PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با سخت افزار ميكروكنترلر از طريق پورت USB

seyed_farid
یک شنبه 01 مرداد 1391, 21:38 عصر
من قبلا توسط پورت COM با سخت افزارم ارتباط داشتم و خالا مي خواهم با توجه به نبود پورت COM در سيستمهاي جديد، برنامه را از طريق پورت USB انجام بدم. دوستان كسي در اين زمينه كار كرده كه بتونه كمك و راهنمايي كنه؟:تشویق::تشویق::تشویق:

Felony
یک شنبه 01 مرداد 1391, 21:48 عصر
کامپوننت nrComm رو دیدید ؟ در نسخه های جدید ابزارهایی برای ارتباط با USB هم داره .

hamid-nic
یک شنبه 01 مرداد 1391, 22:18 عصر
سلام
دوست عزیز نیازی به تغییرات نرم افزاری نیست توی بازار یک سری مبدل وجود داره که پورت USB را به COM تبدیل می کنه . روند کار هم به این صورت هست که پس از نصب درایور مربوطه یک پورت به پورت های سیستم اضافه می شه که باید مبدل را به آن پورت اتصال و معرفی کنید از این پس در برنامه نسبت به اون پورت همانند یک پورت COM رفتار می کنید .

seyed_farid
یک شنبه 01 مرداد 1391, 22:40 عصر
ممنون hamid-nic عزيز
حالا اين اسمش چيه و تا USBچند(1و2و3) را ساپورت ميكنه و تو چه مايه قيمتيه؟

BORHAN TEC
یک شنبه 01 مرداد 1391, 22:52 عصر
کامپوننت nrComm رو دیدید ؟ در نسخه های جدید ابزارهایی برای ارتباط با USB هم داره .
به نظر من بهترین کامپوننت کار با پورت TComPort است!

hamid-nic
یک شنبه 01 مرداد 1391, 22:56 عصر
ممنون hamid-nic عزيز
حالا اين اسمش چيه و تا USBچند(1و2و3) را ساپورت ميكنه و تو چه مايه قيمتيه؟
اسم خاصی نداره ، توی بازار به نام مبدل usb به com (پورت سریال)معروفه . یک کابل دوطرفه که یک طرف آن پورت usb و طرف دیگر پورت com است . قیمت هم فکر کنم تقریباً روی 20 هزار تومن با تلرانس مثبت و منفی 5 هزار تومان باشه .

seyed_farid
یک شنبه 01 مرداد 1391, 23:59 عصر
به نظر من بهترین کامپوننت کار با پورت TComPort است!

خوب من خودم ازين براي COM استفاده ميكنم ولي پورت USB را ميخوام من باش كار كنم.

firststep
دوشنبه 02 مرداد 1391, 00:43 صبح
سلام
خوب اگه قطعه کاره خودتون با کمی تغییر در قطعه و اضافه کردن ic ft232 می تونید همین تبدیل با قیمت پایین تر داشته باشید
راهنمایی بیشتر در قسمت embeded سایت می تونید پیدا کنید

hamid-nic
دوشنبه 02 مرداد 1391, 10:19 صبح
سلام
خوب اگه قطعه کاره خودتون با کمی تغییر در قطعه و اضافه کردن ic ft232 می تونید همین تبدیل با قیمت پایین تر داشته باشید
راهنمایی بیشتر در قسمت embeded سایت می تونید پیدا کنید
آی سی FT232 یک آی سی SMD است و کار کردن با اون مشکلات خاص خودش را داره البته بعضی از شرکت ها می توانند براتون پورت بزنند تا بصورت عادی استفاده کنید . در این مورد اگر خواستید این فایل PDF (http://aminnima2.persiangig.com/document/usb.pdf) را دانلود کنید راه گشا خواهد بود .