PDA

View Full Version : قرار گرفتن خودکار اطلاعات یک جدول در جدول دیگر

pereen
یک شنبه 01 مرداد 1391, 22:33 عصر
با سلام
من 2 تا جدول تعریف کردم که هر دو باهم ارتباط دارند یکی در مورد مصالح و دیگری در مورد در خواست مصالح.در جدول مصالح برای هر مصالح یک کد کالا تعریف کردم .حال میخواهم در جدول دوم با وارد کردن کد مصالح از جدول اول تمامی اطلاعات مربوط به مصالح که در جدول اول وارد کردم را خود اکسس به طور خودکار در جدول دوم قرار دهم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه .

Abbas Amiri
یک شنبه 01 مرداد 1391, 23:36 عصر
باسلام ، ابتدا ورودتان را به تالار اکسس خوشامد می گوییم .
کاری که شما می خواهید به آسانی انجام میشودولی کاملا اضافی و بیمورد است . اگر کمی درباره بانکهای اطلاعاتی تحقیق کنید یک از اولین مواردی که خواهید یافت اینست که بواسطه ارتباط بین جداول ، احتیاجی به درج رکوردهای تکراری در جداول مختلف نیست و تنها درج فیلدکلیدخارجی Foreign key(که درجدول اصلی شناسه یا کلید اصلی است) درجداول دیگر کفایت می کند .
برای سوالتان نمونه جداولتان را آپلود، تا دوستان راهنمایی کنند .

pereen
دوشنبه 02 مرداد 1391, 19:07 عصر
llk,k hc gxtj,k

pereen
دوشنبه 02 مرداد 1391, 19:48 عصر
با عرض معذرت یک مشکلی پیش امد

ممنون از لطف شما
__________.accdb - 1.5 Mb (http://barnamenevis.org/[URL=http://uplod.ir/8i0t46fx8wly/__________.accdb.htm]__________.accdb%20-%201.5%20Mb)

pereen
سه شنبه 03 مرداد 1391, 10:44 صبح
یعنی اینجا کسی نیست که جواب سوال منو بدونه ؟!!!!!!!

Abbas Amiri
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 19:03 عصر
در نمونه خودتان از کوئری ایجاد شده برای نمایش ویا دستکاری داده ها میتوان استفاده کرد

pereen
شنبه 07 مرداد 1391, 20:09 عصر
ممنون از لطف شما و از اینکهوقت گذاشتید، ببخشید من با سختی به این سایت وصل میشم از این جهت دیر جواب میدم

اما من نمیخوام کوئری ایجاد کنم من میخوام یه ارتباط بین جداول ایجادکن که با دادن کد مصالح اطلاعاته مربوطه از جدول مصالح گرفته و وارد جدول درخواستیشود .

در واقع من با این کار میخوام از وارد کردن اطلاعات به صورت غلط بهجدول درخواستی جلوگیری کنم (شاید شما بگید خوب اطلاعات مربوط به مصالح را هم درجدول درخواستی وارد کن )اما در این حالت باید اطلاعات مربوط به یه مصالح را چند بارتکرار نکنم .

ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه .

Abbas Amiri
شنبه 07 مرداد 1391, 22:24 عصر
دراینجا بایددوباره از دوستان خواهش کنم تاآنجا که ممکن است از حروف فارسی جهت نامگذاری اشیا دراکسس استفاده نکنند حداقل به دودلیل مهم : یکی اینکه در مواقع کد نویسی مشکلات زیادی درتایپ و ترتیب قرار گرفتن کلمات فارسی ولاتین وجوددارد و دوم اینکه بعضی مواقع ( مانند همین فایل الحاقی در رویداد NotInList کمبو درفرم frmRequest ) خطاهای بیمورد اتفاق می افتد.

ودر مورد شما پرین عزیز
براساس همان کوئری درفایل زیر یک فرم ساختم وشما پس از انتخاب کدکالا میتوانید جزئیات آن را درفرم ببینید ، بدون درج آن جزئیات در جدول درخواست .
روی موضوع شما وقت گذاشتم ( بدلیل استفاده شما از اسامی باحروف فارسی حدود 20 دقیقه وقت گذاشتم )تا برای شما وبرخی دوستان مبتدی تر درآغاز راه تمرین خوبی باشد.
موفق باشید

pereen
شنبه 07 مرداد 1391, 23:08 عصر
اقای امیری من واقعا از شما سپاسگذارم به واسطه ی این همه وقتی که برای کار من قرار دادید (واقعا شرمنده شما) .
بازهم ممنون از شما
موفق باشید

pereen
سه شنبه 10 مرداد 1391, 14:33 عصر
با سلام

اقای امیری ببخشید من برام یه سوال پیش امدهممنون میشم راهنماییم کنید

از فرمی که شما طراحی کردید یعنی فرم frmrequest شما خودتون برای قسمت های نام مصالحو مقدار مصالح کدنویسی کردید که با انتخاب کد کالا این قسمت هابه طورخودکار پرمیشن یا نه ؟

Abbas Amiri
سه شنبه 10 مرداد 1391, 19:05 عصر
این موضوع به کدنویسی ربطی ندارد وفقط به کوئری مربوط میشود. کد های نوشته شده فقط زمان وارد کردن مصالح جدید فعال میشود وشمارا به فرم مصالح مربوط میکند