PDA

View Full Version : سوال: چگونه یک روال را در ASP.Net بصورت خودکار و مداوم اجرا کنیم؟!

sanay_esh
شنبه 31 تیر 1391, 16:52 عصر
سلام
میخواستم مانند یک job که در sql راه اندازی میکنیم یا مانند یک trigger که وقتی در یک جدول ، عمل درج انجام می پذیرد، یک عمل جدید را هم فراخوانی و انجام دهد را راه اندازی کنم

میخوام یک وب سرویس پیامک را تحت نظر بگیرم که هر موقع به این پنل پیامکی ارسال شد بنده یک سری عملیات را انجام دهم .

مشخصات پروژه : وب سرویس جهت خواندن پیامک ، زبان برنامه نویسی asp.net 4.0 ، بانک : Sql2008

لطفا کمک کنید اگر راه ساده تر از راه های ذکر شده در ذیل است:
بعد از کلی جستجو در سایت های مختلف به یک سری نتایج دست پیدا کردم که خوشبختانه از بچه های ایرانی اون رو نوشته

قسمت اول (http://keyvan.io/how-to-build-a-task-scheduler-system-for-the-asp-net-part-1)
قسمت دوم (http://keyvan.io/how-to-build-a-task-scheduler-system-for-the-asp-net-part-2)

aminghaderi
دوشنبه 02 مرداد 1391, 06:22 صبح
سلام.
کلاس جون داری نوشته ، اما اینکه چقدر قابلیت اجرایی داره یا نه ، باید تست بشه ولی این جوری که مشخص می شه ، ایشون روی کارشون حساس هستند (شیوه ساخت کلاس و توضیحات تکمیلی و...) پس احتمال قوی بدون ایراد کار کند.
به نظر من راه خوبی رو رفته بودند ، البته حرف و حدیث درباره استاپ شدن Timer بروی سرور هست ، که من حقیقت سعادت برخورد با این مورد رو نداشتم.
اما راه های زیادی غیر از این هست ، یه سرچ داخل همین سایت بزنید به اطلاعات خوبی می رسید و البته دوستانی که تجربه Stop شدن Timer رو هم داشتند و راه حل هایی هم برای حل مشکل ارئه دادند.
جدای این سایت ، پروژه هایی و مقالات زیادی رو من قبلا دیدم ، داخل Code Project (http://www.codeproject.com/KB/aspnet/) و خیلی جاهای دیگه که خاطرم نیست.
اگر دنبال پیدا کردن کل راه حل ها و انتخاب بهترین گزینه هستید ، هنوز هم باید بگردید.

sara_aryanfar
دوشنبه 02 مرداد 1391, 11:11 صبح
من از کلاس ایشون استفاده کردم کاملا خوب عمل می کنه تنها یک ایراد کوچک داره و اون اجرای دوبار دستور هست که ا یک شرط ساده اصلاح شد ولی نسبت به کلاس های دیگه کملا بدون مشکل عمل می کنه من الن 10 روزی هست گذاشتم رو سرور و به درستی عمل کرده اما تصور می کنم شما با یک trigger بهتر نتیجه بگیری اما این کلاس هم کاملا پایدار و خوب هست من از چند مورد دیگه هم استفاده کردم که خودبه خود متوقف می شدند اما این نتیجه داد

sanay_esh
دوشنبه 02 مرداد 1391, 18:31 عصر
من از کلاس ایشون استفاده کردم کاملا خوب عمل می کنه تنها یک ایراد کوچک داره و اون اجرای دوبار دستور هست که ا یک شرط ساده اصلاح شد ولی نسبت به کلاس های دیگه کملا بدون مشکل عمل می کنه من الن 10 روزی هست گذاشتم رو سرور و به درستی عمل کرده اما تصور می کنم شما با یک trigger بهتر نتیجه بگیری اما این کلاس هم کاملا پایدار و خوب هست من از چند مورد دیگه هم استفاده کردم که خودبه خود متوقف می شدند اما این نتیجه داد

سلام و ممنون از توجه شما ولی دو مسئله وجود دارد:
1 - اینکه اون شرط ساده کجاست ؟ لطفا مطرح کنید چگونه باید عمل کنم ؟
2 - اینکه یا غلط املایی هست یا اشتباه لپی @ ؟ من این تاپیک رو دو روز نیست زدم شما چه شکلی 10 روزی هست که روی سرور گذاشتید؟

sara_aryanfar
دوشنبه 23 مرداد 1391, 13:20 عصر
2 - اینکه یا غلط املایی هست یا اشتباه لپی @ ؟ من این تاپیک رو دو روز نیست زدم شما چه شکلی 10 روزی هست که روی سرور گذاشتید؟

مگه شما تنها کسی هستین که قرار هست یه کار زمانبندی شده رو انجام بدین دوست من نه اشتباه لپی بوده نه چیز دیگه قبل از مطرح شدن تاپیک شما بنده دنبال این مورد بودم و برا همین 10 روزه رو سرور بده

sanay_esh
سه شنبه 24 مرداد 1391, 10:09 صبح
دستتون درد نکنه و اگه بنده بی ادبی کردم معذرت میخوام ولی لطف کنید شرطی که از اجرای دوبار این کلاس جلوگیری میکنه رو مطرح کنید