PDA

View Full Version : همانند کد جاوا

mhamedm2008
پنج شنبه 29 تیر 1391, 21:27 عصر
با سلام
من توی فرمم یعضی قسمت ها هست که نیاز نییست همیشه نمایش داده بشه و اگر تیک مربوط به ان قسمت زده شود ، فعال خواهد شد.
حال به دلیل شلوغ نشدن و بهم نریختن ظاهر فرم آیا راهی هست با غیر فعال کردن گزینه مربوطه ، قسمت مربوط به آن نمایش داده نشود و اندازه فرم نیز کوچک شود و با فعال کردن آن اندازه فرم به ظاهر اصلی بازگشته
(همانند صفحات اینترنتی-نمی دانم از جاوا استفاده می شود یا Ajax)

mhamedm2008
جمعه 30 تیر 1391, 12:15 عصر
کسی نمی دونه؟؟
راه دیگه ایی به نظرتون میرسه که کمکم کنید

mazoolagh
شنبه 31 تیر 1391, 10:02 صبح
نمایش یا عدم نمایش هر یک از المان های فرم رو میتونین با ویژگی visible کنترل کنین
---------------
عنوان پرسش کلا اشتباه و نامربوط هست - اصلاح کنین
دقت کنین که جاوا با جاوااسکریپت کاملا متفاوت هست و هیچ ارتباطی به هم ندارن
ajax هم یک تکنولوژی مرورگر بر پایه js هست و هیچ ارتباطی هم با فرم های اکسس نداره

mhamedm2008
سه شنبه 03 مرداد 1391, 00:01 صبح
می دونم.منظورم خاصیتی مثل اون
فرض کنید توی یک فرم یه جدوبی دارم که نصف فضای اون فرم رو اشغال کرده و نیازی نیست که همیشه نمایش داده شود.می خوام گزینه ای بزارم که وقتی که گزینه رو غیرفال کنم اولا جدول مخفی بشه (که از دستور vidible قابل انجام می باشد) ثانیا اینکه اندازه فرم هم کوچک شود.(اگر به جدول فقط مخفی شود نصف فرم خالی می ماند و از لحاظ زیبایی نامتاسب می شود برای همین بعد از مخفی کردن جدول اندازه فرم نیز به سایز دلخواه تغییر پیدا کند)

امیدوارم که تونسته باشم منظورم رو خوب بیان کنم
با تشکر
منتظر هستم

mazoolagh
سه شنبه 03 مرداد 1391, 10:20 صبح
اندازه فرم رو هم میتونین تغییر بدین و قبلا هم در این مورد تاپیک ایجاد شده

خواسته شما در اکسس اونطور که در صفحات وب میبینین براحتی امکانپذیر نیست:
1- موقعیت المان های صفحات وب رو میشه نسبی تعریف کرد - در فرم های اکسس چنین چیزی نداریم و موقعیت ها مطلق هستن
2- در صفحات وب میشه المان ها رو کنترل کرد که اصلا رندر نشن (با دیده نشدن فرق داره) - این رو هم نداریم

بنابراین میتونیم در صفحات وب یک المان رو طوری نمایش ندیم که گویی اصلا وجود نداره و مرورگر خودش المانها رو دوباره میچینه.
در اکسس مجبورین هم اندازه فرم رو تغییر بدین و هم محل جدید کنترل های فرم رو محاسبه کنین

نمیدونم آرایش فرم شما چجوری هست ولی شاید بتونین بخش مورد نظر در یک سابفرم unbound بگذارین و can shrink رو فعال کنین