PDA

View Full Version : گزارش گیری با کریستال ریپورت

mousa1992
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 22:53 عصر
سلام
دوتا جدول دارم توی هردو فیلدی به نام username دارم و درون یکی از جدول ها اطلاعات یوزرها ذخیره شده
میخوام گزارشی تهیه کنم از یک datagridview که اطلاعات یوزر ها توی اون نمایش داده نمیشه و این گرید شامل سوابقی از فعالیت های کاربرانه حالا میخوام توی گزارش به جای username نام و نام خانوادگی فرد رو بنویسه
فایلی از کریستال ریپورت ساختم و خودش فیلدهای مشترک رو پیدا کرد و رابطه رو ایجاد کرد! ولی جواب نداد ینی توی متد setdatasource کریستال نمیدونم چی بذارم چجوری اطلاعاتمو بهش بدم ؟
ببخشید یه کم طولانی شد و شاید مبهم!:قلب:
ممنون میشم کمکم کنید

ali_habibi1384
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 23:11 عصر
اول بگيد كه نام و نام خانوادگي از كجا قراره بياد؟
درباره گزارش گيري زياد بحث شده اما جوابتون رو ميدم:
يه فرم درست ميكني و توش crystalreportviewr رو ميندازي.براي پاس دادن اطلاعات هم يه ديتا تيبل و توشو پر ميكني. حالا اين كد رو مينويسي:

ReportDocument rd = new ReportDocument();
rd.SetDataSource(YourDatatable);
fPrint.crystalReportViewer1.ReportSource = rd;
fPrint.crystalReportViewer1.Show();

mousa1992
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 23:22 عصر
درباره گزارش گيري زياد بحث شده اما جوابتون رو ميدم:

ممنون از جواب و اینکه گزارش گیری با کریستال رو انجام دادم ولی از دو جدول نه
نام و نام خانوادگی از جدول user ها میاد و لی نمیدونم چجوری اونارو تو گزارش اعمال کنم

mousa1992
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 23:33 عصر
اول بگيد كه نام و نام خانوادگي از كجا قراره بياد؟

یه جدول به نام history دارم و یک هم به نام user تو جدول یوزر اطلاعات کاربران و history سوابق خب برای گزارش گرفتن از history میخوام که به جای فیلد username بره از جدول user اطلاعات یوزر رو بگیره چاپ کنه مثل نام و نام خانوادگی
ali_habibi1384
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 23:49 عصر
يك view درست كن و دو جدول رو به هم ربط بده در اس كيو ال ، حالا يك جدول داري كه توش نام و نام خانوادگي هم اومده و جدول رو توي ديتاتيبل بريز و نشون بده.