PDA

View Full Version : پردازش تصویر در سی شارپ

barnamenevis300
پنج شنبه 29 تیر 1391, 05:21 صبح
من تازه دارم با سی شارپ برنامه نویسی میکنم میخوام بدونم چطور میتونم از توابعی غیر از توابع استاندارد خود دات نت استفاده کنم. مثلا میخوام از توابع پردازش تصویر استفاده کنم باید چکار کنم؟ فایل خاصی؟ دی ال ال خاصی از کجا دانلود کنم به کجا بریزم؟ چطور تنظیم کنم در ویژوال سی شارپ؟

مصطفی ساتکی
جمعه 30 تیر 1391, 09:53 صبح
بدون شک بهترین زبان برای پردازش تصویر C++‎ هستش و بهترین کتابخانه پردازش تصویر هم OpenCV
برای C#‎ هم wrapperی از OpenCV تهیه شده به نام emgucv می تونید از اون استفاده کنید
در ضمن AForge.NET هستش ولی از نظر performance و پوشش دادن مباحث مختلف بسار محدود هستش

mrloves
سه شنبه 03 مرداد 1391, 11:37 صبح
منم دارم پردازش تصویر با سی شارپ کار میکنم ولی اگه زمان به عقب برمیگشت هیچ وقت با سی شارپ کارنمی کردم و به جاش مطلب رو یاد میگرفتم!!!
بیشتر توابع بیس در مطلب آماده هست و یا سورسش آماه ست و نیازی به نوشتن دوباره نیست.مثلا توابع regionGrowing,Morphology و .. در مطلب هستش ولی من چون با سی شارپ کار میکنم باید چرخ رو از اول خودم بسازم!!!! البته یه سری کدهای آماده هستش ولی با برنامه ی من سازگار نیست!!!
موفق باشید

مصطفی ساتکی
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 08:10 صبح
منم دارم پردازش تصویر با سی شارپ کار میکنم ولی اگه زمان به عقب برمیگشت هیچ وقت با سی شارپ کارنمی کردم و به جاش مطلب رو یاد میگرفتم!!!

نه اتفاقاً در زبان C# شما می تونید از wrapper کتابخانه opencv به نام emguCV استفاده کنید

بیشتر توابع بیس در مطلب آماده هست و یا سورسش آماه ست و نیازی به نوشتن دوباره نیست.مثلا توابع regionGrowing,Morphology و .. در مطلب هستش ولی من چون با سی شارپ کار میکنم باید چرخ رو از اول خودم بسازم!!!! البته یه سری کدهای آماده هستش ولی با برنامه ی من سازگار نیست!!!

کتابخانه OpenCV توابع مفصلی در زمینه image processing ,Machine vision و machine learning داره که شما به راحتی می تونید از آن استفاده نماید در ضمن هم morphology و هم توابع مربوط به contour و blob ها پشتیبانی می کنه .

ArashSo
سه شنبه 28 مرداد 1393, 11:45 صبح
با سلام به شما
لطفا در زمینه پردازش تصویر میتوانید بیشتر کمکم کنید
با تشکر از شما

majid1986
یک شنبه 30 شهریور 1393, 20:56 عصر
اما من برای پردازش تصویر متلب رو می پسندم.

علیرضا نیک منش
جمعه 29 اسفند 1393, 13:49 عصر
اما من برای پردازش تصویر متلب رو می پسندم.

سلام اما متلب برای کاربردهای ریل تایم مناسب نیست سایت farsiocr.ir را ببینید.