PDA

View Full Version : سوال: cron jobs در php

bluetooth153
پنج شنبه 29 تیر 1391, 22:46 عصر
سلام دوستان
من میخوام یه پروژه به زبان php بنویسم که در زمان های مختلف (تعداد روز از بانک گرفته میشه) یه تابع اجرا کنم . مثلا کاربران تعیین کنن که مثلا هر دو روز یکبار یه ایمیل بهشون ارسال بشه. با توجه به اینکه کاربران انتخاب های متفاوتی دارن (یه کاربر میخواد هر دو روز ارسال بشه و یه کاربر دیگه ممکنه بخواد هفته ای یه بار ارسال بشه...) چطور میتونم اینو بنویسم؟
یه نفر گفت از cron jobs استفاده کنم. حالا من یه سوال دارم . از این سیستم میشه تو لوکال هاست هم استفاده کرد؟
اگه کسی کار کرده خواهش میکنم توضیح بده
ممنونم

ayub_coder
پنج شنبه 29 تیر 1391, 23:00 عصر
کرون جابز یه سیستم تایمر برای سیستم عامل های لینوکسه. البته شاید یه شبیه سازی یا حتی بتونی خودت کدی بنویسی که واسه ویندوز این کارو انجام بده.
شما برای کاربرات میای یه بازه ارسال مینیمم درست می کنی. مثل یک روز . تو هربار اجرای کرون میاد برای همه ی کاربرا فرستادن ایمیل رو چک میکنه . تاریخ آخرین ارسال ایمیل و تاریخ جاری. و همچنین اون بازه ی زمانی که کاربر انتخاب کرده بود.
مثلا. من کاربر اومدم بازه ی ۳ روز رو میذارم. پس تاریخ اولین ارسالم میشه امروز . حالا کرون فردا هم چکش میکنه تاریخ امروز رو منهای تاریخ آخرین ارسال می کنی و با بازه زمانی چک میکنی. اگه بیشتر از بازه زمانی بود(که نیست) ایمیل ارسال میشه. اگه نه هم که ارسال نمیشه.