25 صبح
1- تا فلش رو به usb کامپیوتر وصل کردیم درایو فلش خودمون کلا مخفی بشه و یا براش اصلا درایو درست نکنه
واسه مخفی کردنش اینجوری که میگید خب احتمالا راههای زیادی باشه
ولی شما باید به محض وصل شدن فلشتون روی هر سیستم یه فایلی رو اجرا کنید که بیاد این کارو کنه
این کار هم با autorun.inf شدنیه، ولی فک میکنم کمتر کسی پیدا بشه که با 2 بار کلیک وارد درایو بشه یا autorun.inf رو غیر فعال نکرده باشه

12- راه دوم : وقتی فلش رو وصل کردیم و طرف مقابل روی فلش کلیک کرد که بازش کنه ( اصلا باز نشه ) یعنی
مثل فوادر System Volume Information که اصلا باز نمیشه ولی محتویاتش داره توسط ویندوز خوانده میشه
( منم میخوام که اصلا باز نشه و محتویاتش توسط برنامه خودم خونده بشه )

اینی که شما میگید تقریبا مثل همون چیزیه که من هم گفتم
واسه این کار شما یه نیو فولدر درست کن و یه فایل txt به نام desktop.ini توش بساز و چن تا فایل توش کپی کن
حالا با نوت پد بازش کن و این رو توش بنویس و سیو کن:

[.ShellClassInfo]
CLSID={645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
حالا cmd رو باز کن و توش بنویس :

attrib +s "addresse folder"
خب حالا ببین میتونی فایل هاتو بهشون دسترسی داشته باشی (به طور عادی) ؟
اگه نه دوباره تو cmd همون کد رو بنویس این دفعه به جای +s بنویس -s
اگه کارتو راه میندازه شما باید:
فولدر رو همیشه با کد اول cmd که گفتم به طور systemای نگه دارید تا غیر قابل دسترس باشه
هر وقت خواستی با برنامت که فایلش توی فلش هستش دسترسی داشته باشی باید اول از سیستمی خارجش کنی، فایل رو اپن کنی و دوباره سیستمیش کنی

(البته System Volume Information داستانش فرق داره با این، ولی اون هم قابل دسترسیه)