PDA

View Full Version : مرورگر ایرانی

ModernEX
دوشنبه 02 مرداد 1391, 00:41 صبح
سلام به تمام هم میهنان حوزه ی 0 و 1
از اونجایی که مرورگرهای خارجی در بین کربران ایرانی زیاد شده (همشون خارجی هستن و ایرانی نداریم)
من تصمیم گرفتم یه مرورگر با سبک ایرانی و ایده هایی نو بسازم
متعسفانه از اونجایی که ساخت موتوری قوی برای مرورگر نیاز به تکنولوژیی داره که هر کسی قادر به تولید این تکنولوژی نیست من در این پروژه از متور اینترنت ایکسپلورر 8و9 استفاده کردم
این مرور گر در اوایل یک پروژه ی تمرینی بود که من تصمیم گرفتم اونو به یک پروژه ی تخصصی تبدیل کنم
اما برای ساخت همچین پروژه ای نیاز به وقت و نیروی اسانی زیادی هست که پروژه رو دنبال کنن و توسعه بدن
پس من از برنامه نویسانی که دوست دارن در ساخت این مرورگر به من کمک کنند دعوت به همکاری میکنم
پروژه با زبان C#‎‎ نوشته و در نسخه ی بتا قرار داره
پروژه از framework 4 استفاده میکنه که البته قابل ارتقاع به 4.5 هستش
پروژه با ویندوز های 64 و 32 بیتی سازگاری کامل داره
در زیر عکسی از این پروژه رو میبینید (میخواستم فیلم تحیه کنم اما ...)

http://img4up.com/up2/30791207773351361990.jpg

برای تماس با من :
ایمیل من : modernex@ymail.com
تلفن من : 09383716026 (صرفا پیامک بدین نه تماس)

barnamenevisjavan
دوشنبه 02 مرداد 1391, 10:52 صبح
دوست عزیز اینکه راه دیگران رو بری کار خوبی نیس تو تالار وی بی دات نت مرورگر ایرانی توسط nitro plus‏ داره رهبری میشه که از موتور وبکیت استفاده میکنه و در مراحل پایانی هستش

میلاد رئیسی
دوشنبه 02 مرداد 1391, 12:25 عصر
سلام . من پایه هستم که با هم روی مرورگر کار کنیم .
raeisi_milad@yahoo.com ( همیشه آنلاین )

ASKaffash
دوشنبه 02 مرداد 1391, 12:26 عصر
سلام
من یک سئوال دارم و آن اینکه مرورگر ایرانی یعنی چی ؟

h-rafiee
دوشنبه 02 مرداد 1391, 14:56 عصر
خیلی راحت میشه این کار رو کرد که چون می خوای از Tipard یا همون موتور IE استفاده کنی کافی خود WebBrowser ویژوال رو به سیستمت اضافه کنی! این که نمیشه مرورگر مرورگر بخاطر تکنولوژی موتورش ِ که مرورگر میشه یا حداقل امکانات جانبی بسیار متنوعی رو به خدمت می گیره.
کلا بگم مرورگر ایرانی وجود خارجی نداره مگر اینکه کلا زبان برنامه نویسی ایرانی وجود داشته باشه!
راستی مگه مرورگرهای خارجی چه بدی ای داره؟!

nunegandom
دوشنبه 02 مرداد 1391, 15:24 عصر
جدا از این مسائل اسم مرورگر رو چی میخاین بذارین؟ :گیج:

ModernEX
دوشنبه 02 مرداد 1391, 21:27 عصر
سلام

اول از دوستانی که زحمت کشیدن و پست دادن باید تشکر کنم

دوم من کلا روی این نرم افزار 10 ساعت کار نکردم

سومم نداره

دوستان من نخواستم مرورگری در حد فایرفاکس یا خود اینترنت ایکسپلور یا ... بسازم

هدف من تولید محتوای ایرانی بود

من نه این پروژه رو برای پول و نه برای شهرت یا نه برای هرچیزی دیگه ای که فکر کنید شروع نکردم

هدف من از ساخت این پروژه اول تمرین بود و الان جمع کردن برنامه نویس های شبیه خودم دور هم برای کار های بزرگ تر از اینها ( این پروژه تازه اولشه)

دوستان پست های خوبی در انجمن دادن حتی نظرات و پیشنهاداتی که به صورت ایمیل برای من فرستاده شد خیلی به من در نوشتن این مطلب کمک کرد و تا به حال چند نفردعوت من رو برای همکاری پذیرفتند و من ازاین بابت خیلی خوش حالم

ولی ساخت این نرم افزار به افراد بیشتری نیاز داره

اگر دوستان به من کمک نکنن من مجبورم شکست رو در این پروژه بپذیرم

اما شکست این پروژه به معنی شکست من نیست چون من همین پروژه رو با c++ شروع میکنم ( البته وقتی کامل یادش گرفتم) و اینبار یک پروژه کاملا ایرانی و بومی میسازم

اما از C# بگم C# کلا برای این کار ساخته نشده و این کارم شاید برای اولین بار من با C# انجام دادم

(شاید سورس کامل این پروژه رو در اختیار همه ی برنامه نویسیا قرار بدم)

و جواب سوالات دوستان

من راه برنامه نویسیان ایرانی دیگه رو نمیرم راه درست رو میرم

خیلی دوست داشتم این پروژه رو به صورت setup در اختیار همه قرار بدم و لی پروژه کامل نیست و نمیشه پروژه ی نیمه کاره رو همینجوری تحویل داد

من در این پروژه از هیچ توابعی استفاده نکردم

هیچ وقت نمیدونستم قبل از من ایرانی هامرورگر ساخاتند

و در آخر کسی نگفته مروگر های ایرانی بهترن مرورگر های خارجی خیلی بهتر از ایرانی ها هستن ( نظر شخصی)

با سپاس از همه ( این پستی در دو انجمن برنامه نویس و آشیانه بود)

h-rafiee
دوشنبه 02 مرداد 1391, 22:10 عصر
فقط کلی بگم پروژه های کوچیک کوچیک در صورتی خوبن که بشه جمعشون کرد و یک پروژه ی بزرگ ساخت.

homan1374
دوشنبه 02 مرداد 1391, 22:19 عصر
سوال: شما میخواید یک مرورگر با استفاده از موتور های موجود بنویسید یا میخواید یه موتور جدید بنویسید؟!

MAHDIhp_devsq
سه شنبه 03 مرداد 1391, 00:36 صبح
والا چی بگم

hakim22
سه شنبه 03 مرداد 1391, 10:01 صبح
مزیت مرورگر شما برای یک کاربر ایرانی چیه !؟
سرعت عملش که فرقی با internet explorer نداره
و کلا فقط ظاهرش متفاوته
هر چقدر هم روی UI کار کنید آیا بهتر از google chrome در میاد
یا از نظر امنیتی تفاوتی با سایر explorer ها می کنه !؟

شما از اساس کار خودتون رو با استفاده از یک موتور آماده راحت کردید
نوشتن چنین برنامه ای حتی نشانگر توانایی یک نفر در برنامه نویسی هم نمیتونه باشه چون وقتی موتور آماده باشه بقیش یک مسیر مشخصه و فقط زمان برای نتیجه گرفتن از پروژه لازمه

اینهمه ایده ی خوب و جالب هست که میشه روش کار کرد. اینکار مثل اینه که کسی بیاد و بخواد دوباره چرخ رو اختراع کنه
اولین شرط لازم برای ان که یک پروژه نتیجه بده داشتن وقت و پول لازم برای اجرای اونه
ساختن یک نرم افزار که هیچکس ، هیچکس ، هیچکس ازش استفاده نخواهد کرد ، نه سود مالی داره و نه چیزی به رزومه ی شما اضافه می کنه و نه هیچ چیز دیگه ای !

alirat
سه شنبه 03 مرداد 1391, 10:20 صبح
عزیزان این فکرای بزرگ واقعا خوبه ! مگه چی میشه یه ایرانی هم در بین این خارجیا باشه!
دوست عزیز همین که این هدف رو داری واقعا قابل تحسین و من هرگونه کمکی لازم داشتی دریغ نمی کنم!
عزیزان ادم با 4تا محصول برای شرکتای فسقلی ایرانی یه برنامه نویس واقعی نمیشه! همین افکار بزرگن که باعث می شن از ریسمان تکنولوژی چنگ بزنیم و بریم بالا و ما ایرانی ها هم در برنامه نویسی حرفی برای گفتن داشته باشیم! یکی به من بگه ما از هندیا چی کم داریم؟
هدف های بزرگ از ادم انسان بزرگ می سازن!
لطفا شما که آدم های علمی هستین سیاست که چه غربی چه شرقیش همش چرند رو قاطی علمی که دارین نکنین و برنامه نویسی رو با این مقاومت های بیهوده جلوی فکرای بزرگ آلوده نکنین !
همین که پله اول رو برداریم ورژن های چند سال بعد کیفیت پیدا میکنه! اصلا شکست بخوره حداقل یه استارت خورده تا بعدا بیان و کار مارو تکمیل کنن!

دوست من اقای ModernEX (http://barnamenevis.org/member.php?261698-ModernEX) شما هم به دنبال کپی کردن نباشید ( که میدونم نیستید) بلکه دنباله نو آوری باشید!

من به شدت ازت حمایت می کنم !

Source.compiler@yahoo.com
source.compiler@live.com
source.compiler@gmail.com

Farshid007
سه شنبه 03 مرداد 1391, 12:07 عصر
تا وقتی FireFox هستش ما ها خودمونو بکشیم هم نمی تونیم یه مرورگر خوب بسازیم

homan1374
سه شنبه 03 مرداد 1391, 16:59 عصر
شما میتونید به جای اینکه از ابتدا یک موتور بنویسید(ببخشید ولی اینکار مسخرست!)
روی بهینه کردن یکی از موتورهای متن باز موجود وقت بذارید! و بعد سعی کنید ui زیبا برای مروگر بسازید....
عکسی که گذاشتید شبیه برنامه های داس میمونه!!!