PDA

View Full Version : پیشنهاد در باره بررسی وضعیت رکورد پیش از ثبت

didaaa
سه شنبه 03 مرداد 1391, 18:20 عصر
سلام:
دوستان من یک جدول دانشجو دارم که کلید اصلی یک فیلد یونیک هستش و هر دانشجو می تونه تو مقاطع مختلف داخل این جدول اطلاعاتش نگهداری بشه! و یک فیلد هم دارم که مشخص میکنه آیا دانشجو تو اون مقطع فارغ التحصیل شده یا نه حالا می خوام قبل از ثبت مقطع جدید برای دانشجو مشخص بشه که آیا دانشجو در مقطع قبل فارغ التحصیل شده یا نه و همانطور که گفتم این وضعیت باید به کمک این فیلد شناسایی بشه .
خوب اولین پیشنهادی که حتما به فکر دوشتان میرسه اینکه قبل از ثبت رکورد جدید با یک Select وضعیت رکورد قبلی چک بشه؟ می خواستم بدونم آیا راحل دیگه هست؟ فرض کنید داخل بانک چند صد هزار رکورد باشه و در هر بار ثبت رکورد جدید بخوای Select بزنی احساس می کنم کار معقولی به نظر نمیاد!!! پیشنهاد دوستان چیه؟

mas'oud
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 15:25 عصر
سلام
یک view درست کن که اونایی که فارغ التحصیل نشدند رو داخل خودش ذخیره کنه. سپس برای ثبت مقطع جدید از این view استفاده کن.

didaaa
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 13:40 عصر
خوب دوست عزیز همین ویوی که میگید هم از نتیجه کوئری جدول فوق بدست میاد!

baktash.n81@gmail.com
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 14:54 عصر
خوب به هرحال که باید این رکوردها رو چک کنی ... روش های مختلف هم ممکنه وجود داشته باشه مثل اینکه دانشجو ها وقتی توی یه مقطع فارغ اتحصیل می شن اطلاعاتشون به یه جدول آرشیو منتقل بشه ... و شما هم فقط لازمه که تو جدول فارغ التحصیل نشده ها دنبال رکورد دانشجو بگردی ...
اما اگه همرو توی یه جدول نگهداری بهتره روی بهینه شدن کدت فکر کنی ... مثلا با نام و نام خانوادگی دنبال دانشجو نگردی ... با یه کد مثل کد دانشجویی یا کد ملی (به شرطی که عددی باشه) دنبالش بگردی ... و جدولتو پارتیشن کنی ... و و و ...

didaaa
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 15:51 عصر
خوب به هرحال که باید این رکوردها رو چک کنی ... روش های مختلف هم ممکنه وجود داشته باشه مثل اینکه دانشجو ها وقتی توی یه مقطع فارغ اتحصیل می شن اطلاعاتشون به یه جدول آرشیو منتقل بشه ... و شما هم فقط لازمه که تو جدول فارغ التحصیل نشده ها دنبال رکورد دانشجو بگردی ...
اما اگه همرو توی یه جدول نگهداری بهتره روی بهینه شدن کدت فکر کنی ... مثلا با نام و نام خانوادگی دنبال دانشجو نگردی ... با یه کد مثل کد دانشجویی یا کد ملی (به شرطی که عددی باشه) دنبالش بگردی ... و جدولتو پارتیشن کنی ... و و و ...

دوست عزیز میشه خواهش کنم بیشتر راهنمایی کنید؟ راستش منم از جدول آرشیو خوشم نمیاد ولی راحل های دیگتون به نظر خوب باشه لطفا اگه میشه راهنمایی بیشتری درباره هر کدوم از روش هاتون بفرمائید.

Galawij
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 17:07 عصر
سلام،
شما فکر نمی کنید که تحلیل جداولتون مشکل داره!!!!
فرض کنیم یک دانشجو سه مقطع مختلف رو پشت سر بذاره اونوقت تمام اطلاعاتش سه بار هر بار برای یک مقطع خاص تکرار می شه!!!!! که این خودش یعنی افزونگی.
به نظر من همون طور که یک جدول برای مشخصات دانشجوها در نظر گرفتید و یک جدول برای انواع مقاطع تحصیلی... یک جدول هم برای مقاطع تحصیلی مختلف دانشجو در نظر بگیرید که از دو جدول بالا کلید خارجی می گیره و یک فیلد از نوع بیت بهش اضافه کنید برای مشخص شدن فارغ التحصیل شدن یا نشدن دانشجو در آن مقطع خاص.