PDA

View Full Version : سوال: عدم ارتباط بین APPACHE,MYSQL

dpmfateme
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 12:05 عصر
سلام خسته نباشید
من APPACHE2.2 , MYSQL5 , PHP5 را روی سیستمم نصب کردم PHPدرست کار می کنه وتابع PHPinfo را اجرا می کنه از طریق کامند mysql هم می تونم insertکنم وسرویس های apache هم استارت اما موقع فراخونی کد زیر
<?php
$link = mysql_connect('localhost', 'root', '123456');
mysql_select_db("u",$link);
$user=$_post['user'];
$name=$_post['name'];
mysql_query("SET CHARACHTERSET 'utf8'");
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
$query="INSERT INTO test(user,name) VALUES('$user','$name')";

mysql_query($query);

header("location:u.html");

?>
با پیغام زیر مواجه میشم
Call to undefined function mysql_connect() in C:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\p1.php on line 3

وقتی کد رو به صورت زیر تغییر میدهم
<?php
$link = mysql_connect('localhost', 'root', '123456');
if (!$link)
{
die('Could not connect: ' );
}
else
mysql_select_db("u",$link);
$user=$_post['user'];
$name=$_post['name'];
/*mysql_query("SET CHARACHTERSET 'utf8'");
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");*/
$query="INSERT INTO test(user,name) VALUES('$user','$name')";

mysql_query($query);
mysql_close($link);

header("location:u.html");

?>

باز هم همون error قبلی رو به من میده در ضمن من extension هال لازم extension=php_mysql.dll
extension=php_mysqli.dll
extension=libmysql.dll
را هم فعال کردم وlibmysql.dll
را هم به سیستم 32 منتقل کردم و ماژول های لازم را هم به شاخه apache منتقل کردم

لطفا به من کمک کنید من 1 هفته درگیر این مسئله هسنم وشدیدا به اجرای این برنامه نیاز دارم.

bigtime
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 16:44 عصر
با سلام
اگر درست فهمیده باشم شما مسیر فایل هاستتون رو تغییر ندادین و همون دیفالت در درایو c هستش
این خطایی که شما دارید مربوط به ارتباط بین چیزهایی که شما گفتید نمیشه اصلا این دو تا لازم نیست که با هم ارتباط داشته باشند
لازم که php و mysql با هم ارتباط داشته باشند
آپاچی یک webserver هستش که فایلی که از سرور درخواست میشه رو از دارکتوری هاست در سرور دریافت می کنه و اگر نیاز به کامپایل (asp یا asp.net) و یا تفسیر (php یا java و ... ) داشت کامپایلر و یا مفسر مورد نظر رو که در سرور موجود هستش رو فراخوانی میکنه و اون صفحه رو به اون ارسال می کنه و نتایج کار اون برنامه رو که به صورت کدهای html و javascript هستش رو به client بر میگردونه
شما هم مثل اینکه از نرم افزار هایی که کلا هر 3 تای apache , php , mysql رو با هم نصب میکنه و خودش همه ی تنظیمات رو انجام میده
فکر میکنم در مواردی که گفتم به نظر میاد یا مثل اینکه شما باید یک سری اطلاعات بیشتر در اختیار ما قرار بدید.
موفق باشید.