PDA

View Full Version : مبتدی: دستور گرد کردن اعداد

mr.siahatgar
شنبه 31 تیر 1391, 09:33 صبح
با سلام
من یه برنامه نوشتم که با بانک اس کیو ال سرور کار میکنه . یه بانک اطلاعاتی دارم که مثلا در یک ستون قیمت کتاب ها می باشه . من قیمت میانگین کتاب ها را بدست می اورم و در یک دیتا گرید ویو نشان می دهم ولی مشکل این هست که اعداد میانگین خیلی رقم اعشار داره و میخوام حداکثر تا دو رقم اعشار بیشتر به من نشان ندهد باید چکار کنم
با تشکر

S.Reza
شنبه 31 تیر 1391, 09:44 صبح
با سلام
من یه برنامه نوشتم که با بانک اس کیو ال سرور کار میکنه . یه بانک اطلاعاتی دارم که مثلا در یک ستون قیمت کتاب ها می باشه . من قیمت میانگین کتاب ها را بدست می اورم و در یک دیتا گرید ویو نشان می دهم ولی مشکل این هست که اعداد میانگین خیلی رقم اعشار داره و میخوام حداکثر تا دو رقم اعشار بیشتر به من نشان ندهد باید چکار کنم
با تشکر

double sample = 123.456789;
MessageBox.Show(string.Format("{0:f2}", sample));

mr.siahatgar
شنبه 31 تیر 1391, 09:57 صبح
ممنون از شما ولی من میخوام مستقیا در همان دیتا گرید ویو به من نشان بده چون تعدا میانگین ها زیاد هست

S.Reza
شنبه 31 تیر 1391, 10:27 صبح
ممنون از شما ولی من میخوام مستقیا در همان دیتا گرید ویو به من نشان بده چون تعدا میانگین ها زیاد هست
بنده شکل کلی دستور رو خدمت شما عرض کردم شما مقدار رو با کد زیر بدست بیار سپس در هرکجای برنامه که خواستید set کنید
string.Format("{0:f2}", object)
من مقدار رو در messagebox نمایش دادم شما مقدار رو بریز در یکی از سلول های دیتاگرید مثلا

double sample = 123.456789;
dataGridView1[0, 0].Value = string.Format("{0:f2}", sample);

nilmil_nil
شنبه 31 تیر 1391, 13:55 عصر
سلام
از تایع Round کلاس math خم میتونید استفاده کنید
مخصوص همین کار هاست
البته جواب دوستمون هم جواب خوبیه