PDA

View Full Version : گفتگو: استخدام در شرکت یا تاسیس شرکت ؟!

My_LoVe_IRAN
شنبه 31 تیر 1391, 20:51 عصر
با عرض سلام و خسته نباشيد به همه دوستان
شايد اسم تاپيک به خود تاپيک زياد نخوره که از دوستان عذرخواهی میکنم
واقعیتش چند وقتی هست که دنبال یه شرکت برنامه نویسی میگردم که توش کار کنم (ساکن بابل هستم) و از اونجایی که متاهل هستم نياز شديدی دارم ! اما چند مشکل اساسی هست (من رشته ام نرم افزار هست و علاقه ی زیادی به وبسایت نویسی دارم ،یه چیزهایی هم سرم میشه !!!)
مشکل اينه که شرکت ها به دانشجو کار نمیدن یا سابقه و نمونه کار میخان ! خب منی که جایی بهم کار نمیدن از کجا نمونه کار یا سابقه بیارم ؟! تازه یه نمونه کار دارم که وقتی میدم به شرکتی میگه شما دانشجویی کار میکنین و تجاری نمینویسین ! برین فلان سایت رو ببینین و یاد بگیرین وبسایت نویسی یعنی چی ! وقتی هم میرم تو سایتی که بهم میدن میبینم (جای شما خالی) انواع و اقسام پیغام خطا و راه نفوذ و ... که تو مبانی به ما میگفتن رعایت کنین رو داره ،منی که چیزی از هک نمیدونم میتونم سایت رو با خاک یکسان کنم !
تا حالاشم خیلی به این در و اوندر زدم اما نتونستم جایی کار کنم !
یکی از دوستان نزدیکم پیشنهاد کرد که چون من اهل بابل هستم و همینجا هم درس میخونم خودم شرکت برنامه نویسی بزنم ،میخاستم از تجربه شما دوستان کمک بگیرم
آيا زدن يه شرکت برنامه نويسی به صرفه هست یا نه ؟
چطور اداره کنمش ؟ از کجا ها میتونم برنامه گیر بیارم برای نوشتن ؟
توی این شهر شرکت برنامه نویسی زیاده ،چطور میتونم باهاشون رقابت کنم ؟
چقدر هزينه برام بر میداره ؟ راهی هست که هزينشو از دولت یا جایی بگیرم ؟
و ...
و یا نه اصلا،کلا بچسبم به اینکه یه شرکت استخدام شم ،اینقدر وایسم تا شاید یه شرکت منو استخدام کرد !!!
لطفا نظرات و پيشنهادتون رو بگین تا من بتونم راه درست رو انتخاب کنم

zeinab-es'haghi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 15:50 عصر
شرکت کامپیوتری مخصوصا طراحی سایت و نرم افزار رو میشه حتی بدون هزینه هم ایجاد کرد. شما کافیه برا شرکتتون یک وب سایت داشته باشید ، با چند تا از دوستاتون دور هم جمع بشید و کار رو شروع کنید.(دوستای دانشگاه مثلا) . تنها مشکل اصلی شرکت که خیلی هم مهمه گرفتن سفارش هست. شما باید حتما چند تایی هم نمونه کار داشته باشید. برای اجرای چند پروژه اولیه اگه هیچ سفارشی سراغ ندارید، می تونید در سایت های پارس کدرز و پونیشا، که محیط های مجازی برای دادن و گرفتن سفارش هستند،چن پروژه حتی با هزینه ی کم انجام بدید تا هم نمونه کار باشه اگه خواستید جایی استخدام بشید و هم برای معرفی شرکتتون.

l4dl4d
سه شنبه 21 شهریور 1391, 12:05 عصر
دوست گرامی اگه خودتون سواد و پولشو دارین تاسیس شرکت موثر تره
ولی اگه سطح شما از 2 گزینه ی اولین پایینه استخدام شدن بهتره البته به سطح شرکت هم باید توجه کنید
استخدام در مایکروسافت خیلی بهتر از تاسیس شرکت تو یه شهر مثل کرج است

تشکر فراموش نشود!