PDA

View Full Version : خط بعدی در div

scmorfi
سه شنبه 03 مرداد 1391, 00:38 صبح
من یه نوشته رو تو textarea مینویسم تو بانک ذخیره میشه.بعدش تو div نمایش داده میشه.میخواستم اگه مطلب طولانی بود تو div بره خط بعدی.کسی کمک میتونه بهم بکنه تو اینا زمینه؟

moslem68
سه شنبه 03 مرداد 1391, 08:46 صبح
ارتفاع را مشخض نکنید

khanlo.javid
سه شنبه 03 مرداد 1391, 08:57 صبح
وقتی شما برای دیوی که دارید ارتفاع تعین نکنید متن شما که به آخر عرض دیو برسه به صورت اتوماتیک به خط بعد میره ولی اگه میخوایید یه ارتفاع پیشفرض داشته باشید و وقتی متن از ارتفاع پیش فرض هم بیشتر شد باز دیو تغییر ارتفاع بده از خاصیت زیر استفاده کنید.

min-height:300px;

موفق باشید.

h_qorbani
سه شنبه 03 مرداد 1391, 09:18 صبح
من یه نوشته رو تو textarea مینویسم تو بانک ذخیره میشه.بعدش تو div نمایش داده میشه.میخواستم اگه مطلب طولانی بود تو div بره خط بعدی.کسی کمک میتونه بهم بکنه تو اینا زمینه؟
ميشه واضحتر توضيح بدي؟
واسه Divي كه ميخواي استفاده كني ويژگيهاشو با cssمشخص كردي؟
استايل width رو واسه div محدود كن تا بتوني نتيجه بگيري.

h_qorbani
سه شنبه 03 مرداد 1391, 09:22 صبح
منم يه سوال دارم كه بي ربط با سوال scmorfi (http://barnamenevis.org/member.php?66364-scmorfi) نيست.
وقتي متن خبرمو ذخيره ميكنم ، بعد از واكشي از بانك پاراگراف هاي من از بين رفته و تمام متن در يه پاراگراف نمايش داده ميشه.
نميخام از ويرايشگر ها واسه متنم استفاده كنم.راه ديگه اي به ذخن دوستان ميرسه؟

colors
سه شنبه 03 مرداد 1391, 10:24 صبح
منم يه سوال دارم كه بي ربط با سوال scmorfi (http://barnamenevis.org/member.php?66364-scmorfi) نيست.
وقتي متن خبرمو ذخيره ميكنم ، بعد از واكشي از بانك پاراگراف هاي من از بين رفته و تمام متن در يه پاراگراف نمايش داده ميشه.
نميخام از ويرايشگر ها واسه متنم استفاده كنم.راه ديگه اي به ذخن دوستان ميرسه؟

خب از <br> استفاده کن. لازم نیست چندتا پاراگراف ایجاد کنی. هر جا لازم بود بره خط بعد از br استفاده کن. در ضمن پس از واکشی نباید چیزی تغییر کنه مگر اینکه قبل از ذخیره یا واکشی از دیتابایس فیلتری روی متنها انجام بدین

scmorfi
سه شنبه 03 مرداد 1391, 13:08 عصر
بیبینید چیزی که از بانک load میشه اگه بزرگتر از اندازه div باشه div کش میاد ولی من میخوام کش نیاد و بقیش بره خط دیگه

h_qorbani
سه شنبه 03 مرداد 1391, 13:29 عصر
بیبینید چیزی که از بانک load میشه اگه بزرگتر از اندازه div باشه div کش میاد ولی من میخوام کش نیاد و بقیش بره خط دیگه
فك نكنم كش بياد مگر اينكه متن شما داراي كلمات بزرگي باشه ،يعني اونقدر بزرگ كه از پهنايي كه واسه div تعريف كرده بزنه بيرون.
اگه يه متن عادي باشه نبايد مشكلي پيش بياد.
اگه نشد دقيقا كدتو واسم بذار

h_qorbani
سه شنبه 03 مرداد 1391, 13:31 عصر
خب از <br> استفاده کن. لازم نیست چندتا پاراگراف ایجاد کنی. هر جا لازم بود بره خط بعد از br استفاده کن. در ضمن پس از واکشی نباید چیزی تغییر کنه مگر اینکه قبل از ذخیره یا واکشی از دیتابایس فیلتری روی متنها انجام بدین

يعني بگم هرجا enter زدم يه <br> بذاره؟ اگه آره چطوري؟
در ضمن متنم بعد واكشي از يه سمت مرتبه ، ميخام از دو سمت مرتب باشه. اينو چكارش كنم؟

WOLF_MEHRDAD
سه شنبه 03 مرداد 1391, 14:29 عصر
درود بر شما

خب برای عرض تعریف کنید

<div style="width:500px;">
content
</div>

میتونی از یه ادیتور استفاده کنید tinymc , ckedior

موفق باشید

colors
سه شنبه 03 مرداد 1391, 14:52 عصر
يعني بگم هرجا enter زدم يه <br> بذاره؟ اگه آره چطوري؟
در ضمن متنم بعد واكشي از يه سمت مرتبه ، ميخام از دو سمت مرتب باشه. اينو چكارش كنم؟

آره میتونی این کارو انجام بدی. البته باید یه اسکریپت جاوااسکریپت بنویسی که میتونی تو بخش مربوطه مطرح کنی.
در ضمن میتونی به جای اسکریپت هنگام فراخوانی و چاپ از روش زیر استفاده کنید و تو textarea هر کجا enter زده باشید میره خط بعد.

<?php
echo str_replace("\n",'<br/>',$text);
?>
برای مرتب کردن متن از دو طرف هم از این کلاس در CSS استفاده کنید.
.text{ text-align:justify}

pejman_view
سه شنبه 03 مرداد 1391, 16:46 عصر
سلام

2 راه من می شناسم می توانم معرفی کنم:
1- استفاده از تابع nl2br که کاربر هر جا enter زد به کد html : <br /> تبدیل می کنه.
2- استفاده از تابع wordwrap که وظیفه اش اینه اگر تابع از یک تعداد کاراکتر بیشتر شد به خط بعد برود، مثال های این 2 تابع رو در پایین گذاشتم:
تابع wordwrap:

<?php
$text = "Dar in mesal bad az 20 character yek br va \n mikhorad";
$newtext = wordwrap($text, 20, "<br />\n");

echo $newtext;
?>

تابع nl2br:

<?php
echo nl2br("foo isn't\n bar");
?>