PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن یک نرم افزار در شبکه

zohre66
دوشنبه 02 مرداد 1391, 12:46 عصر
سلام
دنبال روش هایی می گردم که بتوانم نرم افزارم رو تحت شبکه کنم
از دوستانی که در این زمینه کار کردن میخوام من رو راهنمایی کنند هم از لحاظ تحلیل این کار و هم از لحاظ کد نویسی
با تشکر

zohre66
دوشنبه 02 مرداد 1391, 14:20 عصر
از این همه عزیزانی که اینجا هستند هیچکس نیست که من راهنمایی کنه
حداقل یه راهنمایی کنید که من از کجا باید شروع کنم
ممنون

h-rafiee
دوشنبه 02 مرداد 1391, 15:03 عصر
باید Socket نویسی انجام بده که آموزشی هاش بسیار سخته متنی بخوای دنبال کنی بهتره که پروژه ای رو شروع کنی تا کنار آموزشش کار رو عملی کنی.
یکی دیگه از چیزایی که بگم بهت آموزش های PDF فارسی خوبی هم داخل اینترنت هست باید رمزشکافی کنی.
یا اینکه داخل منابع خارجی به خوبی دنبال کنی.
راستی داخل انجمن بگردی مطالب خوبی هم پیدا میشه.
کار چندان سختی نیست ولی ساده هم نیست باید خودت یاد بگیری ولی اگه سوالات ریز نکاتی خواستی سوال کنی.

zohre66
دوشنبه 02 مرداد 1391, 19:29 عصر
منبع خاصی سراغ دارید که بهم معرفی کنید تا ازآن شروع کنم

youngold
دوشنبه 02 مرداد 1391, 19:48 عصر
اونقدرم كه اين دوستمون گفتن سخت نيست فقط درك برخي از مفاهيم سوكت ها در شبكه در راستاي كارتون كافيه.
اونقدر هم كه فكر ميكنيد كار منسجم نيست حداقل نحوه كار نرم افزارتون رو توضيح بديد

zohre66
دوشنبه 02 مرداد 1391, 20:19 عصر
خیلی ممنون
ببنید نرم افزار روی یک سیستم نصب میشه حالا میخوام کاری کنم که اگر اون شرکت تحت شبکه بود دیگر کاربران هم به این نرم افزار دسترسی داشته باشند اما با سطح دسترسی محدود و برای تعداد کاربران محدود (نرم افزار چند کاربره هست)

veniz2008
دوشنبه 02 مرداد 1391, 20:22 عصر
سلام،قبلا در تاپیک زیر درباره این موضوع بحث شده. فکر میکنم واستون مفید باشه.
موفق باشی.
http://barnamenevis.org/showthread.php?344226-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%B3

youngold
دوشنبه 02 مرداد 1391, 21:13 عصر
خیلی ممنون
ببنید نرم افزار روی یک سیستم نصب میشه حالا میخوام کاری کنم که اگر اون شرکت تحت شبکه بود دیگر کاربران هم به این نرم افزار دسترسی داشته باشند اما با سطح دسترسی محدود و برای تعداد کاربران محدود (نرم افزار چند کاربره هست)

اين كاربرد هر نرم افزار تحت شبكه اي هست!
منظور از نحوه كار توضيحي هست كه حداقل بشه باهاش نوع سوكت رو معرفي كرد
مثلاً نرم افزار شما قراره داده ها رو در يك سرور و dataBase به اشتراك ديگر كاربران بزاره؟ يا قراره هر كاربر به صورت مستقل با كاربران ديگه تماس داشته باشه؟ قراره كاربران مدام با منبع داده شما ارتباط داشته باشند؟ اتصال گرا ميخوايد كار كنيد يا بدون اتصال؟
به هر حال معمولاً با حدس هايي كه براي اينجور پروژه ها ميزنيم مسير كار شما tcp socket خواهد بود كه در رابطش مطالب زيادي هست

System.Net.Sockets.Socket socket = new System.Net.Sockets.Socket( System.Net.Sockets.AddressFamily.InterNetwork, System.Net.Sockets.SocketType.Stream, System.Net.Sockets.ProtocolType.Tcp);

اما هميشه نيازي به سوكت نويسي نيست شما ميتونيد اطلاعات رو در يك ديتابيس در سيستم مركزي به عنوان سرور به اشتراك بگذاريد و كاربران با اتصال به اون ديتابيس از داده ها استفاده و با توجه به سطح دسترسي اتصالشون كه براي ديتابيس تعيين كرديد داده ها رو تغيير بدند

fjm11100
سه شنبه 03 مرداد 1391, 12:24 عصر
همانطور که دوستمون گفتند نرم افزار تحت شبکه فقط سوکت نویسی نیست. وب سرویس، ریموتینگ و حتی گاهی با یک دیتابیس مثل sql server میشه نرم افزار تحت شبکه داشت که بسته به موقعیت از یکی از راهکارها استفاده میشه.ضمنا سوکت هم چیز شاخی نیست!!! با یکی دو تا پروژه نمونه دیدن دستت میاد