PDA

View Full Version : سوال: مهم: سوال در مورد برنامه نویسی C++

ModernEX
یک شنبه 01 مرداد 1391, 23:01 عصر
سلام بچه ها این اولین پست من در ان انجمنه امیدوارم دوستان زیادی در اینجا پیداکنم

بچه ها چنتا سوال دارم در مورد برنامه نویسی c++

اول برنامه نویسی در Visual c++ با Borland c++ با هم چه فرقی دارن و کدوم بهترن؟

برنامه نویسی در محیط MFC با محیط ALT و محیط Win32 با هم چه فرقی دارن؟

برنامه های مثل فایرفاکس یا آنتی ویروس ها و ... رو با چه زبانی و محیطی میسازند ( فکر کنم با c++ باشن)؟

برنامه های نوشته شده با زبان c++ قابل اجرا در چه سیستم عامل هایی هستند (قابلیت حمل دارن)؟

اگه قابل حمل هستند چطوری برنامه ای که داخل ویندوز مینویسیم رو به مکینتاش یا لینوکس انتقال بدیم؟

بچه ها این سوال ها برای من مهم هستن لطفا کمکم کنید

با سپاس

mohammadriano
یک شنبه 01 مرداد 1391, 23:41 عصر
سلام
به برنامه نویس خوش آمدید
البته بهتر هست در هر تاپیک یک سوال بپرسید

برنامه های مثل فایرفاکس یا آنتی ویروس ها و ... رو با چه زبانی و محیطی میسازند ( فکر کنم با C++‎ باشن)؟

اکثراً با ++Visual C نوشته می شوند

اول برنامه نویسی در Visual C++‎ با Borland C++‎ با هم چه فرقی دارن و کدوم بهترن؟

البته ++borland C مجموعه کامپایلر خودش رو به Embarcadero واگذار کرده است(فروخته) بهتره با نسخه های جدید کار کنید
در این زمینه که کدوم بهتره خیلی بحث شده اما شما هر دو تا رو تست کنید ببینید با کدوم بهتر برنامه می نویسید

برنامه های نوشته شده با زبان C++‎ قابل اجرا در چه سیستم عامل هایی هستند (قابلیت حمل دارن)؟

البته اگه اجرای برنامه روی سایر سیستم عامل ها برای شما مهم هست پیشنهاد می کنم Java رو امتحان کنید(با جاوا برنامه نویسی کنید)

اگه قابل حمل هستند چطوری برنامه ای که داخل ویندوز مینویسیم رو به مکینتاش یا لینوکس انتقال بدیم؟

باید از کامپایلر مختص این کار استفاده کنید

موفق باشی

#target
یک شنبه 01 مرداد 1391, 23:50 عصر
بعلاوه اگه برنامه رو فقط با کتابخانه های استاندارد زبان سی بنویسی میتونی بدون تغییر روی پلتفرم های دیگه مجددا کامپایل کنی . فقط باید در محیط های دیگه مجدد کامپایل بشه فایل کامپایل شده قابل حمل نیست .
ولی اگه از کتابخانه ها مربوط به یک پلتفرم استفاده کنی فقط میتونی کد رو برای همون پلتفرم کامپایل کنی .
البته کتابخانه هایی هستند که روی چندین پلتفرم ارایه شده مثل کتابخانه QT

در اصل برلند و مایکروسافتم هر دو کامپایلرن . فقط وجه تمایزشون اینه که C++‎‎builder مثلا اومده کتابخانه vcl رو برای سادگی برنامه نویسی ارایه کرده . ام اف سی هم کتابخانه مایکروسافت هست برای سادگی در برنامه نویسی .

ModernEX
دوشنبه 02 مرداد 1391, 22:27 عصر
مرسی از دوستانی که پاسخ دادن و لی یه سوال موند که اگه اینم جواب بدین ممنون میشم

#target
دوشنبه 02 مرداد 1391, 22:54 عصر
بطور کلی در Win32 شما برای توسعه برنامه تحت ویندوز باید توابعی که ویندوز در اختیارتون قرار میده رو بطور مستقیم فراخوانی کنین . این توابع معمولا پارامتر های زیادی دارن و آماده سازی و فراخوانیشون کمی وقت گیره !
اما MFC یکسری کلاس و توابع سطح بالاتر و آماده تر براتون گذاشته که شما میتونید با استفاده از اونا سریعتر برنامه رو توسعه بدین و درگیر سختی های توابع API ویندوز نشین !

حامد مصافی
دوشنبه 02 مرداد 1391, 23:05 عصر
کاربر عزیز تازه وارد جناب آقای/سرکار خانم ModernEX لطفاً برای تاپیک‌های خود عنوان مناسبی انتخاب کنید.