PDA

View Full Version : تأثیر تعداد کلمات رزور شده بر یک زبان

V4hid_ir
پنج شنبه 29 تیر 1391, 19:32 عصر
سلام
خیلی دوست داشتم یه بخش عمومی تو فروم بود و این بحث رو اونجا ایجاد می کردم ولی متاسفانه همچین بخشی نداریم. بگذریم.
می خواستم در این مورد که تعداد کلمات رزرو شده ی یک زبان چه تأثیری روی اون داره بحث کنیم و از نظرات اساتید استفاده کنیم.
مثلاً می دونیم که تعدادش هیچ رابطه ای با سختی و راحتی یادگیری زبان نداره. خوب پس چرا بعضی زبانها به کم بودن تعداد کلمات رزرو شده ی خودشون می بالن؟؟!
البته منظورم بحثی هست که برخی از دوستان هنگام کل کل و تعصب نگه داشتن نسبت به زبان مورد علاقه ی خودشون عنوان می کنن!

FastCode
پنج شنبه 29 تیر 1391, 22:03 عصر
تعداد کلمات رزرو کمتر باعث راحتتر شدن کد نویسی میشه
مثلاً من خیلی وقتها دوست دارم اسم یک متغیر رو case یا void یا .. بزارم که چون رزرو هستن خیلی کار سختیه

returnx
پنج شنبه 29 تیر 1391, 22:49 عصر
مثلاً می دونیم که تعدادش هیچ رابطه ای با سختی و راحتی یادگیری زبان نداره. خوب پس چرا بعضی زبانها به کم بودن تعداد کلمات رزرو شده ی خودشون می بالن؟؟!
البته شاید ، خیلی تو سختی یا سادگی یک زبان تاثیر زیادی نداشته باشه ، اما باعث نزدیگ تر شدن زبان برنامه نویسی به زبان انسان بشه ، به طور مثال زبان VB را که از 194 (که 18 تاش رزروی نشده است) (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ksh7h19t(v=vs.80).aspx)تا کلمه کلیدی استفاده می کنه با C++‎‎‎‎‎‎ که با 84 (http://en.cppreference.com/w/cpp/keyword) (و C که از 32 )کلمه کلیدی استفاده میکنه مقایسه کنید ، VB بسیار نزدیک تر به زبان انسان تا C++‎‎‎‎‎‎ برای مثال کد زیر رو در نظر بگیرید:
Function i_func(foo As Integer,bar As Integer) As integer
If (foo > bar And foo=any)
' Do
Else
' Do nothing
End if
End Function
و
int i_func(int foo,int bar)
{
if (foo>bar && foo==any)
//Do
else
//Do Nothing
}
مطمئنا اگر یک نفر که به زبان انگلیسی مسلط باشه کد اول رو بخونه تا حدی متوجه میشه داستان چیه ، اما کد دوم رو حتما باید یک متخصص بخونه...
البته این موضوع خیلی به قدرت یک زبان ربطی نداره...

fjm11100
شنبه 31 تیر 1391, 11:10 صبح
تعداد کلمات مهم نیست ساختار زبان خیلی مهمتره. اما در قدیم که فریمورکها و کتابخانه ها برای زبانهایی مثل بیسیک خیلی جا فتاده نبود رقابتی برای افزودن تعداد بیشتری کلمه به زبان بود(مثل خدا بیامرز دستورات sound و play که یکیش یک فرکانس صوتی به مدت مشخصی ایجاد می کرد و یکی دیگه نت می نواخت)