PDA

View Full Version : گفتگو: نظر شما در مورد ايده و نرم افزار من چيه ؟؟ ؟

ROSTAM2
شنبه 31 تیر 1391, 14:50 عصر
نام نرم افزار: SourceCode Collection
زبان: en
ابزار طراحي: DotNetbar
توضيح: ذخيره سورس كد زبان هاي برنامه نويسي مختلف و يا اطلاعات ديگر مثل آموزش ها و ... ،
داراي قابليت جستجوي Multiple Text Search تقريبا نزديك به Google Search

اين تصوير از پنجره اصلي برنامه است كه به هين پنجره خلاصه مي شه با 3 پنجره يكي براي اضافه كردن گروه براي كلكسيون ، يكي براي اضافه كردن آيتم براي گروه و ديگري براي ايجاد و اضافه كردن اطلاعات به آيتم تعيين شده

http://axgig.com/images/67703148268654156733.jpg

ROSTAM2
شنبه 31 تیر 1391, 17:20 عصر
اين هم تصوير پنجره اضافه كردن اطلاعات به آيتم كلكسيون

http://axgig.com/images/13466942887873623288.jpg

و اين تصوير براي اضافه و ويرايش گره و آيتم به كلكسيون

http://axgig.com/images/52418453998681720627.jpg

alimanam
شنبه 31 تیر 1391, 23:19 عصر
با سلام

در ابتدا تبریک برای شروع پروژه تون ایی شاا.. که به نتیجه مطلوبی که مد نظر دارین برسه .
و اما نظر من :

برای اینکه کارایی بهتره داشته باشه ( البته این به نظر شما برمیگرده که میخواین چند کاربره باشه ) فکر میکنم اگر این برنامه دیتابیسش ( در صورت وجود ) به صورت لوکال نباشه بهتره به این صورت که مطالب | توضیحات | کدها | ( در صورت وجود نظرات | پست ها ..... ) | و به طور کلی هرچیزی که امکان ذخیره شدن در دیتابیس رو داشته باشه رو در دیتابیسی که در جایی در اینترنت ذخیره کنین تا همه کاربران برنامه شما بتونن در یک زمان به همه اطلاعات بانک سورس کد شما دسترسی داشته باشن . اینجوری بقیه هم میتونن در عظیم تر شدن ( حجم | تنوع | زبان های بیشتر ) سهیم باشن . اگر تعداد کسانی که از این برنامه استفاده کنن زیاد باشه خود به خود بعد از مدتی حجم عظیمی از سورس های کاربردی ممکن است به دست بیاد که خالی از لطف نیست چون همه میتونن ازش استفاده کنن .

در مورد ظاهر برنامه به نظرم در حد قابل قبول بود و تقریباً چیدمان کنترل ها استاندارد به نظر میرسید , ولی جا برای بهتر شدن زیاد داره .

اگر فرضیاتی که توضیح دادم رو شما دوست دارین در نرم افزارتون به کار ببرین و در بخشی از این توضیحات بنده نکته تاریکی بود که متوجه نشدین بفرمائین تا بیشتر توضیح بدم .

موفق باشید./

ROSTAM2
یک شنبه 01 مرداد 1391, 00:00 صبح
دیتابیسی که در جایی در اینترنت ذخیره کنین تا همه کاربران برنامه شما بتونن در یک زمان به همه اطلاعات بانک سورس کد شما دسترسی داشته باشن

منظورتون از اينكه ديتابيس جايي در اينترنت ذخيره بشه چيه؟؟ (توضيح بيشتر بديد ممنون)

آيا اينكه بشه كاربران اطلاعاتي كه در برنامه خودشون در Local Database ذخيره كردن با همديگه Share كنند چطوره ؟؟

alimanam
یک شنبه 01 مرداد 1391, 00:14 صبح
با سلامی دوباره !

منظورتون از اينكه ديتابيس جايي در اينترنت ذخيره بشه چيه؟؟ (توضيح بيشتر بديد ممنون)

یعنی اینکه در صورت امکان بر روی هاست خودتون ( در صورت وجود ) یا از امکانات سایت هایی که امکان ایجاد پایگاه داده رایگان MS Sql یا My Sql رو بهتون میدن استفاده کنین . این مورد با فرض اینکه شما میخواین برنامه به صورت مولتی یوزر و حالت شبه شبکه داشته باشه , مفیده که مزیت هایی زیادی به برنامه شما میده .

آيا اينكه بشه كاربران اطلاعاتي كه در برنامه خودشون در Local Database ذخيره كردن با همديگه Share كنند چطوره ؟؟

منظور من این هستش که شما برنامه خودتون رو جوری بنویسین که اطلاعاتی که دارین در اون برنامه برای کاربر نمایش میدین ( خواه سورس کد باشه یا فایل های پروژه ) به صورت لوکال نباشه تا در عان واحد همه بتونن استفاده کنن و در صورت امکان ( مجوز ) در توسعه اون کمک کنن . فایل ها در هاست های رایگان آپلود میشن . سورس کدهای نوشتاری که حجم کمی دارن و به صورت تک بلوک های کد مانند هست هم به راحتی قابل ذخیره شدن در دیتابیس یا به صورت آبلود شده در همان هاست رایگان .

هاست رایگان ugig.ir (http://www.ugig.ir) برای این کار سایت خوبی به نظر میرسه چون مجوز استفاده از FTP رو هم به شما میده . فکر کنم تا 5 گیگ فضا رایگان هم بده ( البته مطمئن نیستم )

موفق باشید./

M.KH-SH
یک شنبه 01 مرداد 1391, 06:52 صبح
بله من به شخصه با نظر جناب علی آقا موافق هستم هم خیلی بهتر و زیبا تر میشه و هم کاربردی تر

فقط یکم کد نویسی مشکل تر میشه و بحث امنیت و حملات اینترنتی زیاد میشه که میشه اونا هم با روش هایی خنثی کرد

در مورد بخش ذخیره سازی و تحت اینترنت کردن اگه همکاری خواستی بگو که من هستم.

JaVa
دوشنبه 16 مرداد 1391, 10:53 صبح
ببخشید من به یه قسمت از ظاهر برنامه که توجه کردم متوجه شدم که همه ی محیط به زبان انگلیسی ولی شماره سطرها در ادیتور به زبان فارسیه

اصلاحش کنید.!

موفق باشید.*