PDA

View Full Version : نحوه ذخیره متون بلند به همراه الحاقات اضافی !!!1

white fox
دوشنبه 05 دی 1384, 05:33 صبح
با سلام....
راستش عنوان بهتری پیدا نکردم(از مدیران محترم معذرت میخوام)
دوستان مطمئنا شما هم برخورد کرده اید با اینجور موارد مثل همین سایت یا مثلا در وبلاگ ها....
وقتی متنی تایپ میشود حالا هر چه قدر طولانی مثلا در فیلدی از نوع ntext ذخیره میکنیم...
اما من میخوام به کاربرم این امکان رو بدم که در خلال این متن بتونه مثلا یک لینک یا یک تصویر هم قرار بده
موقع نمایش این متن که حاوی تصاویر مثل همین خندانک های سایت یا لینک هستند چگونه باید برخورد کرد؟

iekrang
دوشنبه 05 دی 1384, 08:01 صبح
سلام.
کلاً میتونی برای قرار دادن متن لینک و عکس از ادیتور استفاده کنی.ادیتورهایی مثل freetextbox , htmlarea ,... که همنجا اگر جستجو کنی تاپیک های زیادی با این موضوعات وجود داره.
ولی برای این به قول شما خندانک ها:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=35141
موفق باشید.

sh_mohsen taki
دوشنبه 05 دی 1384, 14:44 عصر
با سلام
شما غیر از راه بالا میتونی خودت متنو .. رو از طرف بگیری تبدیل به کد اچ تی ام ال مشابه کنی و در بانک ذخیره کنی و هنگام نمایش Innerhtml اشیارو به اوون کدا بایند کنی

mahmood_comp
دوشنبه 05 دی 1384, 22:49 عصر
با سلام به همه دوستان
من در سمت چپ صفحه ام چندین عنوان دارم که می خواهم با کلیک بر روی هر کدام از عناوین در سمت راست صفحه مقاله مربوط به ان عنوان را نمایش دهم حال:
1- با توجه به اینکه مقالات هر هفته آپدیت میشوند باید از database استفاده کنم اما چون حجم هر مقاله بالاست(هر مقاله حدودا 40 تا 50 کیلو بایت است که چندین صفحه می شود) نمی دانم که چگونه انها را در database ذخیره کنم؟(فیلد دیتا بیس را از نوع ntext تعریف کرده ام ولی باز هم ریخته نمی شود)
2- برای نمایش این چنین مقالاتی در صفحه های داینامک به نظر شما از چه روشی استفاده کنم؟

iekrang
سه شنبه 06 دی 1384, 08:00 صبح
در این صورت استفاده از فایلهای xml بهترین انتخاب است.
یعنی برای هر مقاله یک فایل در نظر بگیرید.
موفق باشید.

mahmood_comp
سه شنبه 06 دی 1384, 08:59 صبح
آقای یکرنگ با سلام
می تونید بیشتر توضیح بدید؟ یا نمونه کدی که ساخت و استفاده از این فایل xml را توضیح بدهد ؟

iekrang
سه شنبه 06 دی 1384, 10:38 صبح
برای استفاده از فایل xml باید هنگام اضافه کردن هر مقاله یک فایل xml ایجاد کنید و برای بازیابی اون مقاله محتویات اون رو برگردونید.مشکل نیست ولی فکر میکنم که بد نباشه برای شروع یه نگاهی به اینجا بندازید:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=4596&highlight=xml
و بهتره که سوالاتتون رو در این مورد توی انجمن xml مطرح کنید تا دوستان کاملتر راهنماییتون کنن.
+
من فکر میکنم که برای راحتیه کار شما میتوانید مقاله تان را با فرمت xml ذخیره کنید و هنگام اضافه کردن مقاله فایل xml به عنوان ورودی بدهید.البته خودم این رو امتحان نکردم.
موفق باشید.

mahmood_comp
چهارشنبه 07 دی 1384, 18:43 عصر
با سلام
من یک متن فارسی را بوسیله textbox از کاربر می گیرم و در datalist نمایش می دهم ، اما می خوام متن با همون استایل اصلی نمایش داده بشود چه کنم؟

iekrang
دوشنبه 12 دی 1384, 08:45 صبح
منظورتون از استایل اصلی چیه؟
در ضمن شما میتونید برای دیتالیست همان خاصیت ها را تنظیم کنید.