PDA

View Full Version : مثال 12-3 opencv

zhashemi
جمعه 30 تیر 1391, 19:07 عصر
سلام
منم یه تازه کارم بی زحمت یکی به من بگه این آرگومان سی وآرگومان وی چه کارمیکنن وبه جاشون چی باید گذاشت؟ خیلی برام گنگه خواهشا کمکم کنید!تششششششکر

#include<cv.h>
#include<highgui.h>
int main(int argc, char** argv)
{
IplImage* src;
if( argc == 7 && ((src=cvLoadImage(argv[1],1)) != 0 ))
{
int x = atoi(argv[2]);
int y = atoi(argv[3]);
int width = atoi(argv[4]);
int height = atoi(argv[5]);
int add = atoi(argv[6]);
cvSetImageROI(src, cvRect(x,y,width,height));
cvAddS(src, cvScalar(add),src);
cvResetImageROI(src);
cvNamedWindow( "Roi_Add", 1 );
cvShowImage( "Roi_Add", src );
cvWaitKey();
}
return 0;
}

مصطفی ساتکی
جمعه 30 تیر 1391, 21:00 عصر
در کد بالا پارامتر اول نام فایل ([argv[1) که با cvLoadImage و پارامتر 1 تصویر را به صورت رنگی لود کرده و داخل متغیر src می ریزه از شما مختصات یک مستطیل و یک عدد رو دریافت می کنه مختصات مستطیل به ترتیب x,y ,width, height و بعد از این پارامترها یک مقدار صحیح را نیز از شما دریافت می کنه سپس مستطیل دریافت شده رو به عنوان (roi(region of interest تصویر مورد نظر با تابع cvSetImageROI تعریف میکنه و سپس مقادیر پیکسل ها را در ناحیه موردنظر به اندازه ([arg[6) افزایش میده و سپس roi تعریف شده را با دستور cvSetImageROI ریست می کنه و سپس با دستور cvShowImage تصویر جدید را نشان میده cvWaitKey هم جهت ایجاد وقفه و دریافت کلیدی از صفحه کلید می باشد
در ضمن همه پارامترها بایستی در خط فرمان وارد کنید و اگر تعداد سون 7 تا نباشه عمل نمی کنه

شما با c مشکل دارید یا opencv ؟ چون هر 2 اینها به اندازه کافی براشون مستندات وجود داره

موفق باشید

zhashemi
جمعه 30 تیر 1391, 22:01 عصر
در کد بالا پارامتر اول نام فایل ([argv[1) که با cvLoadImage و پارامتر 1 تصویر را به صورت رنگی لود کرده و داخل متغیر src می ریزه از شما مختصات یک مستطیل و یک عدد رو دریافت می کنه مختصات مستطیل به ترتیب x,y ,width, height و بعد از این پارامترها یک مقدار صحیح را نیز از شما دریافت می کنه سپس مستطیل دریافت شده رو به عنوان (roi(region of interest تصویر مورد نظر با تابع cvSetImageROI تعریف میکنه و سپس مقادیر پیکسل ها را در ناحیه موردنظر به اندازه ([arg[6) افزایش میده و سپس roi تعریف شده را با دستور cvSetImageROI ریست می کنه و سپس با دستور cvShowImage تصویر جدید را نشان میده cvWaitKey هم جهت ایجاد وقفه و دریافت کلیدی از صفحه کلید می باشد
در ضمن همه پارامترها بایستی در خط فرمان وارد کنید و اگر تعداد سون 7 تا نباشه عمل نمی کنه

شما با c مشکل دارید یا opencv ؟ چون هر 2 اینها به اندازه کافی براشون مستندات وجود داره

موفق باشید

ممنون ازجوابتون
من با درک این دستورات مشکل دارم یه دفعه هم افتادم توی کاربا opencv وقتم هم محدوده!خیلی برام سخته خودمو به دیگران برسونم اونا تودرک این مفاهیم ازمن جلوترن!؟میشه این کد رو با مقادیر عددی بنویسید؟شما میتونید راهنماییم کنید
تشششششششکر

zhashemi
جمعه 30 تیر 1391, 22:12 عصر
[QUOTE=mostafa.sataki;1552939]در کد بالا پارامتر اول نام فایل ([argv[1) که با cvLoadImage و پارامتر 1 تصویر را به صورت رنگی لود کرده و داخل متغیر src می ریزه از شما مختصات یک مستطیل و یک عدد رو دریافت می کنه مختصات مستطیل به ترتیب x,y ,width, height و بعد از این پارامترها یک مقدار صحیح را نیز از شما دریافت می کنه سپس مستطیل دریافت شده رو به عنوان (roi(region of interest تصویر مورد نظر با تابع cvSetImageROI تعریف میکنه و سپس مقادیر پیکسل ها را در ناحیه موردنظر به اندازه ([arg[6) افزایش میده و سپس roi تعریف شده را با دستور cvSetImageROI ریست می کنه و سپس با دستور cvShowImage تصویر جدید را نشان میده cvWaitKey هم جهت ایجاد وقفه و دریافت کلیدی از صفحه کلید می باشد

ممنون ازجوابتون
من با درک این کدها خیلی مشکل دارم،ازبقیه هم خیلی عقبم ووقتم هم محدوده!opencvهم که فقط انگلیسیه ومن تا بخوام خط به خط ترجمه اش کنم بقیه برنامه هاشم نوشتن!!! شما میتونید راهنماییم کنید؟
این برنامه رو میشه با جایگزینی مقادیربه جای آرگومانها بنویسید!!!!!؟؟؟؟
تشششششکر