PDA

View Full Version : سوال: چطوری رکورد را در بانکی که دو تا جدول با نام یک بانک ، همزمان از آن استفاده می کنند حذف کنم؟

ftn1361
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 14:06 عصر
باسلام، یه برنامه دارم که درآن دوتا Table با نامهای main1 و main2 به یک بانک بنام maintb وصل شده اند و دوتا DBGrid دارم که یکی به main1 و دیگری به main2 وصل شده است هدفم هم این هست که وقتی در dbgrid1 روی رکوردی هستیم اگر موارد مشابه آن رکورد در maintb بود در dbgrid2 نشان داده شوند اکنون مشکل اینجاست که نمی توانم هیچ رکوردی را در maintb حذف کنم و موقع حذف پیغام record has been changed or deleted by another user میده. چیکار کنم؟

ftn1361
سه شنبه 17 مرداد 1391, 11:33 صبح
اگر کسی میدونه خواهش میکنم راهنمایی کنه چون پروژم ناقص مونده ممنون

Mask
سه شنبه 17 مرداد 1391, 12:28 عصر
برای جواب راحتتر نمونه برنامتان را قرار بدید.

سعید صابری
سه شنبه 17 مرداد 1391, 15:15 عصر
شاید بخاطر ارتباط بین جداول باشه Foreign key و... باشه

ftn1361
سه شنبه 17 مرداد 1391, 19:21 عصر
خیلی ممنون که گفتید نمونه برنامه بذارم آخه رفتم نمونه برنامه بسازم و دیدم با دوتابانک و DBGrid میشه رکوردا رو حذف کرد فکر کنم به خاطر ارتباطات زیادی هست که بین هر یک از اون دوبانک با بانکهای دیگر برقراره یعنی میشه از این باشه؟ مثلا main1 خودش با جدولهای tel , result , person رابطه داره (یعنی وقتی روی رکوردهای main1 جابجامیشیم اطلاعات این بانکها هم علاوه بر main2 تغییر می کنه و اطلاعات وابسته نمایش داده می شه) و main2 هم با جدولهای tel2 , result2 ارتباط داره که دوباره جدولهای tel2 , result2 , tel , result هم به بانکهای teltb , resulttb وصل هستند البته تاوقتی که main2 , tel2,result2 را اضافه نکردم مشکلی در حذف رکوردها پیش نیامد. حالابرای واضحترشدن نوشته هام سعی میکنم یه نمونه برنامه بسازم آخه بانکام خیلی سنگین هستند و باید یه نمونه کوچیک بسازم.

ftn1361
سه شنبه 17 مرداد 1391, 19:23 عصر
شاید بخاطر ارتباط بین جداول باشه Foreign key و... باشه
ممنون از توجهتون ولی میشه واضحتر توضیح بدید؟ اصلا Foreign key چی هست؟ راستی یادم رفته بود بگم که این برنامه تحت شبکه هست و با DBISAM هم کار میکنه ولی فکر نکنم به نوع بانک اطلاعاتی و شبکه بودن ربطی داشته باشه

ftn1361
سه شنبه 07 شهریور 1391, 15:28 عصر
راستی روشش را هم پیدا کردم ، قبل از حذف رکورد ارتباط بانک main1 و main2 را قطع می کنم و دوباره ارتباطشون را برقرار می کنم البته نه در رویداد BeforeDelete چون در آنجا باز هم این پیغام داده میشه و قبل از اینکه این تاپیک را ایجاد کنم این روش را امتحان کرده بودم