PDA

View Full Version : سوال: مشکل با dropdown

helia64
دوشنبه 02 مرداد 1391, 21:35 عصر
سلام دوستان
من در صفحه ای از وبم نیاز دارم که dropdown list ی که در صفحه ام دارم و به جدولم بصورت کدنویسی bind شده و مقدار میگیره برام اخرین مقدار را نشان بدهد بصورت پیش فرض .
دستور زیر را میزنم ولی اخری را نشان نمی دهد . کسی میونه دلیلش رو بگه؟

dropdownlist 1.selectedindex=dropdownlist1.items.count-1;

یا چطوری می تونم تعداد سطرها رو از جدول که می گیرم در صفحه نشون بدهم؟ و به dropdown بگم اخرین رکورد یا بیشترین مقدار رو بده؟

fakhravari
دوشنبه 02 مرداد 1391, 23:32 عصر
میتوانید تعداد را - 1 کنید بعد select index زا برابر با اون کنید.

helia64
دوشنبه 02 مرداد 1391, 23:43 عصر
ممنون
ولی تعداد را چطوری -1 کنم؟ منظورشما تو دستورsql هست؟ اگر منظورتون اینه نمیدونم چطوری مقدار ی که توسط sql میگیرم را به drop بدم!؟!؟

helia64
سه شنبه 03 مرداد 1391, 01:22 صبح
میتوانید تعداد را - 1 کنید بعد select index زا برابر با اون کنید.

اما رکوردهای جدولی که dropdown ازش مقادیرش رو میگیره در حال تغییر هست . اینطوری نمیشه متاسفانه

fakhravari
سه شنبه 03 مرداد 1391, 02:43 صبح
SELECT ForumName, CategoryID, ForumID
FROM B_Forums
ORDER BY CategoryID DESC

jigily
سه شنبه 03 مرداد 1391, 04:10 صبح
ببینید اگر می خواهید آخرین رکورد جدول را نشان بدهید این کد را دررویداد مثلاً لود صفحه بنویسید
من یک دستوری می نویسم که این برای وقتی که با لینک linqtosql به دیتابیس وصل شده باشی
mytable objmytable=new mytable();
var query=(from q in objmytable.table1
orderby q.id descending
select q).take(1);
drop.datasourc=query;
drop.databind();

ولی اگر از روش دیگه ای بخواهی به دیتابیس وصل بشی من نمی دانم اگر هم لینک را نمی دانی بگو تا یک توضیح کمی بدم
در واقع وقتی داده ها را به صورت نزولی مرتب می کنی با take اولین داده را می گیری که همان آخرین داده ای که در دیتا ثبت شده

alirat
سه شنبه 03 مرداد 1391, 09:14 صبح
طبق چیزایی که دستگیرم شد این راه حل به ذهنم رسید!
ببین ، اگر در sql server خاصیت Identity ستون رو تنظیم کرده باشی و به صورت default رها کرده باشی Seed برابر 1 هست ! ولی در یک DropDown Control اندیس از 0 شروع می شه .
با این تفاصیر وقتی database به data با شماره 3 برسه dropdown به شماره 2 رسیده !در واقع -1 نباید باشه !

helia64
سه شنبه 03 مرداد 1391, 09:16 صبح
ممنون با دستور orderby حل شد